aA
Visi mes siekiame laimės ir sėkmės. Paskaičius dabartinių seminarų ir paskaitų pavadinimus, atrodytų, jog pasiekti tikslą ar vidinę ramybę yra ganėtinai paprasta.
Kas labiausiai trukdo būti laimingu: būtini etapai, norint pajusti laimę
© Shutterstock nuotr.

„7 dienų kursas, po kurio pasieksite ramybę!“, „Paskaita, kaip pasiekti vidinę pilnatvę“. Visų aprašymai verčia tikėti stulbinančiais rezultatais. Taip, sutinku, kai rinka tokia pilna – kaip kitaip pritraukti naują klientą? O kaip klientui atrasti produktyvumą? Kaip asmeniškai kiekvienam priartinti laimę savo gyvenime?

Kur slypi laimė?

Pastaruoju metu įvairių dvasingumo ir motyvacinių teorijų daugybė. Kiek jos veikia iš tikrųjų? Pakitimai žmogaus smegenų neuronuose gali vykti akimirksniu, tai kodėl realybėje reikia dvejus metus medituoti, ar kartoti frazę: „Kokia aš laiminga“, kad pagaliau nors kiek priartėtum prie jos?

Tai tik teorijos, kurios yra teisingos, tačiau be realios praktinės strategijos ir veiksmų, kurie realiai veiktų žmogaus neuronus, pasąmonę – rezultatų staiga nematysime. Pati didžiausia esmė – ne analizuoti laimę, o išjausti ją. Jei kartojame: „Kokia aš graži ir laiminga“, bet giliai viduje turime daugybę kritikos sau ir savo gyvenimui – kaip nuo kartojimo tapsime gražesnėmis ir laimingesnėmis? Tapsime tuomet, kai iš tikrųjų pradėsime tikėti tuo, jausime tai.

O kaip pajausti? Kada jūsų pasąmonė „patikės“ ir gilia emocija išjausite savo grožį, tačiau tai gali ir nenutikti. Kodėl? Nes kartais tiesa slypi kažkur anapus – gilesniuose jūsų asmenybės sluoksniuose. Atsakymą galite rasti jūsų vaikystėje, laikotarpyje, kai patyrėte emocinę traumą ir kitokiuose aspektuose, kai pasąmonėje gimė automatinė būsena: „Aš baisi“, „Aš nelaiminga“. Laimė yra būsena, kurią reikia išmokti tobulinti savyje čia ir dabar. Džiaugtis tuo, ką turite šiandien, planuojant ir siekiat ateities tikslų. Mėgautis santykiais tokiais, kokie jie yra dabar, siekiant dar geriau pagerinti juos ateityje. Laimė slypi čia ir dabar.

Iš ko susideda laimė?

Laimė, sėkmė ar bet kokia kita būsena, kurią žmogus nori pasiekti nesusideda tik iš „grynos“ tos būsenos ar jausmo. Pavyzdžiui, laimė – kas mums suteikia laimę? Kada mes jaučiamės laimingi? Ką mums reiškia būti laimingam? Laimė nėra TIK laimė. Tai holistinis jausmas, kuriam įtaką daro tam tikri veiksmai, žmonės, būsenos, vietos, garsai, spalvos ar bet kas, kaip būtent žmogus supranta laimės būseną.

Ją pasiekti neužtenka 1 kartą per savaitę medituoti ar praeiti 7 dienų kursą. Visiems laimė yra prieinama skirtingai. Taigi, užduokite sau klausimą: „Kada jaučiuosi laimingu?“ Tik turiu nuvilti, jog atsakymas į šį klausima nesuteiks pilno jūsų laimės vaizdo. Reikia dar ir dar giliau nerti į žmogaus pasąmonės klodus, norint išgryninti tikrąjį laimės suvokimą. Dažnai tai būna paprasti buitiniai aspektai, susiję su dvasingumu, noru mėgautis gyvenimu, norint palikti po savęs kažką pozityvaus, naudingo.

Būtini etapai, norint pajausti laimės būseną

Pirmiausias ir pats svarbiausias – pasiruošimas asmenybėms virsmui. Daugelis supranta, kad jo gyvenime nėra laimės, tačiau jam patinka nuolat bambėti ir nieko dėl to nedaryti. Toks žmogus nenori pokyčių, jis nori dėmesio, kad jo nelaimę pamatytų, nori paguodos. Pasąmoninis pasiruošimas yra pamatas pasiekti laimę ar kitą tikslą.

Dažnai vaikystės programos mums trukdo. Pavyzdžiui, pasąmonėje jaučiamės neverti laimės, manome, jog tik nagli ir apsukrūs gali būti sėkmingi ir greitai praturtėti, o dori žmonės ilgai vargsta, sunkiai dirba. Tai milžiniškas blokas pasiekti laimę. Reikia analizuoti, ar tikrai esate pasiruošęs priimti visas geriausias gyvenimo dovanas? Ar susitvarkysite su krūviu? Kritika? Negalėjimu tingėti? Būsite atsakingas? Gebėsite prisiimti kaltę? Susitvarkysite su baime ir neveiksnumu? Susidorosite su pralaimėjimu?

Antrasis etapas – tikslo generavimas. Ką jums suteiks laimė? Jei jūs konkrečiai nesuvokiate, ką jums tai duos, tai jos ir neduos. Pavyzdžiui, turite aiškiai suformuoti pasąmonėje tikslą, kad laimė suteiks jums būseną, kuri atvers galimybes sėkmingai mėgautis gyvenimu ar pajausti savo tikslą šioje žemėje. Ne ne, tik negeneruokite tokių žodžių, kaip „ramybė“, „pilnatvė“. Kas ta ramybė ir pilnatvė jums? Kaip ji atrodo? Ar tai mėgiamas darbas? Šeimos sukūrimas? Materializuokite savo laimę, neapsiribokite tik „pajausiu, kada tai ateis“, „laisvė“ ir pan. Kaip jūsų laisvė atrodo? Finansai? Galimybė keliauti? Kokią prasmę suteikia jūsų generuojamas tikslas?

Trečias etapas – būtinas santykis. Pozityvus ir teigiamas santykis su visais. Žinoma, pradžioje su savimi pačiu, priimti save tokiu, kokiu esate. Vėliau normalus ir pozityvus santykis su kitais žmonėmis. Jie yra geri. Gal kitokie, kitaip elgiasi, bet elgiasi taip, kaip moka. Viskas su jais yra gerai. Toliau santykis su Pasauliu ir Visata (dievu, kūrėju ar kaip kas supranta tai). Reikia turėti nesmerkiantį santykį ir požiūrį į visus 4 aspketus. Turite rasti sinchronizaciją su jais.

Ketvirtas etapas – ar žinote, kaip to pasiekti? Čia padės būtent suvokimai ir atsakymai kas jums asmeniškai yra laimė, kada tokiu jaučiatės. Dabar atėjo metas įjungti protą ir analizuoti. Išjautėte, sugeneravote, o dabar strateginių veiksmų dėliojimas. Tai plano kūrimo etapas, kai turite pasinaudoti turima informacija, išmintimi. Taip pat semtis naujos informacijos ir žinių, kaip to pasiekti. Naudokitės savo intelektu, sukaupkite reikiamų žinių bagažą, kurį galėsite panaudoti kitame etape.

Penkasis etapas – realūs veiksmai. Ką tikrai galite padaryti? Padarykite tai. Manote, jog dar nemokate taip gerai, kad veiktumėte? Veikite taip, kaip mokate tuo metu. Prisiminkite, jog informacijos gavote praeitame etape. Jau turite žinoti teorinę dalį, belieka tik veikti. Aktyviai. Nebijoti.

O kas būna, kai žmonės pradeda pirmiausiai veikti? Dažnai sudega. Suvokia, jog daug asmeninių pastangų dėjo ne ten, kur iš tikrųjų reikėjo ir buvo naudinga. Prarandama daug resursų: laiko, jėgų, finansų, lūkesčių. Kai laikomės struktūros – atsiranda greitas produktyvumas. Prisiminkite, jog pirmi du žingsniai yra patys svarbiausi!

Daugiau Samantos tekstų skaitykite čia.


www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
4.8000

Lavija Šurnaitė. Mistinis lūkestis iš moters, kad ji būtų moteriška (22)

Užtenka pavartyti žurnalus paauglėms ir paaugliams, kad suprastume, kokiais stereotipais esame...

Marija Serbintatė. Kodėl moterys tiek daug atsiprašinėja? (150)

Ar žinojai, kad moterys žymiai dažniau atsiprašinėja už bet ką nei vyrai? Vedžiau...

Aistė Simėnaitė apie paplūdimį Lukiškių aikštėje: pasirodo, mums negali būti smagu (498)

Neslėpsiu – mane kas kartą nustebina, kaip stipriai nepatenkinti galime būti dėl...

Aistė Simėnaitė. Maloniau pliku užpakaliu sėdėti dilgelėse nei sekti kai kurias influenceres (101)

Socialiniai tinklai jau seniai tapo tokia įprasta mūsų kasdienybės dalimi, kad greičiausiai ir...

Lyčių nelygybė – ne tik apie moteris: kaip kasdienė kalba gali padėti keisti situaciją (16)

Pakalbėkime apie lyčių lygybę, pakalbėkime apie kalbėjimą. Kaip teisingai komunikuoti apie...

Top naujienos

Miestelio šventė baigėsi tragiškai – žmogų užmušė kunigo akivaizdoje

Kėdainių rajone, Krakių miestelyje prieš metus vykusią šventę bei atlaidus vainikavo beprasmė...

„Bloomberg“: Eva – didžiausia grėsmė Lukašenkai (46)

Jos rankos sukryžiuotos, o lūpos sardoniškai pravertos – Eva netikėtai tapo protesto...

Grįžo iš emigracijos ir įkūrė ramybės oazę: lankytojų netrūksta ir darbo dienomis (57)

Greta ir Algirdas Šaumanai iš emigracijos Norvegijoje grįžo prieš trejus metus, tačiau šiandien...

Rimvydas Valatka. Po kiek dabar lietuviška svajonė? (170)

Mindaugo karūnavimo diena. Kaip dar vienas ilgasis Išgertuvių savaitgalis. Jums nieko netrūksta?...

Vilnietis savo istorija nori perspėti kitus: viskas prasidėjo nuo noro „nuskausminti“ jausmus, bet baigėsi kur kas blogiau (65)

Įveikęs priklausomybę nuo narkotikų vilnietis Ruslanas šiandien drąsiai priima gyvenimo...

Garsiausi keliautojai gūžčioja pečiais: Nida – brangiausias planetoje kurortas, pasaulyje tokių mokesčių nėra (306)

Neringa ypatinga ne tik savo gamtos perlais, bet ir mokesčiais, norintiems patogiai ilsėtis jos...

Su mylimąja Deimante susitaikęs reperis Mad Money: nebeliko jokių klausimų (47)

Praėjusių metų sausio 31-ąją, kai ant raudonojo M.A.M.A apdovanojimų kilimo pozavo tik su...

Į Barseloną atvykęs Jasikevičius: darbai jau pradėti (136)

Buvęs Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius sekmadienį atvyko į...

Kaip dažnai mylėtis, kad būtų sveika ir vyrui, ir moteriai? (11)

Klausimas: Mano vyras sako, kad turime mylėtis net jeigu ir nelabai norime užsiimti seksu , nes...

Atsakau toms nepriklausomoms trisdešimtmetėms – dėl vienatvės kalti jūsų „tūsai“ (124)

Man valgyti neduok, bet leisk „Delfi“ paskaityti. Kartais net į „Delfi plius“ įlendu....

|Maža didelių žinių kaina