Priimkite tinkamą sprendimą perkant telefoną ir atsižvelkite į kitų naudojamų prietaisų programinę įrangą.

1. Išsirinkite operacinę sistemą.

Sužinokite apie operacinių sistemų skirtumus.

iOS“ operacinė sistema yra žinoma dėl paprasto naudojimo, saugumo ir geros integracijos su kitais „Apple“ produktais. „Android“ yra siejama su „Google“ paslaugų integracija, galimybėmis viską pritaikyti pagal savo poreikius ir dažniausiai su žemesne kaina. Išbandę prietaisą parduotuvėje geriau suprasite skirtingų operacinių sistemų veikimą ir vartotojo sąsają.

Nuspręskite, kiek esate pasiruošę išleisti.

„iOS“ telefonai dažniausiai būna brangesni negu „Android“ prietaisai. Iš visų išmaniųjų telefonų gamintojų brangiausi yra „Apple“ ir „Samsung“ modeliai. „HTC“, „LG“ ir „Motorola“ dažniausiai gamina pigius pasirinkimus.

Atsižvelkite į kitus naudojamus prietaisus ir jų programinę įrangą.

Jeigu jau naudojate planšetinį, stacionarų arba nešiojamą kompiuterį, galite patirti geriausio lygio integraciją, jeigu įsigysite to paties gamintojo telefoną. Pavyzdžiui, „Apple“ kompiuteriai ir „iPad“ modeliai yra suderinami su „iPhone“ programėlėmis. Vis dėlto bet koks telefonas gali būti prijungtas prie beveik bet kokio kompiuterio. Jeigu dažnai naudojate „Office“ ar „Google“ programas, geresnis pasirinkimas būtų „Android“ telefonas, tačiau tiek „Microsoft“, tiek „Google“ daugumą populiarių programėlių tiekia ir „iOS“ prietaisams.

Nuspręskite, kokios funkcijos atitinka jūsų poreikius.

Kiekviena operacinė sistema turi savo patentuotų funkcijų, o įprastos funkcijos, tokios kaip elektroninis paštas, naršyklės ir žemėlapiai yra prieinamos visose sistemose. „iOS“ telefonai turi tokias ekskliuzyvines funkcijas kaip „Siri“, „FaceTime“ ir „iCloud“. „Android“ turi „Google Now“, pradinio ekrano valdiklius ir leidžia trečių šalių programėles. Tai reiškia, kad programėles galite parsisiųsti iš interneto ir instaliuoti jas ne per „Play Store“ ekosistemą. Dauguma „Android“ telefonų irgi turi galimybę kelti nuotraukas į „debesį“ ir dokumentus į „Google Drive“.

Nuspręskite, kokiomis programėlėmis naudositės.

Daugumą populiarių programėlių, pavyzdžiui, „Google Maps“, „Microsoft Office“ ir „Apple Music“ galima įsigyti bet kokioje operacinėje sistemoje. Vis dėlto kai kurios programėlės, tokios kaip „iMessage“, „FaceTime“ ir „Google Now“ yra ekskliuzyvios tik tam tikrai platformai. Patikrinkite „App Store“ arba „Google Play“, kad įsitikintumėte, jog jūsų norima programėlė yra toje platformoje. Įprastai, jeigu tam tikros populiarios programėlės nėra tam tikroje operacinėje sistemoje, yra didelė galimybė, kad egzistuoja alternatyvi programėlė su panašiomis funkcijomis. Įrašytos programėlės yra susietos su programėlių parduotuve, todėl jas bus galima perkelti į kitą modelį, jeigu šis naudoja tokią pačią operacinę sistemą.

Išsirinkite operacinę sistemą.

Dauguma žmonių operacinę sistemą išsirenka pagal savo skonį. Tie kurie ieško paprastos sąsajos ir saugios sistemos, renkasi „iOS“ telefonus, o tie kurie nori daugiau galimybių ir už telefoną nori mokėti mažiau, dažniausiai renkasi „Android“ pasiūlymus.

2. Išsirinkite telefono modelį.

Išsirinkite ekrano dydį.

Ekranas yra matuojamas nuo vieno kampo iki kito įstrižai. Žmonės ekrano dydį renkasi pagal savo skonį. Mažesni telefonai labiau telpa į kišenę ir dažniausiai yra pigesni. Visgi didesni ekranai praverčia, jeigu mėgstate žiūrėti daug vaizdo įrašų. „Apple“ siūlo „SE“ seriją, kurią sudaro kompaktiški telefonai ir „Plus“ seriją, kurios modeliai naudoja didelius ekranus. „Android“ telefonų yra įvairių dydžių: yra mažesni ir pigesni modeliai, tokie kaip „Moto G“ ar „Galaxy S Mini“, aukštesnės klasės modeliai, tokie kaip „Galaxy S“ ar „HTC One“, bei itin dideli modeliai, tokie kaip „Galaxy Note“ ar „Nexus 6P“.

Nuspręskite, kokio naujumo telefono norite.

Naujesni telefonai dažniausiai yra greitesni ir galingesni negu senesnės versijos, tačiau jie taip pat ir kainuoja brangiau. Senesni modeliai susiduria su problemomis, kai yra naudojamos modernesnės aplikacijos. Taupantiems patariame laukti, kol bus išleistas naujas telefonas ir tada pasinaudoti kritusiomis senesnių modelių kainomis. Kai pasirodo naujas telefonas, krenta susidomėjimas senesniais modeliais, o su juo ir kaina. Kad ir koks būtų jūsų pasirinkimas, supraskite, kad technologijos sparčiai tobulėja, todėl atsiranda vis naujesni modeliai. Po kurio laiko bet kuris telefonas tampa senas.

Patikrinkite atminties kiekį.

Telefono atmintis parodo, kiek failų gali būti talpinama telefone vienu metu. Atminties kiekis turi didelės įtakos kainai, todėl apsvarstykite, kiek atminties jums iš tiesų reikia. Pavyzdžiui, vienintelis skirtumas tarp 16 GB „iPhone 6“ ir 32 GB „iPhone 6“ yra atminties kiekis. 16 GB užtenka apie 10000 nuotraukų ar 4000 dainų, tačiau turėkite omenyje, kad telefono atminties turi pakakti ir jūsų programėlėms. Kai kuriuose „Android“ telefonuose atminties kiekį galima praplėsti su „microSD“ kortele. „iPhone“ modelių atmintis negali būti praplėsta.

Apsvarstykite kameros kokybę.

Nors dauguma išmaniųjų telefonų sugeba užfiksuoti geros kokybės kadrus, pačios nuotraukos kokybė gali skirtis tarp tam tikrų modelių. Geriausias būdas išmatuoti kameros kokybę yra paieškoti nuotraukų, atliktų su tuo telefonu, pavyzdžių internete arba išbandyti kamerą patiems. Nors gamintojai dažnai reklamuoja kameros megapikselių kiekį, kitos funkcijos, tokios kaip ISO, žemo apšvietimo nuotraukos, šviesumas ir triukšmo sumažinimas yra ne ką mažiau svarbios. Dauguma modernių telefonų palaiko trečių šalių priedus kameroms. „iPhone“ modeliai yra žinomi dėl geros kokybės kamerų techninės ir programinės įrangos.

Apsvarstykite telefono bateriją.

Baterijos nuolat tobulėja, todėl naujesni telefonai dažniausiai siūlo patvaresnes baterijas. Vis dėlto baterijos tarnavimo laikui daugiausiai įtakos turi telefono naudojimo įpročiai. Šnekėjimas telefonu ar žaidimai eikvoja daugiau baterijos. Vidutiniškai telefono baterija gali tarnauti nuo 8 iki 18 valandų. Kai kurie naujesni „Android“ modeliai palaiko greito krovimo technologiją, kuri leidžia greičiau įkrauti telefono bateriją. Gamintojai tikina, jog su greito krovimo funkcija 50% telefono baterijos yra įkraunama vos per 30 minučių.