Indrė Stonkuvienė paklausta, kaip įsivaizdavo savo idealų vyrą vaikystėje, pasidalino savo ir mamos pokalbiu. „Septintoje klasėje, grįžusi iš mokyklos ir valgydama kotletus, visiškai nuoširdžiai mamai pasakiau, kad ji nepergyventų. Aš galbūt ir neturėsiu vyro. Nuo septintos klasės pradėjau dirbti ir mačiau tam tikrus šeimos ir santykių pavyzdžius. Sakiau, kad man nereikia vyro, jog jis man padėtų kažkokiai veiklai, darbui ar mane išlaikytų. Bet anūkai bus ir dėl to nereiktų pergyventi.“

Idealių santykių vaizdą mes pradedame kurti jau vaikystėje.
Elžbieta Malūnavičienė

Indrės šeimoje nuo mažens buvo aiškinama, kad vyras turi būti partneris ir draugas, kuris palaikytų ir suprastų. Todėl jai ir dabar labai svarbu, kad santykiuose abu asmenys būtų lygiaverčiai.

Moteris pritarė šalia sėdinčiai Rūtai, jog svarbiausia yra jausmai, emocijos ir ryšys. Ir jei myli žmogų, tu negali tiksliai atsakyti, dėl ko jį myli. „Meilė tikra yra tada, kai tu negali konkrečiai paaiškinti, dėl ko tu myli tą žmogų.“

Laidos psichologė Elžbieta Malūnavičienė teigia, kad idealių santykių vaizdą mes pradedame kurti jau vaikystėje. Nuo mažens skaitomose pasakose mes matome princo ir princesės susitikimą, kurie pasakojimo pabaigoje gyvena ilgai ir laimingai.

I. Stonkuvienė priduria, kad visos pasakos baigiasi vestuvėmis. Psichologė teigia, kad idealaus vyro paveikslą merginos susikuria priklausomai nuo to, ką mato savo aplinkoje ir šeimos modelis yra labai svarbus šiame procese. „Yra Elektros ir Edipo kompleksai, kuriuos pristatė Froidas. Kai mergaitė įsimyli tėtį, o berniukas įsimyli mamą. Nes tai – artimiausias priešingos lyties atstovas. Ir tai gali būti išreikšta stipriau ar silpniau.“

Pokalbiui tęsiantis moterys įvardijo, kad labai svarbu, jog abu poroje augtų kartu. Svarbu vienas su kitu kalbėti ir vienas kitą išgirsti. Laidos vedėja Simona Nainė pateikė pavyzdį iš savo šeimos gyvenimo. Ji atsiminė, jog yra gavusi patarimą, kaip išbandyti ar vyras jos klauso.

„Kvėpavimo mokytoja man patarė šnekant netikėtai paklausti: „Koks mano vardas?“ Ir aš iš tikrųjų taip padariau. Šnekėdama su Jonu patikrinau ar jis mane girdi.“ Pašnekovės pritarė, kad tokiu būdu galima patikrinti, ar antros pusės jūsų klausosi.

Laidos pabaigoje Rūta pasidalino, jog turi būdą pažvelgti į esamas situacijas savaip. „Man asmeniškai įtaigu pasidarė, toks būdas: pagalvoti apie save po kažkiek laiko. Kaip pavyzdžiui: po 5 ar 10 metų. Ką aš pati sau pasakyčiau, ką aš turiu padaryti dabar – tarsi iš ateities perspektyvos. Lyg šnekėtum su ateities savimi. Nereikia laukti, plūduriuoti ir būti savo gyvenimo įkaitu, o tapti savo gyvenimo šeimininku.“

Moteris patarė jaunoms merginoms, kurios dar tik ketina kurti savo šeimą: „Pasistengti kartas nuo karto paklausti savo partnerio, kas tavyje dar yra tobulintina. Kaip tu įsivaizduoji, ką dar galėtum ir norėtum savyje patobulinti?“

Visą interviu žiūrėkite vaizdo įraše.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (111)