Kosmetologė Daina Eidukienė pataria, kaip padėti savo saulės išvargintai odai ir kokių klaidų šiukštu nedaryti, rašoma pranešime spaudai.

„Mano praktikoje dažnai tenka sulaukti moterų prašymų greitai ir efektyviai atjauninti paakių odą. Tokių užklausų ypač padažnėja po vasaros periodo, kuomet raukšlės po akimis dėl dažnesnių mimikų, dehidratacijos ar piktnaudžiavimo saulės spinduliais dar labiau išryškėja. Tačiau stebuklingos piliulės čia nėra, nes atraminis skaidulų – kolageno ir elastino – tinklas zonoje apie akis yra silpnas ir reguliariai mažėjantis, todėl svarbiausia – tinkama priežiūra. Galbūt vasaros padarytos žalos ištrinti jau nepavyks, tačiau sumažinti raukšlelių matomumą ir apsisaugoti nuo jų gilėjimo – misija įmanoma“, – teigia kosmetologė.

Jai pritaria ir „Artistry” kosmetikos specialistas Andrzej Sawicki, kuris teigia, jog daugelis moterų susirūpina savo paakių oda gerokai per vėlai.

„Vystydami ir kurdami naujus produktus nuolat susiduriame su ta pačia problema – veido odos senėjimo procesais yra susirūpinama per vėlai, kada tik suskumbama taisyti jau akivaizdžiai matomą žalą. Tačiau iš tiesų šis procesas yra labai ilgas: iš pradžių jūs pastebite tik smulkias raukšleles, vėliau kartu su jomis „atkeliauja“ ir maišeliai po akimis, patinimai, o galiausiai iš jų formuojasi gilios raukšlės. Todėl rūpintis paakių oda reikėtų dar pirmoje stadijoje, kad gilesnės raukšlės nespėtų susiformuoti“, – teigia specialistas.

Paakių oda

Kaip tai padaryti?

1. Būkite švelnios savo paakių odai

Viena paprasčiausių, tačiau tuo pat metu ir esminių klaidų, kurią daro labai dažna moteris – netinkamas makiažo nuvalymas ir šiurkštumas. Šiurkštūs rankšluosčiai ar paakių trynimas vatos tamponėliais bėgant laikui palieka žymes ant veido.

„Jeigu norite savo odą išlaikyti jauną ir sumažinti raukšlių kiekį – elkitės su ja labai švelniai ir rūpestingai. Vatos tamponėlius su akių makiažo valymo skysčiu uždėkite ant akių ir švelniai prispaudusios palaikykite minutę. Taip medžiaga įsigers į makiažą ir pradės jį skaidyti. Tada švelniai kelis kartus nubraukite makiažo likučius, jeigu reikia – pakartokite procedūrą dar kartą. O nusipraususios veidą vandeniu naudokite specialias kosmetologines servetėles, kurios atstos šiurkštų rankšluostį. Lengvai tapšnodamos į veidą, nusausinsite odą ir jos nesudirginsite“,– pasakoja kosmetologė.

2. Naudokite paakių zonai skirtas priemones

Dar viena dažnai pasitaikanti klaida, kurią kartoja skubančios moterys – vienos priemonės naudojimas visam veidui ir ne tik.

„Patikėkite, tikrai ne veltui yra sukurtos atskiros priemonės atskiroms kūno zonoms. Mūsų oda yra labai skirtinga: skiriasi jos storis, problematiškumas, riebalinis sluoksnis, porėtumas. Todėl naudodamos vieną kremą visam veidui – prašaunate. Ypač tai svarbu kalbant apie paakių zoną. Sunkūs ir riebūs kremai, deja, šiai zonai dažniausiai netinka, paakių oda juos sunkiau pasisavina, nes nėra tinkamos priemonių skvarbos. O jei nėra tinkamos skvarbos – nebus ir norimo rezultato“, – teigia kosmetologė.

Jūsų kasdieniame veido odos kremo sudėtyje gali nebūti ingredientų, kurių reikia paakių zonai. Pavyzdžiui, kadangi paakių oda yra plona, jūsų paakių kremuose turėtų būti stangrinamųjų ar pakeliamųjų ingredientų, tokių kaip peptidai, tačiau jie nebūtinai reikalingi visai veido odai.

Tamsūs ratilai po akimis, paakiai

3. Padėkite paakių odai specialiomis procedūromis

Tačiau net pasirinkusios tinkamas priemones, ne visada galite užtikrinti reikiamą jų veikliųjų medžiagų pasisavinimą. Tam užkerta kelią apsauginis odos sluoksnis, kuris ne tik apsaugo odą nuo kenksmingų išorinių veiksnių, tačiau ir neleidžia pasisavinti kosmetikos priemones – iš tiesų jos pasiekia tik odos paviršių.

„Metams bėgant mūsų odos regeneracija lėtėja, todėl vien kremų nepakanka – reikia papildomos stimuliacijos. Visai neseniai išpopuliarėjo limfotakos skatinimo metodas – sausas odos valymas (eng. dry brushing), kai oda yra lengvai masažuojama ir šukuojama, tokiu būdu skatinamas limfos tekėjimas, gerinama kraujotaka. Deja, tokio būdo paakių odai taikyti mes negalime, nes ji itin jautri ir gležna. Tačiau jai gali padėti specialūs ultragarso prietaisai“, – teigia specialistė.

Pasitelkdami ultragarsines vibracijas, stimuliuodami ir masažuodami paakių odą jai skirtomis priemonėmis, padedame joms patekti giliai į odą ir taip suteikti patį geriausią poveikį.

„Tiesioginė jonų srovė ir giluminis masažas suteikia patį geriausią odos priežiūros produktų įsiskverbimą“, – pasakoja A. Sawicki.

4. Saugokite odą nuo saulės ne tik vasarą

Nors vasara jau baigėsi, neskubėkite į šoną numesti odos apsaugos priemonių. Saulės daroma žala odai išlieka aktuali visus metus, net ir apniukusiomis dienomis. Todėl apsauginis kremas ir akiniai nuo saulės turėtų visada būti jūsų rankinėje.
„Saulės daroma žala yra kaupiamoji, todėl saulės vonių poveikis mūsų odai gali išryškėti ir po dešimties metų. Žinoma, apsauga nuo saulės, sezonams keičiantis, turi skirtis. Rudenį ir ypač šaltesnę žiemą, kuomet saulė taip pat būna aktyvi, reikėtų naudoti pudras ar kremus su atspalviu, kurie turi bent 15 SPF filtrą. Taip užtikrinsite nuolatinę apsaugą ir sukursite apsauginį barjerą nuo saulės visais metų laikais“, – sako kosmetologė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės