Sekmadienio vakare ties Varėnos rajono Senovės kaimu patruliavę VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kabelių užkardos pasieniečiai miško masyve, maždaug už 100 metrų nuo valstybės sienos su Baltarusija, išgirdo kažkokį bumbsėjimą. Tokie garsai paprastai sklinda, kai iš gretimos šalies mėtomi ryšuliai su kontrabandiniais rūkalais.

Netrukus pastebėtas ir įtartinas vyras. Šalia jo ant žemės gulėjo juoda polietileno plėvele apvynioti ryšuliai su pritvirtintomis savadarbėmis petnešomis. Jam ketinant ryšulius užsikrauti ant pečių, pasirodė VSAT pareigūnai.

Paaiškėjo, jog nešikas – pasieniečiams pažįstamas, ne sykį už akcizinių prekių gabenimo pažeidimus baustas 21-erių alytiškis. Šįkart jo ryšuliuose buvo 1 800 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Po poros valandų analogiškomis aplinkybėmis ties Varėnos rajono Kabelių kaimu įkliuvo kitas pažeidėjas.

Su cigarečių ryšuliais ant pečių užkluptas vyras nesipriešino, pakluso pasieniečių reikalavimui sustoti. Jis pasirodė esąs Kabelių užkardos pasieniečiams gerai pažįstamas 25-erių Lazdijų rajono gyventojas. Šiemet su baltarusiškomis cigaretėmis jis įkliūva jau penktą kartą.

Šįkart jis nešėsi 1 800 pakelių cigarečių „Minsk Capital MS“ su baltarusiškais akcizo ženklais. Ryšuliai buvo aptraukti polietileno plėvele, prie jų pritvirtintos savadarbės petnešos.

Cigarečių krovinių kontrabandininkai neteko ir penktadienį vakare, kuomet šios užkardos pareigūnai, žvalgydami savo atsakomybės ruožą, pastebėjo iš Baltarusijos teritorijos mėtomus ryšulius. Varėnos rajono Senovės kaimo link buvo nusiųsti patrulių ekipažai su tarnybiniu šunimi, vokiečių aviganiu Endy, jie blokavo vietovės rajoną.

Žvalgant miškingą teritoriją, Endy sukluso. Kinologas suprato, kad šuo netoliese pajuto svetimą žmogų. Po akimirkos, tiesiai priešais juos, iš tankmės išniro ryšuliais apsikrovęs vyras – pasieniečiams gerai pažįstamas 34-erių alytiškis. Ryšuliuose jis gabeno taip pat 1 800 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Vietovė, kurioje pasieniečiai trijulę sulaikė, patenka į valstybės sienos apsaugos zoną – ten patekti galima tik su specialiu VSAT leidimu, jo kontrabandininkai neturėjo.

Kabelių pasienio užkardoje dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką jiems pradėtos administracinės teisenos. Vyrai po apklausų buvo paleisti, įteikus šaukimus bylų nagrinėjimo dieną atvykti į užkardą. Cigarečių nešikams už pakartotinį pažeidimą gali būti skirtos baudos nuo 5 760 iki 6 000 eurų.

Už tai, kad valstybės sienos apsaugos zonoje buvo neturėdamas VSAT leidimo, jaunesnis alytiškis sulaukė 90 eurų baudos. O Lazdijų ir vyresniam Alytaus rajono gyventojui gresia 90–130 eurų baudos, nes tokį pažeidimą jie padarė pakartotinai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją