„Naudodami namuose pagamintas grožio priemones ir kosmetiką, rizikuojate sukelti ilgalaikius dermatitus – lėtinius odos uždegimus, bėrimus, pasikartojančias alergines reakcijas. Jeigu odą pažeisite stipriau, gali likti randeliai, atsirasti viršutinio odos sluoksnio suplonėjimas, o dėl jo ir pigmentacija – pakitusios odos spalvos dėmės pažeistoje vietoje,“ – pranešime spaudai sako A. Balkytė.


Dažniausios klaidos ir jų pasekmės

Konsultantė pasakoja, kokias klaidas dažniausiai daro žmonės gamindami ir naudodami namines grožio priemones bei kokia yra rizika.

1. Mėgėjiškas bandymas gaminti produktus, kai nėra žinomos nei tinkamos proporcijos, nei ingredientų tarpusavio sąveikos. Pasirinkus netinkamas sudedamąsias dalias, jų padauginus ar sumaišius netinkamomis proporcijomis galite chemiškai pažeisti nagus, išsausinti plaukus, sudirginti galvos bei kūno odą, sukelti alergines reakcijas.

2. Tarpusavyje nederančių, itin koncentruotų eterinių aliejų maišymas netinkamomis proporcijomis ar laikymas netinkamoje temperatūroje. Palietus jų paviršiuje susidariusią plėvelę, galima nusideginti pirštus.

3. Kosmetikos naudojimas, kai yra pasibaigęs jos galiojimo laikas. Tinkamai ir šviežiai pagaminta kosmetika turi savo galiojimo laiką: ji sugenda per kelias dienas. Dažnai žmonės nusprendžia tepti ant odos sugedusį produktą, o ne gaminti naują, nes gaili į gamybos procesą įdėtų pastangų, skirto laiko ir pinigų. Tačiau pasibaigusio galiojimo priemonių naudojimas gali turėti savų pasekmių: kilusias alergines reakcijas, lėtinius odos uždegimus.

Šveitiklis

4. Nagų stiprinimas trinant rūgščiomis priemonėmis. Tokiu būdu galima nagus išsausinti, o tada jie ims lūžinėti ir skilinėti.

5. Plaukų ir nagų tepimas tik maitinančiu aliejumi. Aliejai nesuteikia drėkinimo, priešingai – jie sudaro barjerinę plėvelę, sulaiko drėgmę viduje ir neleidžia jai patekti į audinio paviršių. Po tam tikro laiko oda ir plaukai jaučia riebalų perteklių ir drėgmės stoką. Netinkamai pašalinus aliejų iš plaukų, jis kaupiasi ant galvos odos ir užkemša poras – taip susidaro palanki terpė daugintis mikroorganizmams.

6. Iš cukraus ar druskos pagamintų šveitiklių veido ar kūno odai naudojimas. Stambios druskos ar cukraus granulės gali pažeisti lipdinį odos barjerą, dėl ko oda taptų jautresnė, šiurkštesnė ir sausesnė.


Pažeidimams – vaistinėje esančios priemonės

A. Balkytei dažnai tenka konsultuoti klientus, kurie odos ar plaukų priežiūrai naudojo mėgėjiškai pagamintas priemones namuose ir dėl to patyrė neigiamų pasekmių.

„Kiekvienam, kuris nukentėjo nuo namų sąlygomis pagamintų grožio priemonių ar kosmetikos, galima padėti, tačiau prieš tai labai svarbūs keli nuoširdūs atsakymai į klausimus: kokia pagaminta priemonė, kaip ilgai ir kokiu dažnumu buvo naudojamasi? Priklausomai nuo atsakymų, klientui gali būti skirta dermatologinė kosmetika, skirta pažeistai kūno, veido ar rankų odai gydyti bei priemonių, padedančių atkurti pažeistus plaukus. Jeigu problema yra rimtesnė, gali tekti vartoti ir vaistinius preparatus“, – sako konsultantė.

A. Balkytė prideda, kad pažeistoms vietoms gydyti būtina rinktis saugias, patikimas ir efektyvias priemones, tačiau gydymas gali užtrukti. Tai lemia paprasta priežastis – numalšinti sudirgimą ar kilusią alerginę reakciją užtrunka gerokai ilgiau nei ją sukelti.

Kaip saugiai puoselėti grožį?

Konsultantė akcentuoja, kad gresiančių ilgalaikių pasekmių sveikatai ir grožiui galima išvengti tada, kai naudojamos saugios, sertifikuotos, natūralios ir ekologiškos priemonės, kurių teigiamas poveikis įrodytas klinikiniais tyrimais. Be to, pasirinktos priemonės turi tikti individualiam kūno ar veido odos tipui bei plaukų struktūrai.

„Norėdami išsirinkti jums tinkamiausią priemonę, pirmiausia atkreipkite dėmesį į savo odos tipą ir būklę. Odos tipas visada lieka toks pat, tačiau kinta jos būklė – oda išsausėja, riebaluojasi, tampa jautresnė. Be to, turite atkreipti dėmesį ne tik į vieną individualią savybę, bet jų visumą. Gali būti, kad jūsų galvos oda bus riebi, tačiau plaukas išsausintas dėl naudotų naminių priemonių sukelto poveikio. Nagai gali augti ilgi, tačiau tai nereiškia, kad jie sveiki, tvirti ir atsparūs išorės veiksniams“, – aiškina A. Balkytė.

Veido priežiūra

Konsultantė primena, kad puoselėti grožį padeda ne tik tinkamai parinktos ir naudojamos priemonės, tačiau ir kokybiškas poilsis, visavertė mityba, užsiėmimas mėgstama veikla, pakankamas kiekis vandens ir su maisto papildais gaunamos vitaminų paros dozės.

Namų sąlygomis ruoštos priemonės gali pridaryti daugiau žalos nei naudos, todėl norėdami puoselėti grožį efektyviai ir saugiai, rinkitės sertifikuotas, jums individualiai tinkančias grožio priemones bei rūpinkitės savo gyvenimo kokybe.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos