aA
Premium klasės išmanieji telefonai kiekvienais metais brangsta, tad norintiems turėti naujausią išmanųjį tenka gerokai paploninti savo piniginę arba rinktis pigesnes alternatyvas. Tačiau sprendžiant, kurį telefoną rinktis, daugeliui kyla klausimas, ar pigiau yra blogiau, ar tiesiog mokėdami daugiau, sumokame ir už vardą? Du pigesni, bet ne prastesni flagmanai – „Honor View 20“ ir „Samsung Galaxy S10e“.
Samsung Galaxy S10e ir Honor View 20
© DELFI / Robertas Narmontas

„Samsung“ šiais metais pasiūlė net tris skirtingų dydžių ir kainų „S10“ serijos modelius. Brangiausias „Galaxy S10+“ kainuoja net 1609 eurus, bet turi net 12 GB RAM ir 1 TB vidinės atminties su galimybę praplėsti micro SD kortele iki 512 GB. Toks pat geras, tik telpantis delne ir patogus valdyti net viena ranka – „Galaxy S10e” yra gerokai pigesnis. Jo kaina be nuolaidos 759 eurai.

Antroje vietoje pagal išmaniųjų telefonų pardavimus pasaulyje yra „Huawei“ kompanija. Kiek mažiau žinomas prekės ženklas „Honor“, kuris taip pat priklauso kinų milžinei, daugiausia konkuruoja Azijos ar Kinijos rinkoje. Sausio mėnesį pristatytas „Honor View 20” telefonas yra gerokai pigesnė alternatyva „Huawei Mate 20 Pro” modeliui, kuri be nuolaidos Lietuvoje kainuoja 549 arba 649 eurus priklausomai nuo atminties.

Samsung Galaxy S10e ir Honor View 20
Samsung Galaxy S10e ir Honor View 20
© DELFI / Robertas Narmontas

Dydis prieš spindinčią nugarėlę

Naujausią „Samsung“ flagmaną galima priskirti prie mažų ir kompaktiškų telefonų. Pastaruoju metu visi išmanieji peržengė 6 colių ekrano įstrižaines, todėl „S10e” yra tas retas modelis, kuris turi tik 5,8 colių AMOLED „Infinity-O“ ekraną, kurį patogu valdyti viena ranka. Šiuo metu tai – galingiausias ir pigiausias „Android“ premium klasės mažylis. Tiesa, „Galaxy S10e” tiek išvaizda, tiek dydžiu man pasirodė labai panašus į „iPhone X“ ar „iPhone Xs“, tačiau šių telefonų kaina gerokai didesnė.

Neabejotinai daugiau dėmesio savo išvaizda pritraukia „Honor“ išmanusis. „Honor View 20” turi kur kas didesnį, 6,4 colių, tačiau tik IPS LCD ekraną. Bet šio telefono nugarėlė atrodo patrauklesnė nei „Galaxy S10e”. Jis turi šviesą atspindinčią „V“ formos nugarėlę, kuri labiau pabrėžia patį „Honor View“ prekės ženklą. Pakankami jaunatviškai atrodo, todėl norintiems išsiskirti, turėtų patikti. „Samsung“ šiuo atveju vartotoją bando sužavėti tik spalvų palete.

Abu telefonai turi ekrane įmontuotas kameras. Toks sprendimas man labiau patinka nei didesnė ar mažesnė išėma. Taip pat abu turi plokščius, o ne lenktus ekranus, tai dar vienas asmeniškai man patinkantis telefonų bruožas.

Samsung Galaxy S10e ir Honor View 20
Samsung Galaxy S10e ir Honor View 20
© DELFI / Robertas Narmontas

Pirštų atpažinimo jutikliai išdėstyti skirtingose vietose: „V20” yra nugarėlėje, o „S10e” dešiniajame telefono šone – įjungimo/išjungimo mygtukas. Abu veikia labai greitai ir tiksliai, tik „Samsung“ telefone toks sprendimas man pasirodė ne itin praktiškas. Jei nori pasižiūrėti gautus pranešimus ar tiesiog laikrodį, tai prilietus tam skirtą mygtuką, išmanusis atsirakina. Kartais tai erzina, nes ne visada nori pradėti naudotis išmaniuoju.

Greiti, galingi, su tradiciniu ausinių lizdu

Techninė „View 20” ir „S10e” pusė yra aukščiausios klasės ir veikimu nenusileidžia brangesniems flagmanams. Telefonai naudoja skirtingus, bet naujausius procesorius.

„Honor“ turi šiuo metu galingiausią kinų sukurtą „Kirin 980”, o „Samsung“ naudoja „Exynos 9820” procesorių. Abu veikia išties puikiai, bet „Kirin“ šiek tiek efektyviau naudoja paties telefono resursus ir taip pagerina baterijos tarnavimo laiką. Tai jaučiasi gaunamų pranešimų atveju. „Samsung Galaxy S10e“ telefone naujienų pranešimus gauni iškart, o „Honor View 20“ labai keistai. Kartais gauni, kartais ne. Gal kiek neįprasta, jei neseki naujienų portalų informacijos, tai įsijungus DELFI programėlę, ateina visi pranešimai vienu metu. Ir nesvarbu, ar bus įjungti „push“ pranešimai nustatymuose, ar ne.

Samsung Galaxy S10e ir Honor View 20
Samsung Galaxy S10e ir Honor View 20
© DELFI / Robertas Narmontas


Mano bandytas „V20“ telefonas buvo su 8 GB RAM ir 256 GB vidinės atminties su galimybe naudoti antrąją SIM kortelę, bet papildomai naudotis „micro SD“ kortele nėra pasirinkimo. Manau, kad atminties pakankamai, nebent jūs esate pamišęs dėl nuotraukų ir video, kurie dažniausiai ir išnaudoja vidinę atmintį.

„Galaxy S10e” turi 6 GB RAM ir 128 GB vidinės atminties, bet su galimybe praplėsti „micro SD“ kortele iki 512 GB. Be to galima pasinaudoti „OneDrive“ debesų paslaugą ir dviem metams gauti 100 GB nemokamai.

Abiejuose telefonuose vis dar yra tradicinė ausinių jungtis, kuri suteikia išmaniesiems universalumo. Ją galima naudoti net tik ausinėms, bet ir mikrofonui. Tiems, kurie mėgsta filmuoti telefonu, kokybiškesniam garsui galima prijungti papildomą mikrofoną. Keista, kad „Honor V20” telefone, mobiliems telefonams skirtas mikrofonas neveikia, o „Samsung“ telefone viskas veikia idealiai.

Honor View 20
Honor View 20
© DELFI / Robertas Narmontas


Viena kamera prieš dvi

Kamera išmaniajame telefone – didžiausias gamintojų prioritetas pastaruoju metu siekiant išsiskirti iš konkurentų. Keliaujant sunku pamatyti turistą fotografuojantį fotoaparatu. Dažniausiai visi naudojame išmaniuosius telefonus, todėl kamera yra labai svarbus akcentas telefone.

Samsung Galaxy S10e
Samsung Galaxy S10e
© DELFI / Robertas Narmontas


Kamerų skaičius telefonuose nuolat didėja. Šiemet jau išvydome išmanųjį net su penkiomis kameromis nugarėlėje. Pakankamai keista, kad tik šiais metais pradėjo dominuoti ne tik priartinimas, bet ir itin plataus kampo sensorius, kurį jau ilgą laiką naudoja „LG“ flagmanai. Tai suteikia nuotraukoms visai kitą vaizdą. Anksčiau, norint nufotografuoti didelį objektą, tekdavo nuo jo gerokai atsitraukti, kad jis tilptų į kadrą. Dabar užtenka pasirinkti kitą kamerą telefone ir nebereikia eiti į kitą kelio pusę.

Pietų Korėjos kompanija siūlo „S10e” su dviem kameromis nugarėlėje – 12 MP ir 16 MP, o „V20” turi tik vieną 48 MP kamerą ir „Time of Flight“ gylio ir judesio jutiklį.

Priekinė „Samsung“ kamera – 10 MP, o „Honor” – 25 MP. Skaičiai kur kas didesni kinų kompanijos flagmane, tik jie ne visada lemia geresnę nuotraukų ir video kokybę. Svarbu technologiniai sprendimai, kurie lemia galutinį rezultatą.

„Honor View 20“ kameros programėlė yra gana paprasta ir identiška sutinkamai „Huawei“ flagmanuose. Rasite visus pagrindinius režimus, kurie yra ir „Huawei Mate 20 Pro” telefone: AR objektyvą, naktinį, portretą, maistas, vaizdo įrašą ir kitus režimus. Gerai tai, kad „V20” telefone įjungti arba išjungti dirbtinio intelekto scenų atpažinimą galima greičiau. Tam yra atskira ikonėlė. „Mate 20 Pro” ir ankstesniuose „Huawei“ flagmanuose reikia tai padaryti nustatymuose. Kas nelabai patinka, kad HDR reikia pasirinkti kaip atskirą fotografavimo režimą. Ne visada automatinis ar dirbtinis intelektas tinkamai susidoroja su šešėliais.

Įdomiausia situacija yra su deklaruojamais pikselių skaičiais „Honor“ telefone. Šis modelis turi naują 48 MP „Sony“ kameros sensorių, bet maksimali raiška veikia ne visuomet. Jei pasirenki fotografuoti skirtingais režimais (portretas, naktinis ar HDR), tuomet pikselių skaičius yra tik 12. Triskart mažesnis, nei reklamuojamas. Panaši situacija yra ir su kitais „Huawei“ flagmanais. „Mate 20 Pro” turi tris kameras, o maksimali raiška 40 MP, tačiau norint pasinaudoti kitomis dviem, reikia nustatymuose pasirinkti 10 MP nuotraukos kokybę. Žinoma, didelio skirtumo žiūrint nuotraukas telefone ar keliant į socialinius tinklus nėra, bet visai kita situacija, jei norime pasidaryti ir įsirėminti didesnę nuotrauką. Tuomet detalumas šiek tiek nukenčia. Nors „Honor View 20“ turi ir vieną kamerą, tačiau pasirinkus žemesnę 12 MP raišką, fotografuojant galima naudoti du kartus priartinimą be kokybės praradimo.

Visai kita situacija yra „Samsung Galaxy S10e” modelyje. Pikselių skaičius kinta pasirinkus skirtingą vaizdo santykį (4:3, 16:9, 1:1). Jei fotografuoji įprasta kamera, turi 12 MP (4032x3024), jei itin plataus – 16 MP (4608x3456). Keisti nustatymuose nieko nereikia. Pradėjus naudotis „S10e” telefonu, HDR funkcija yra nustatyta automatiškai ir ji veikia idealiai. Daug geriau nei „Galaxy S9“ modelyje. Žinoma, man labiau patiktų greitesnis pasirinkimas fotografuojant nei ieškoti įjungti arba išjungti kažkur nustatymuose. Dvigubo priartinimo nėra, bet itin plataus kampo kamera nuotraukoms suteikia visai kitokį vaizdą.

Labai keista, kad „Galaxy S10e“ dingo nuotraukos pikselių pasirinkimas. Galima pasirinkti tik norimą video kokybę, bet ne nuotraukos. Žinoma, geriausia fotografuoti maksimalia įmanoma raiška, o filmuoti ne visiems būtina 4K 60 kadrų per sekundę kokybe. Užima nemažai vietos, o keliant į socialinius tinklus vis tiek raiška sumažinama.

Honor View 20
Honor View 20
© DELFI / Robertas Narmontas


Naktinė fotografija pranašesnė „Honor View 20” telefono nei „Samsung Galaxy S10e”. Nors dažniausiai visi naudojame automatinius nustatymus, bet visada verta išbandyti kitus pasirinkimus, kuriuos siūlo gamintojas. Visų pirma pasirenkant rankinius nustatymus, „V20” telefone yra ISO galima pasirinkti net 102400, kai “Galaxy S10e“ tik 800. Pasirinkus „Night Mode“ „Honor“ telefone, vakare ar naktį galima fotografuoti ir be trikojo.

Apibendrinimas

Abu įrenginiai yra išties puikūs ir turi savo privalumų. Visų pirmą, jie yra gerokai pigesni nei panašių parametrų „Samsung“ ar „Huawei“. Neabejotinai „Honor View 20“ telefonas su 4000 mAh talpos baterija kur kas pranašesnis už „Samsung Galaxy S10e” su 3100 mAh baterija. Išmanusis telefonas turėtų atlaikyti bent parą aktyvaus naudojimosi.

„Honor View 20” patiko, nes išskirtinai atrodo, turi daug vidinės atminties, kamera labai gera, o baterija ne tik greitai kraunasi, bet ir puikiai atlaiko dvi paras. Nepatiko, nes neturi apsaugos nuo dulkių ir vandens, o papildoma itin plataus kampo kamera suteiktų daugiau pranašumo.

„Samsung Galaxy S10e” patiko kompaktišku dydžiu, puikia dviguba kamera, apsaugotas nuo dulkių ir vandens, tačiau baterijos tarnavimo laikas nuvylė. Mažas, galingas, bet aktyviai naudojant su savimi reikia turėti pakrovėją ar nešiojamą bateriją.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(24 žmonės įvertino)
3.1250

Nenorintiems išlaidauti: geriausių pigių išmaniųjų dešimtukas (48)

Praeityje apibrėžimas „geriausi pigūs telefonai“ paprastai būdavo veikiau grėsmingas...

„Google“ nedraus naudoti savo serverių prisijungimams prie „Linkomanijos“ (3)

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos ( LRTK ) pirmininkas Mantas Martišius sako, kad interneto...

Floridos miestas sutiko sumokėti programišiams 600 tūkst. dolerių išpirką (2)

Vienas Floridos miestas sutiko sumokėti 600 tūkst. dolerių (530 tūkst. eurų) vertės bitkoinų...

Baigėsi trečiasis „Women Go Tech“ sezonas: išrinko labiausiai įkvepiančias istorijas (3)

Ketvirtadienio vakarą vyko trečiojo „ Women Go Tech “ sezono uždarymas. Kaskart programa auga...

Nuo pirmų pozų iki kasdienių treniruočių: joga su išmaniuoju (1)

Sportas, atsipalaidavimas ir dvasinė ramybė viename – taip galima apibūdinti jogą ir jos...

Top naujienos

Pensininkės laiškas Verygai: su šunimis elgiamės kultūringai, o su žmonėmis bet kaip (73)

„Kiek gali vaistinės ir gydytojai kentėti Jūsų pakeitimus gydymo srityje“, – laiške į...

Urėdijų drama: vadovas prabilo apie buvusių valdžių iššvaistytą milijardą (45)

Valstybinių miškų urėdijos vadovo poste vis dar likęs Marius Pulkauninkas , įvertinęs...

Investuotojai sandorių plūsta į laimingiausią pasaulyje šalį (7)

Investuotojai atranda, kad laimingiausioje pasaulio šalyje gera plėtoti verslą.

Sukrečianti šeimos drama: tėvų geriausias draugas pagrobė ir ilgus metus tvirkino jų dukrą (39)

Jan Broberg košmaras prasidėjo, kai ji atsibudo gulinti lovoje su pririštomis kojomis ir rankomis,...

Profesorius Stukas giria konservuotus žirnelius, tačiau daugelis suklysta vos atidarę dėžutę

Atsidarę konservuotus žaliuosius žirnelius juos panaudojame kaip garnyrą prie įvairiausių...

Būdama mokine neteko mamos, o po kelių metų išgirdo ir skaudžią diagnozę: gedėti nebuvo kada (13)

Jau dvylika metų cukriniu diabetu sergančiai Kotrynai Ignatavičienei gyvenimas negailėjo...

Paviešintoje Bakingamo rūmų įspūdingiausios salės nuotraukoje pamatė kai ką neįprasto: ar pastebėsite slaptas duris? (4)

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II netrukus smalsuoliams pravers duris į savo...

Ne močiučių Palanga: kokias madas ilgąjį savaitgalį demonstravo pajūrio poilsiautojai (184)

DELFI Stilius tęsia gatvės mados reportažus ir šįkart sostinę išmainė į pajūrį. Ilgąjį...

Seime – svarstymai dėl dar vienos nedarbo dienos (9)

Seimas antradienį diskutuos, ar nuo 2020 metų į švenčių dienų, per kurias nedirbama,...

10 gudrybių, kaip galima panaudoti mikrobangų krosnelę

Apie mikrobangų krosnelės žalą sklando daug mitų. Tyrimais įrodyta – laikantis naudojimosi...