„Būti startuoliu ir išgyventi, turint minimalius finansinius resursus verslo kūrimo pradžioje, yra sunku. Todėl labai svarbu, kad prie startuolių augimo prisidėtų visa ekosistema, rašoma pranešime spaudai.

Šiemet pavyko suvienyti inovacijų kūrėjus ir facilitatorius Kaune – universitetų komandas, miesto savivaldybės atstovus, investuotojus, tyrėjus, didžiųjų įmonių vadovus, pačius startuolius.

Prie iniciatyvos stiprinti Kauno startuolių ekosistemos vystymąsi prisijungė LR Prezidento patarėjas, Ekonomikos ir Inovacijų Ministrė bei Kauno vicemeras, o tai padeda susitelkti ir kartu ieškoti būdų skatinti startuolių ekosistemą“, – apibendrina vienas iš renginio organizatorių, „Tech-Park Kaunas“ direktorius Paulius Nezabitauskas.

Apdovanojimų akimirka

Renginyje apdovanoti vykusių inovatyviausių sprendimų rinkimų nugalėtojai. Iš nominantų dvyliktuko komisijas išrinko laureatus 4 kategorijose: Metų naujokas, Metų inovacija, Už tvaresnį pasaulį ir Metų startuolis. Metų startuolio titulą pelniusi „Fitodenta“ komanda sukūrė priemonę, spartinančią burnos ertmės gijimą po odontologinių operacijų.

Už Tvaresnį pasaulį Kondigno

„Inovacija rinkoje yra didžiausias mūsų pasiekimas, tai pastebėjo ir startuolių ekosistemos ekspertai. Metai buvo intensyvūs, vertiname tai, kad pavyko sukurtą ir kliniškai ištestuotą produktą sėkmingai paleisti į Lietuvos ir užsienio rinkas, o pateiktas patentas atveria kelius augti sparčiau“, – akcentuoja „Fitodenta“ direktorius Tomas Andrejauskas.

Metų herojus Algirdas Stonys

Tvarių sprendimų kategorijoje nugalėjo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) bendruomenėje susibūrę technologijomis papildyto stalo žaidimo „Kondigno“ kūrėjai. Kaip pastebi vienas iš kūrėjų Justinas Blažukas, žaidimas padeda mažinti socialinę atskirtį regėjimo negalią turintiems asmenims: „Tai pirmas tokių stalo žaidimų pavyzdys, kurio taisyklės, siužetas ir užduotys yra pateikiamos mobiliojoje aplikacijoje. Paįvairindami laisvalaikį tiems, kurie susiduria su regėjimo iššūkiais, vykdome ir socialinę misiją“.

Metų herojus KTU prof. Arminas Ragauskas
Apdovanojimų akimirka

Metų inovacija startuolių ekosistemos lyderiai išrinko Kauno technologijos universiteto (KTU) Medžiagų mokslo instituto mokslininkų komandos „Zinotech“ sukurtą daugiafunkcinę savaiminio valymo nano dangą „Rain n’ Roll“.

Metų inovacija Zinotech

Šia inovacija jau susidomėjo saulės elektrinių vystytojai, išradimu siekiantys supaprasti elektrinių panelių priežiūrą. Automobilių diagnostikos ir valdymo įrenginys bei išmanioji aplikacija „Mbito“ pelnė Metų naujoko titlulą – kauniečiai per metus ne tik išvystė įrenginį, bet ir užkariavo automobilių mėgėjų simpatijas keturiadešimtyje užsienio valstybių.

Metų startuolis Fitodenta
Apdovanojimų akimirka

„Ekosistemoms stiprinti reikia gerų pavyzdžių, antreprenerystės praktikų ir investicijų. Tai padeda startuolių bendruomenėms augti ir plėstis.

Ten nukreipiame ir valstybės pagalbą, į tris pagrindines sumanios specializacijos kryptis – pažangią gamybą, gyvybės mokslus ir informacines bei komunikacines technologijas“, – sako vienas iš startuolių inovacijas vertinusios komisijos narių, renginio metu investicijų tendencijas apžvelgęs Inovacijų agentūros Proveržio departamento vadovas Paulius Petrauskas.

Metų naujokai Mbito

Renginio metu apdovanotos ir Kauno startuolių ekosistemą stiprinančios asmenybės – „Telesofto“ įmonės įkūrėjas Algirdas Stonys, bei KTU profesorius Arminas Ragauskas. „Svarbu pastebėti tuos, kurie kasdien kuria startuoliams palankesnę aplinką.

Apdovanojimų akimirka

Šis renginys atnešė daug įkvėpimo ir dėl gyvybingos atmosferos, bet dar labiau džiugino, kad ne vienas startuolių kūrėjas teiravosi kaip kitais metais galėtų nominuoti savo kuriamą naujovę apdovanojimams pelnyti.

Apdovanojimų akimirka

Galime tikėtis, kad sulauksime dar didesnio aplikantų skaičiaus, o tai rodo ir Kauno potencialą ir jau augančius realius technologijų kūrėjų skaičius“, – teigia „Kaunas IN“ agentūros Verslo skyriaus startuolių ekosistemos projektų vadovas Gytautas Kulakauskas.

Apdovanojimų akimirka

Viena didžiausių startuolių bendruomenių Lietuvoje, Tech-Park Kaunas, kartu su partneriais Kauno ekonominės plėtros agentūra „Kaunas IN“, Asociacija „Santakos slėnis“, „SAMSUNG parduotuve“, Inovacijų agentūra, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU), Kauno technologijos universitetu (KTU), Vytauto Didžiojo universitetu (VDU), Lietuvos energetikos institutu kasmet kviečia visuomenę nominuoti startuolius ir pristatyti kuriamas inovacijas.

Apdovanojimų akimirka
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją