Politikas prašo VRK dar iki Prezidento rinkimų antrojo turo pateikti atsakymą, ar Z. Balčytis nepažeidė Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo.

"Politiko sąžiningumas prasideda nuo rinkimų kampanijos sąžiningumo. Rinkėjai turi esminę teisę dar iki rinkimų žinoti, ar kandidatai teisėtai vykdo savo rinkimų kampaniją, ar teisėtai ją finansuoja. Todėl reikalauju, jog VRK dar iki antrojo Prezidento rinkimų turo pateiktų aiškų atsakymą apie Z. Balčyčio rinkimų kampanijai išleistas milžiniškas lėšas", - teigia TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius.

Parlamentaras kreipėsi į VRK pasirodžius viešai informacijai, kad viena iš didžiausių pasaulinių rinkos ir žiniasklaidos tyrimų agentūrų "TNS Gallup" atlikusi tyrimą nustatė, jog Z. Balčytis vien reklaminiams klipams televizijoje iki pirmojo rinkimų turo galėjo išleisti 2,33 mln. litų (leistiną ribą viršijo 86 proc.).

O rinkimus stebinti organizacija "Baltosios pirštinės" pateikė viešą informaciją, kad savo rinkimų kampanijai Z. Balčytis iš viso galėjo išleisti jau 2,83 mln. litų (leistiną ribą viršijo 13 proc.).