aA
Pastaruoju metu tiek daug ir taip dažnai pasirodo nauji išmanieji telefonai, kad sunku spėti ir susigaudyti. Besinaudojantiems „Android“ operacine sistema išsirinkti tarp gamintojų nėra lengva, jei neturi simpatijos ir prisirišimo konkrečiam gamintojui.
Huawei Mate 20 Lite, Samsung Galaxy A7 2018, Xiaomi Pocophone F1, iPhone Xs
© DELFI / Robertas Narmontas

Kompanijos vilioja vis geresne kamera, dirbtinio intelekto galimybėmis ar puikiai tarnaujančia baterija. „Apple“ fanai šiuo atveju gali džiūgauti. Rudenį – trys nauji modeliai, tačiau kai kuriems reikia ilgokai taupyti. Tad ką pasirinkti ir neapsirikti?

Šį kartą mano kišenėje „Huawei Mate 20 Lite“ (kaina 399 eu), „Samsung Galaxy A7 2018“ (kaina 329 eu), „Xiaomi Pocophone F1“ (kaina 439 eu) ir „iPhone Xs“ (kaina 1179 eu). Visi šie trys „Android“ modeliai kartu sudėjus kainuoja tiek pat kiek pigiausias naujas „iPhone“ modelis. Du vidutiniai arba trys minimalūs atlyginimai Lietuvoje arba naudotas automobilis – tiek kainuoja „iPhone Xs Max“ išmanusis.

Tad šį kartą bandysiu apžvelgti net 4 modelius ir išsiaiškinti, ar skirtumas tarp jų yra toks pat didelis, kaip ir kainų? Laimingas vienas, ar trys šeimos nariai? Tad vienas prieš tris ir trys prieš vieną.

Dizainas ir išvaizda

Dizainas - subtiliausias ir individualiausias sprendimas renkantis telefoną. Patinka arba nepatinka taip kaip atrodo išmanusis, nebent jums reikia būtinai išsiskirti. Džiugu, kad gamintojai pasiūlo vis dažniau skirtingų spalvų. Tačiau slidūs korpusai vis tiek įpareigoja įsigyti dėkliuką, tai ne visada tą grožį ir parodai.

Samsung Galaxy A7 2018
Samsung Galaxy A7 2018
© DELFI / Robertas Narmontas

Nors „Samsung A7 2018“ yra rožinės, o „Huawei Mate 20 Lite“ mėlynos spalvos ir atrodo gan patraukliai, tačiau „iPhone Xs“ šitoje vietoje vis tiek nugali. Kaip ir priklauso tiek kainuojančiam išmaniajam telefonui, tiek rankoje, tiek ir savo išvaizda, man jis solidžiausias iš visų modelių apskritai. „Xiaomi PocoPhone F1“ iš šios kompanijos atrodo visai neišvaizdus, nors ir galingas.

Visi šie trys „Android“ telefonai turi 6 ir didesnes ekrano įstrižaines, todėl valdyti viena ranka gana sudėtinga. Patogiausias man buvo „iPhone Xs“, kurio ekrano įstrižainė tik 5,8 ir pastaruoju metu jį galima priskirti prie mažų telefonų kategorijos, nes dauguma jau peržengė 6 colių ribą ir vis didėja.

Ką sako skaičiai

Šiuolaikiniai išmanieji pakankamai gerai susitvarko su įvairiomis užduotimis ir didelių trikdžių nepasitaiko. Žinoma, daug priklauso nuo to, kokias programas ar žaidimus turite parsisiuntę. Be abejonės, „iPhone Xs“ su „A12 Bionic” ir „Xiaomi Pocophone F1“ su „Snapdragon 845“ procesoriais, gerokai pranašesni už vidutinės klasės „Huawei Mate 20 Lite” su „Kirin 710” ar „Samsung Galaxy A7 2018” su „Exynos 7885“ procesoriais.

Huawei Mate 20 Lite
Huawei Mate 20 Lite
© DELFI / Robertas Narmontas

Apskritai, pradėjus naudotis „Mate 20 Lite”, šiek tiek nusivyliau. Atrodė, kad praėjusių metų „Huawei Mate 10 Lite” vis dar veikia geriau nei naujesnis šios serijos modelis. Programėlės pasileisdavo ne taip greitai, kaip norėtųsi ir net retkarčiais strigdavo. Po ilgesnio naudojimosi šios bėdos susitvarkė, tačiau be abejonės, greičiu ir stabilumu neprilygsta flagmanams.

„Samsun Galaxy A7 2018” pasirodė šiek tiek geriau nei „Mate 20 Lite”. Bent jau naudojantis šiuo išmaniuoju programėlės veikė sklandžiau.

Huawei Mate 20 Lite, Samsung Galaxy A7 2018, Xiaomi Pocophone F1, iPhone Xs
Huawei Mate 20 Lite, Samsung Galaxy A7 2018, Xiaomi Pocophone F1, iPhone Xs
© DELFI / Robertas Narmontas

Maloniai pradžiugino „Xiaomi Pocophone F1”. Už tokią kainą naujausią procesorių turintis išmanusis neturi sau lygių „Android“ pasirinkime. „Snapdragon 845“ sutinkamas daugelyje šių metų flagmanuose. Ilgą laiką flagmanų žudiku vadinamą „OnePlus“ modelį, bando išstumti naujas vardas - „Xiaomi Pocophone F1“.

Jei lyginti skaičiais, tai paleidus „AnTuTu“ testą, kaip ir reikėjo tikėtis, „iPhone Xs“ parodė už ką prašoma tokių pinigų. Veikia be priekaištų, o po atnaujinimo sutvarkė ir prekybos pradžioje iškilusius sutrikimus. Taigi, „Xs“ surinko net 339343 taškus ir tai didžiausias rezultatas tarp išmaniųjų telefonų. Tačiau „Pocophone F1“ su 266066 taškų rezultatu atrodo pakankamai solidžiai, o žinant jo kainą, tai išvis nerealu.

Xiaomi Pocophone F1
Xiaomi Pocophone F1
© DELFI / Robertas Narmontas

„Samsung A7” apskritai nepasileido iš pirmo karto ir reikėjo keletą kartų paleisti iš naujo testą. Nors surinko šis telefonas mažiausiai – 121662, man jis veikė sklandžiau nei „Mate 20 Lite”, kurio rezultatas 139417. Galima tikėti šiais skaičiais ir galima netikėti, nes vis dažniau pasirodo informacijos, kad kai kurios kompanijos sukčiauja šiuose testuose ir informacija nebūtinai gali būti tiksli.

Tiesa yra ta, kad „iPhone Xs“ be abejonės lenkia visus šiuos „Android“ telefonus. Tačiau šie, vidutinės klasės išmanieji, atlieka visas pagrindines funkcijas, kurių reikia kasdieniam naudojimui.

iPhone XS
iPhone XS
© DELFI / Robertas Narmontas


Kamera

Kiekvienais metais išmanieji telefonai artėja prie fotoaparatais išgaunamos nuotraukų kokybės, o šiuolaikinės technologijos vis tobulėja ir labiau stebina. Didžiausias telefonų kamerų trūkumas, tai nuotraukų ir video kokybė naktį ar esant prastam apšvietimui. Dienos šviesoje daugelis išmaniųjų susitvarko puikiai, tik kartais norisi turėti galimybę priartinti objektus, kai negali prie jų prieiti.

Visi šie keturi telefonai turi savo privalumų. „Samsung Galaxy A7” turi tris kameras - 24 MP pagrindinė, 8 MP itin plataus kampo ir 5 MP gylio kamera portretams. Tai yra pirmasis „Samsung“ kompanijos modelis pasiūlęs tokį sprendimą savo telefonuose. Aukščiausia filmavimo kokybė tik Full HD.

„Huawei Mate 20 Lite” turi dvigubą kamerą (20 MP ir 2 MP) su dirbtinio intelekto technologija. Fotografuojant kamera pati atpažįsta objektus ir parenka geriausius nustatymus. Geriausia yra tai, kad net po to, redaguojant nuotrauką, galima pasirinkti – pasilikti nuotrauką darytą su dirbtiniu intelektu ar be jo. Kartais nuotraukose spalvos būna per daug užryškinamos ir atrodo nenatūraliai. Šis „Mate 20 Lite“ filmuoja taip pat tik Full HD raiška kaip ir „Galaxy A7“, tačiau gali įrašyti trumpus klipus su papildytais animaciniais personažais. Kokybė nėra labai gera, bet socialiniuose tinkluose praskaidrinti nuotaiką labai gerai.

„Xiaomi Pocophone F1” sakyčiau šių metų patraukliausias pasirinkimas už savo kainą. Turi dvi 12 MP ir 5 MP kameras, bet rezultatas labai geras. Turi dirbtinio intelekto atpažinimo funkciją, kurią galima išjungti kameros programėlėje, jei nepageidaujate. Nereikia papildomai eiti į nustatymus. Jei patinka ryškesnės spalvos ir nesinori redaguoti nuotraukų, o iškart kelti į socialinius tinklus, tai rezultatas gautas naudojant dirbtinį intelektą solidus. Gerai ir tuo, kad galima filmuoti 4K raiška.

„iPhone Xs“ išmanusis turi vieną geriausių kamerų esančių rinkoje. Kol kas „DxOmark“ specialistų nuomone lyderis yra „Huawei P20 Pro“ su 109, o „iPhone Xs Max“ antroje vietoje su 105 įvertinimu. Dviguba 12 MP „iPhone Xs“ kamera turi „Smart HDR“ technologiją. Rezultatas man labai patiko. Fotografuoja greitai, tiksliai ir gerai, o antroji kamera naudojama priartinimui labai pasiteisina. Nepatinka tai, kad portreto režimas labai priartina žmogų, kai „Huawei“ telefonai tai padaro be priartinimo. Taip pat ir pigesnis „iPhone Xr“ fotografuoja portretus ir be antros kameros.

Labiausiai man „iPhone“ telefonai patinka savo filmavimo kokybe. Net filmuojant 4K raiška, vaizdas išlieka stabilus ir nereikia jokių papildomų stabilizatorių. Šiuo atveju „Huawei Mate 20 Lite” ir „Samsung Galaxy A7” filmavimas, bent jau manęs, nedžiugina. Taip pat tik Full HD raiška. Visai patiko „Xiaomi Pocophone F1” video kokybė. Ne tik maksimali 4K raiška telefone, bet ir stabilumas pakankamai geras.

Apibendrinimas

Gerai, kad visi modeliai mažiausiai turi 64 GB vidinės atminties, tačiau „iPhone Xs“ galima įsigyti net su 512 GB. Mano bandytas „Xiaomi Pocophone F1“ buvo su 128 GB viduje. Jei patinka šis modelis ir norite dar labiau sutaupyti, galima rinktis ir dvigubai mažiau talpos. Tačiau mano patarimas būtų rinktis didesnės talpos, nes jei norėsite filmuoti geresne raiška ar daug fotografuosite, tai greitai pripildysite vidinę atmintį.

Taip pat visus šiuos „Android“ telefonus galima praplėsti micro SD kortele arba naudotis dviem SIM kortelėmis. „iPhone Xs“ turi eSIM kaip antros kortelės palaikymą, deja mūsų šalyje nepasinaudosite.

Jei daugelyje segmentų „iPhone Xs“ laimi, tai jo akumuliatoriaus tarnavimo laikas - prasčiausias lyginant su kitais trimis modeliais. Blogiausia tai, kad pakuotėje yra įprastas pakrovėjas, nors modelis turi greito krovimo technologiją.

Greitai kraunasi ir ilgiausiai be elektros lizdo išbūti gali „Huawei Mate 20 Lite” su 3750 mAh talpos baterija. Dvi paros, o gal net ilgiau, jei naudositės išmaniuoju saikingai. „Xiaomi Pocophone F1” turi didžiausią baterijos talpą, net 4000 mAh, ir atlaiko labai panašiai kaip ir „Mate 20 Lite“. Nors „Samsung Galaxy A7“ turi tik 3300m mAh akumuliatoriaus talpą, tačiau taip pat pakankamai gerai atlaikė visą darbo dieną. Nuvilia, kad „Galaxy A7“ naudoja seno tipo micro USB pakrovimo lizdą. Tai jau praeitis.

Be abejonės, „Xiaomi Pocophone F1“ su puikiais techniniais parametrais ir patrauklia kaina, neturi sau lygių. „Samsung Galaxy A7 2018“ su itin plataus kampo kamera turėtų patikti jaunesniai auditorijai, o „Huawei Mate 20 Lite“ nors ir ne pats stabiliausias, bet patrauklus ir gerai tarnaujančia baterija patiks nereikliems. „iPhone Xs“ išliks verslo klasės telefonu arba tinkamu tiems, kurie gali sau leisti įsigyti tokį brangų išmanųjį telefoną.

Dėkoju telekomunikacijų bendrovei „Bitė”, kuri davė išbandyti „Xiaomi Pocophone F1“ telefoną, i telekomunikacijų bendrovė „Telia” davė pasinaudoti „iPhone Xs”.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Huawei“ technologijomis paremtas 5G ryšis Šveicarijoje pasiekė pasaulio greičio rekordą (5)

Kartu su „Huawei“ kurtas telekomunikacijų bendrovės „Sunrise“ 5G tinklas pasiekė...

Pamirškite kitus išmaniuosius: štai funkcionaliausias telefonas – „Samsung Galaxy Note 10“ apžvalga (119)

Nors „ Galaxy Note “ serijos išmanieji neturi tokios gerbėjų bazės kaip „iPhone“ ,...

Iranas pristato savo naujus karinius robotus: prieš tankus kovos kaip kamikadzės (3)

Puslapis „Iran Military“, dedikuotas Irano ginkluotųjų pajėgų naujienoms apžvelgti, neseniai...

„OnePlus“ atsisakė „flagmanų žudiko“ vardo: pristatė „premium“ klasės telefonus (23)

Šį rudenį mobiliųjų telefonų gamintojai vartotojams pasiūlė ne vieną patrauklų variantą....

Sutriko „Tele2“ tinklo veikla (66)

„Tele2“ ketvirtadienio popietę informavo savo klientus, kad įvyko laikinas ryšio sutrikimas.

Top naujienos

Nuodingas Turkijos „taikos šaltinis“: tikrasis tikslas – perbraižyti žemėlapį? Erdoganas pasitelkė pavojingus sąjungininkus (48)

Po Turkijos karinės invazijos į Šiaurės Siriją Vokietijos politikai ir politiniai apžvalgininkai...

Metų seklys: žmona drabužius pirkdavo Monake, vyro seifas banke prikimštas pinigų ir aukso (94)

DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia kasmetinį pasakojimų ciklą „ Metų seklys...

Sudarė būsimų eurokomisarų reitingą: Sinkevičiaus pozicija – pavojinga (95)

Pasibaigus kandidatų į Europos komisarus klausymams Europos Parlamente (tų, kuriuos prileido prie...

Iš prekybos centro aikštelės su automobiliu iškritusi moteris reikalauja 200 tūkst. eurų (81)

Sostinėje iš prekybos centro „Europa“ daugiaaukštės aikštelės su automobiliu iškritusi ir...

SEB ištaisė pinigų nuskaičiavimo klaidą: su ja susidūrusiems klientams žada lengvatų (12)

SEB banko klientams, kuriems praėjusį sekmadienį dėl techninės klaidos buvo dar kartą...

Etiketas prie stalo: šias klaidas kartoja visi, bet taip elgtis nederėtų

Šiais laikais, net kai kviestinės vakarienės nebėra labai formalios, vis vien nepriimtina kalbėti...

Didžiausioje kontrabandos byloje – nuosprendis ne tik Karaliui, bet ir Kamblevičiaus sūnui (86)

Didžiausioje kontrabandos byloje – nuosprendis: Vilniaus apygardos teismas baigė nagrinėti...

Grafystės policijos ieškomiausių nusikaltėlių dešimtuke – du lietuviai (12)

Anglijos Lankašyro grafystė paviešino dešimties labiausiai ieškomų nusikaltėlių sąrašą....

Lietuvos kultūristas dėl Schwarzeneggerio varžybų atsisakė moterų (1)

„Schwarzeneggeris – kiekvieno mūsų sporto šakos sportininko ikona. Čia kaip lenktynininkui...