Per artimiausius trejus metus „Telia“ įdiegs apie 2 tūkst. bazinių stočių, pranešė įmonė. Bendrovė teigia, kad taip jos tinklas taps saugesnis ir visiškai paruoštas komerciniam 5G ryšiui.

„Skaitmeninei visuomenei jau artimoje ateityje reikės dar daugiau duomenų ir greičio. Esame pirmieji Lietuvoje įdiegę 2G, 3G, 4G, o dabar ir 5G ryšį. Su „Ericsson“ įranga iš esmės atnaujiname visų technologijų mobiliojo ryšio tinklą Lietuvoje“, – pranešime sakė „Telia Lietuvos“ vadovas Danas Strombergas.

„Tam skiriame dideles investicijas, kad mūsų paslaugos būtų ne tik kokybiškos ir inovatyvios, bet ir tvarios“, – pridūrė jis.

Įmonė teigia, kad visame „Telia“ radijo prieigos tinkle bus naudojama „Ericsson“ įranga. Su šia bendrove „Telia“ pernai metų pabaigoje pasirašė strateginės partnerystės susitarimą.

Interviu BNS D. Strombergas pernai sakė, kad „Telia“ atsisako „Huawei“ įrangos ir dėl geopolitinių priežasčių.

„Huawei“ atstovai komentare BNS tuomet apgailestavo, kad „Telia“ sprendimams įtakos daro geopolitika.

Lietuvos karinė žvalgyba „Huawei“ dalyvavimą kuriant 5G tinklą yra įvardijusi kaip rizikos veiksnį dėl komunistinės Kinijos įstatymų, įpareigojančių bendroves dalytis informacija su valdžia.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos