„Žmogus, padėjęs Trumpui laimėti rinkimus bei prisidėjęs prie Jungtinės Karalystės Brexit įgyvendinimo, yra Silicio slėnyje dirbantis lietuvis“, tokios antraštės ne kartą mirgėjo užsienio žiniasklaidoje. Beje, šiandien Alfredas pripažįsta, kad šie jį išgarsinę žygdarbiai tapo vyro karjeros Silicio slėnyje pabaiga.

„Jei tave kažkas užkelia ant pjedestalo, labai greitai atsiras tokių, kurie norės sužlugdyti", sako Alfredas, kuriam po Trumpo rinkimų skandalo buvo uždrausta Silicio slėnyje dirbti su vyriausybėmis ir armija. O būtent šis darbas jam patiko labiausiai.

Alfredas patikina, kad jo tėvas, žinomas matematikas ir ISM universiteto įkūrėjas Alfredas Chmieliauskas, tikrai nepiršo jam gyvenimo kelio. Priešingai skatino nesirinkti darbo prie kompiuterio, juk pats už ekraną kur kas labiau mėgo gyvą kontaktą su žmonėmis.

Todėl Alfredas pirma baigė ekonomiką. Jis sako, kad šis mokslas leidžia plačiau suprasti globalius procesus. Pavyzdžiui, kodėl Vokietija neremia Ukrainos. „Tačiau ekonomistų bandymas paaiškinti, kaip veikia pasaulis ar ateities prognozavimas yra visiškas nevykęs dėl vienos paprastos priežasties. Žmonės nesielgia racionaliai, ir jų elgesio į „excel“ lentelę negali sudėti“, sako pašnekovas.

Alfredas neslepia jam labai padėjo Švedijoje bestudijuojant įgytos pažintys. Jaunam ekonomistui grįžus į Lietuvą, dirbti banke ar didelėje draudimo įmonėje visai nesinorėjo, todėl jis kūrė verslą gamino durų rankenas Dubajaus milijonieriams. O vėliau vyresnio kolegos iš universiteto buvo pakviestas kurti investicinio fondo Lietuvoje, kurį dabar galime pavadinti ko gero vienu pirmųjų startuoliu Lietuvoje. Beje, ši kompanija tapo vienu geriausių fondų pasaulyje ir sėkmingai veikia jau dvidešimt metų.

Vėliau Olandijoje Alfredas apsigynė daktaro laipsnį energetikos srityje. Tiesa, prisipažįsta labiau norėjęs studijuoti Amerikoje, bet viename kalėdiniame vakarėlyje sutiko architektūros studentę Eglę.

Taigi, keliaukime į svečius pas Alfredą į Antazavę, kur jis neseniai nusipirko seną sodybą, ir trumpam sugrįžęs iš Ispanijos su žmona ir dviem vaikais, šią vasarą praleido sename kluone ir vagonėlyje. Alfredas paprastai ir konkrečiai atskleis visą tiesą apie jį išgarsinusius skandalus.

Visą interviu žiūrėkite vaizdo įraše.

Gyvenimo būdo laida „Kasdienybės herojai“ tai stiprių asmenybių jaudinančios gyvenimo istorijos. Kas savaitę interviu su gerai žinomais, o gal išskirtinį gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės