Angliškoji "Wikipedia" trečiadienį buvo išjungta 24 valandas. Šiuo protestu buvo siekiama akcentuoti įstatymo projektų - "Stop Online Piracy Act" (SOPA) ir "PROTECT-IP Act" (PIPA) - keliamą grėsmę interneto portalams, redaktoriams ir vartotojams.

Socialiniame tinklalapyje "Twitter" J. Wales teigė, jog puslapis, kuriame aiškinama tinklalapio išjungimo priežastis ir amerikiečiai raginami susisiekti su kongresmenais, buvo peržiūrėtas 162 mln. kartų. Įprastą trečiadienį "Wikipedia" puslapį peržiūri iki 30 mln. vartotojų.

Anot J. Wales, 35 senatoriai pareiškė nepritarsiantys PIPA, tuo tarpu praėjusią savaitę jų buvo tik penki.

Daugiau nei 162 mln. žmonių perskaitė mūsų žinutę, kurioje buvo klausiama, ar galite įsivaizduoti pasaulį be žodžio laisvės.

Pritariant "Facebook", "Google" ir kitoms didžiosioms interneto korporacijoms, "Wikipedia" teigė, jog šie įstatymai apsunkins tinklalapius įsipareigojimais ir kels grėsmę laisvam žodžiui internete.
Pasak protesto kritikų, tai buvo nereikalinga, nes Baltieji rūmai pranešė praėjusią savaitę, jog jie nepritartų SOPA ir PIPA įsigaliojimui, jeigu šiuos projektus patvirtintų Kongresas.

Prezidento Baracko Obamos administracija taip pat pareiškė nepritarsianti pasiūlymams, kurie leistų autorinių teisių savininkams priversti interneto kompanijas užblokuoti tinklalapius, kuriuose viešinami piratiniai filmai, knygos ir muzika. Administracija įspėjo "neremsianti įstatymų, kurie apribotų saviraiškos laisvę, padidintų grėsmę kibernetiniam saugumui ar pažeistų dinamiško ir novatoriško interneto principus".

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją