Olandijos menininkas Florisas Kaaykas, internautams labiau žinomas Jarno Smeetso vardu, vykdė „Human Birdwings“ projektą, kuris, kaip jis pats prisipažino Olandijos televizijos laidoje „De Wereld Draait Door“ („Pasaulis sukasi“), buvo apgavystė.

„Mano vardas yra Florisas Kaaykas, iš tiesų aš esu filmų kūrėjas ir animatorius. Jau aštuonis mėnesius vykdau interneto medijos eksperimentą“, - laidoje salė F. Kaaykas. Pasak jo, apgavystės projektą jis vykdė dėl to, kad „skraidyti yra kiekvieno svajonė“.

F. Kaayko svetainėje rašoma, kad jis jis gimė Olandijos Tielio mieste 1982 metais ir gyvena Hagoje, kur buvo vykdomas apgaulingasis „Human Birdwings“ projektas

F. Kaaykas savo svetainėje rašo, kad su pagyrimu baigė St. Joosto akademiją ir įgijo vaizduojamojo meno magistro laipsnį. Svetainėje taip pat rašoma, kad jis yra animatorius ir kompiuterinės grafikos ekspertas, besidomintis „vabzdžių pasauliu, evoliucija, technologijomis ir tamsiomis futuristinėmis vizijomis“.

2006 metais F. Kaaykas sukūrė kitą apgaulingą dokumentinį filmą apie išgalvotą ligą, pavadintą Metalosis maligna, dėl kurios metaliniai implantai pradeda augti ir apauga visą organizmą.

Menininkas svetainėje taip pat tvirtina, kad jo filmai yra ne kartą apdovanoti ir kad jo „The Origin of Creatures“ Olandijos buvo pateiktas 2011 metų Oskaro apdovanojimų nominacijoms.

„Jis, kaip ir dauguma menininkų, norėjo vaikytis svajonę. Jis norėjo įkvėpti žmones ir manau, kad jam pavyko. Jam pavyko kaip menininkui, bet daugumą mūsų jis apmulkino. Juk iš tiesų visi norime skraidyti, ar ne?“, - sakė Groeningeno universiteto (Olandija) neuromechanikos mokslininkas Bertas Ottenas.

F. Kaaykas su B. Ottenu susisiekė 2011 metų rugpjūtį ir teiravosi jo apie skrydžio mechaniką. B. Ottenas sakė, kad apie apgavystę nieko nežinojo bei tikėjo, kad F. Kaaykas (jau tuomet save vadinęs Jarno Smeetsu) iš tiesų nori skraidyti.

„Nors toks skrydžio principas yra galimas, jis tikriausiai iš pat pradžių žinojo, kad jam tai bus nemanoma ir kad teks sukčiauti. Fantastiška yra tai, kad jis privertė mus manyti, jog jam pavyko“, - sakė neuromechanikas.

Vaizdo įrašas apie skrydį virusiniu greičiu pradėjo plisti antradienį, kuomet tinklaraštininkai ir naujienų svetainės (taip pat „Delfi“) pradėjo skelbti apie sėkmingą žmogaus skrydį su plasnojančiais sparnais. Tačiau daugelis stebėtojų nuo pat pradžių tokį skrydį vertino skeptiškai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją