Prasminga išeitis dovana – knyga, kuri paliks amžiną prisiminimą apie jus – didžiausią gyvenimo turtą – vaiką. Kaune esančio knygų komiso „Žmonių knygos“ konsultantės dalinasi patarimais, kurios knygos galėtų būti puikia dovana artėjančios šventės proga.

Svajingi grožinės literatūros romanai

Didžioji dalis moterų paimdamos grožinės literatūros kūrinius puikiai atsipalaiduoja ir mintimis nusikelia į kitas šalis, kultūras, šeimas, asmeninius knygų herojų ieškojimus ir atradimus. Tokios knygos tampa tikra atgaiva, kai norisi nesukti galvos dėl darbinių rūpesčių ir ištiesus kojas svajingai nusikelti į Prancūzijos Rivjerą, jaukų gamtos apsuptyje esantį kaimo dvarą ar nuotykių kupiną Las Vegasą.

Būtent tokios yra Nora Roberts, Jojo Moyes, Jodi Picoult ar rašytojos Judith McNaught knygos, kurios puikuojasi The New York Times topų viršūnėse. Puikiai vertinama ir Santa Montefiores kūryba nukelianti į ugningają ir paslaptingąją Argentiną, visos autorės knygos išleistos apie šią šalį tapo bestseleriais. Taip pat, knygyno konsultantės dalinasi patirtimi, kad moterys gana dažnai domisi Laurent Gounelle kūriniais, arba Richard Bacho amžinąja ir nesenstančia klasika.

Keletas rekomenduojamų šių autorių knygų:

„Šventovė“ (Nora Roberts); „Liudininkė“ (Nora Roberts); „Nakties muzika“ (Jojo Moyes); „Sidabrinė įlanka“ (Jojo Moyes); „Atpildas“ (Jodi Picoult); „Kai tu išeini“ (Jodi Picoult); „Mano sesers globėjas“ (Jodi Picoult); „Vitne, mano meile“ (Judith McNaught); „Beveik rojus“ (Judith McNaught); „Ar tu prisimeni“ (Judith McNaught); „Bitininko duktė“ (Santa Montefiore); „Senojo švyturio paslaptis“ (Santa Montefiore); „Dievas visada keliauja incognito“ (Laurent Gounelle); „Džonatanas Livingstonas žuvėdra“ (Richard Bach); „Tiltas per amžinybę“(Richard Bach); Viena (Richard Bach) ir kt.

Kvapą gniaužiantys detektyvai

Moterims, kurios nesusižavi sentimentaliomis meilės istorijomis, puikiai adrenalino jausmą sužadina – detektyvai. Šio žanro knygų pagalba skaitytojos gali pasijusti tikromis seklėmis, padedančiomis išnarplioti paslaptingas situacijas: atskleisti blogiukus, geriečius, atrasti žudikus ir bet kokiu būdu išsiaiškinti tiesą. Vienas iš rekomenduotinų autorių, gavęs ne vieną prestižinį apdovanojimą, kriminalinių istorijų meistras iš Norvegijos - Jo Nesbø, autoriaus knygos išverstos daugiau kaip į 40 kalbų, jo kūriniuose ir gimė palčiai skaitytojų pamėgtas inspektorius Haris Hūlė. Ne mažiau įtraukiantys ir dėmesį sukaustantys Prancūzijos rašytojo Guillaume Musso kūriniai. Jo knygų gerbėjai sako, kad knygose intriguojančiai persipina įtampa, meilė, veiksmas. Taip pat ir Autorė Lars Kepler puikiai geba skaitytojus nukelti į kitą pasaulį, detaliai ir vaizdžiai aprašyti įvykusius nusikaltimus. Sunku būtų neišskirti amerikiečių literatūros legendos Sandros Brown, kasmet autorė skaitytojus nudžiugina nauju savo kūriniu.

Keletas rekomenduojamų šių autorių knygų:

„Vidurnakčio saulė“ (Jo Nesbø); „Vaiduoklis“ (Jo Nesbø); „Rytoj“ (Guillaume Musso); „Angelo kvietimas“ (Guillaume Musso); „Paganinio kontraktas“ (Lars Kepler); „Persekiotojas“ (Lars Kepler); „Paganinio kontraktas“ (Lars Kepler); „Be žodžių“ (Sandra Brown); Dūmų uždanga“ (Sandra Brown) ir kt.

Patrauklioji populiarioji ir klasikinė psichologija

Moterims įprasta domėtis psichologija, bandyti suprasti vieną ar kitą bendravimo ypatybę, o gal žinoti atsakymus kuo skiriasi moterų ir vyrų mąstymas, kaip įveikti stresą, nerimą, ką gali atskleisti neverbalinė komunikacija apie mus? Populiariosios psichologijos knygos pritaikytos kiekvienam skaitytojui norinčiam rasti atsakymus greitai, visiems, kurie nori supaprastinto, palengvinto psichologinio vadovėlio varianto. Tokias knygas renkasi dovanoti brangiam žmogui tie, kas nori pagerinti artimųjų gyvenimo kokybę, santykius su šeimos nariais ir kolegomis. Žinoma, yra klasikinių psichologinių knygų autorių, kurie savo kūriniais, teorijomis žavi milijonus skaitytojų ne vieną dešimtmetį giliniesi į psichoanalizę, bandė suprasti kaip veikia mūsų pasąmonė. Tokius kūrinius dažnai žmonės vadina: „sunkiąją“ psichologija. Vienas iš tokių autorių psichologas, filosofas, šveicaras Carl Gustav Jung sukūręs ne vieną mokslinį veikalą, taip pat amerikiečių mokslininkė, psichoanalitikė tyrinėjanti moterų dvasinį gyvenimą Clarissa Pinkola Estes, psichiatras, rašytojas, Standfordo universiteto profesorius Irvin David Yalom. Lietuviai taip pat turi pasidžiaugti filosofu ir dvasiniu guru tituluojamu Vydūnu.

Keletas rekomenduojamų šių autorių knygų:

„Raudonoji knyga“ (C. G. Jung); „Bėgančios su vilkais“ (C. P. Estes); „Kaip išlaisvinti stiprią moterį“ (C. P. Estes); „Melagis ant kušetės“ (Irvin D. Yalom); „Laikinos būtybės“ (Irvin D. Yalom); „Asmenybė ir sveikata“ (Vydūnas); „Žavingoji“ (John ir Stasi Eldredge); Charakteris ir sėkmė (Oleg Torsunov); „Kiekviena brandi moteris-deivė“ (Jean Shinoda Bolen); „Proto valdymas“ (Steve Peters) „Netobuli, laisvi ir laimingi“ (Christophe Andrė); „Vienuolis, kuris pardavė Ferarį“ (Robin Sharma) ir kt.

Gardžiosios kulinarinės knygos

Dalis moterų savo gyvenimą sunkiai įsivaizduotų be kulinarinių knygų, kurios pagardina jų gyvenimą namiškių šiltomis padėkomis. Tokios knygos tampa puikiu idėjų šaltiniu šventinei vakarienei, draugų pasisedėjimui ar vaikų, anūkų šventėms. Būtent kulinarinės knygos gali mums leisti nusikelti į įvairias pasaulio šalių virtuves. Gal neaplankėte Japonijos, Italijos, tačiau galite pasimėgauti sušiais, pasmaližiauti itališku desertu – panna cotta ar pasigaminti tikrus lietuviškus, tarkuotų bulvių cepelinus su spirgučiais. Šios knygos padeda improvizuoti ir išgauti geriausią skonį nesant profesionaliu virtuvės šefu. Juk gaminti greitai, lengvai ir skaniai norime visos!

Keletas rekomenduojamų kulinarinių knygų:

„Oliverio patiekalai per 15 minučių“ (James Oliver); „Mano Italija“ (James Oliver); Gaminame su Oliveriu“ (James Oliver); „Mano gyvenimo receptai“ (Sophia Loren); „Valgome namie“; (Julija Vysockaja); „Provanso skoniai“ (Gintarė Marcel); „Mažos nuodėmės taisyklės“ ( Agnė Jagelavičiūtė); „Beatos virtuvė“ (Beata Nicholson) ir kt.

Sveikos gyvensenos knygos

Iš pateiktų rekomendacijų galima suprasti, kad vienoms moterims geriausia relaksacija meilės romanai, ištroškusioms adrenalino – detektyvai, norinčioms rasti daug gyvenimiškų patarimų psichologinės knygos. Siekiančioms užkariauti artimųjų širdis su skaniausiu varškės apkepu -kulinarinės knygos, o toms kurios domisi sveika gyvensena, nori jaustis ir atrodyti sveikos bei laimingos – knygos apie gyvenseną. Knygyno konsultantės rekomenduoja, kas sveikata besidominčiai moteriai galėtų būti aktualu.

„Sveiko gyvenimo paslaptys iš viso pasaulio“ (Gene Stone); „Fitonika: menas gyventi“ (Marilyn Diamond); „Moters sveikatos ir grožio enciklopedija“ (Autorių kolektyvas); „Gamtos vaistinė“ (Juozas Vasiliauskas); „15 minučių efektyvi mankšta namuose“ (Joan Pagano) ir kt.

Visiems tiems, kas dar vaikystėje prisimena, kaip mama skatindavo skaityti knygas, ar geriausiai mamą atmena vakarais po visų dienos darbų - skaitančią, o gal mintyse iškyla vaizdai, kai brangiai mamytei sunkiai sekdavosi praeiti pro knygyną nieko nenusipirkus? Jei apgalvojus šias situacijas jūsų atsakymas – taip, dvejoti neverta. Knyga bus puiki išeitis šią Motinos dieną paversti įsimintina!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės