Anot bendrovės, su keliais partneriais, įskaitant „Boeing“, kuriama stotis „Orbital Reef“ veiks kaip „mišraus naudojimo verslo parkas“, skirtas tyrimams, pramonės ir tarptautiniams klientams bei turistams.

„Blue Origin“ neseniai sulaukė daug žiniasklaidos dėmesio, kai kompanijos kapsule į kosmosą pakilo filmo „Žvaigždžių kelias“ („Star Trek“) ikona Williamas Shatneris.

Orbital Reef

Didžiausia ir ilgiausiai gyvenama kosmine stotimi iki dabar laikoma Tarptautinė kosminė stotis (TKS). Ten nuo 2000 m. gyvena nuolatos besikeičianti astronautų komanda, tačiau senstančios stoties ateitis lieka neaiški.

Kinija šiuo metu stato nuosavą kosminę stotį „Tiangong“.

Kelios privačios kompanijos yra paskelbusios apie planus kurti komercines kosmines stotis.

Trijų kosmoso pramonės kompanijų — „Lockheed Martin“, „Nanoracks“ ir „Voyager Space“ — konsorciumas paskelbė apie Tarptautinės kosminės stoties (TKS) alternatyvos kūrimą. Kaip praneša „TechCrunch“, kuriuos cituoja technologijos.lt, partneriai planuoja per šešis metus pastatyti „Starlab“ — komercinę stotį „žemos orbitos tyrimams“. Starlab galės naudotis JAV vyriausybė, privačios kompanijos ir kosmoso turistai.

Jeff Bezos

Kosminė stotis „Starlab“ — pilotuojamas objektas, pakeisiantis TKS, kurios eksploatacija iki 2030 metų turi baigtis, o ji pati – utilizuota. Nauja stotis bus pritaikyta nuolatinei keturių asmenų įgulai ir bus gerokai mažesnė už TKS. Tuo tarpu jos statytojų nuomone, mažesni matmenys — svarbus pranašumas. Mažą stotį „Lockheed Martin“, „Nanoracks“ ir „Voyager Space“ galės iškelti į orbitą visą — tereikės vieno paleidimo, vietoje kelių konstrukcijos elementų iškėlimo, kaip tai buvo su TKS ir Kinijos kosmine stotimi „Tiangong“.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Susiję straipsniai
Top naujienos