Šį savaitgalį „SpaceX“ įsirašė į istoriją: į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) nuskraidino du Amerikos astronautus. Daugiau apie šį įvykį galite pasiskaityti ir pamatyti ČIA.

Po privačios kompanijos „SpaceX“ ir NASA sėkmės, ekspertai greitai įvardijo, kad šios žinios nieko gero nežada Rusijos kosmoso agentūrai „Roskosmos“.

Jos vadovas Dmitrijus Rogozinas trumpai ir be didesnių emocijų pasveikino NASA bei „SpaceX“ su sėkme, bet daugelis ekspertų sutaria, kad iš tikrųjų Rusija tuo per daug nesidžiaugia.

Dragon Crew kyla į TKS

Jei po beveik 10 metų ir vėl Amerikos astronautai pradės į kosmosą skristi iš JAV teritorijos – „Roskosmos“ neteks milžiniškų pinigų. Ir labai tikėtina, kad „SpaceX“ iš „Roskosmos“ ir perims šią funkciją.

Kaip iš JAV juokėsi Rogozinas ir ką dabar pasakė Elonas?

Grįžkime į 2014 metus. Jau treji metai, kaip JAV uždariusi Šatlų programą ir amerikiečiai skrenda tik iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane su „Sojuz“ erdvėlaiviais.

Visos kortos Rusijos pusėje ir „Roskosmos“ vadovas D. Rogozinas, kalbėdamas apie JAV galimybes patiems astronautus skraidinti į kosmosą, sarkastiškai pareiškė, kad „JAV taip pat gali į TKS pristatyti astronautus ir tam tegu pasinaudoja batutu“.

Šią karčią piliulę JAV reikėjo ryti iki pat praėjusio savaitgalio, kai „Crew Dragon“ kapsulė nuskrido į TKS ir joje išsilaipino du Amerikos astronautai.

Elonas Muskas neslėpė džiaugsmo ir pasakė labai trumpai ir aiškiai – „batutas veikia“.

Reikia pripažinti, kad „Roskosmos“ pasveikino „SpaceX“, nors ir labai jau santūriai. „Mes nelabai suprantame tos isterijos, kurią sukėlė Crew Dragon erdvėlaivio paleidimas“, – teigė jų atstovas spaudai Vladimiras Ustimenko ir pridūrė, kad „įvyko tai, kas seniai turėjo įvykti.“

Rogozino kaltinimai nesąžiningumu

Dar gerokai prieš „Crew Dragon“ skrydį, šių metų balandžio mėnesį, D. Rogozinas apkaltino „SpaceX“ nesąžiningai sumažinus skrydžio kaštus.

Dmitrijus Rogozinas

„Vietoje sąžiningo konkuravimo kosminių skrydžių rinkoje, jie užsiima lobistinėmis sankcijomis prieš mus ir nebaudžiami naudojasi kainų dempingu“, – rašė D. Rogozinas.

D. Rogozinas taip pat pridėjo, kad jo kosmoso agentūra dirba, kad „erdvėlaivių paleidimo į kosmosą kainos sumažėtų 30 proc. ir taip padidintume savo dalį tarptautinėse rinkose.“

E. Musko atsakas, kodėl „SpaceX“ gali taip stipriai sumažinti skrydžių į kosmosą kainas, buvo labai konkretus: „SpaceX“ raketos yra 80 proc. pakartotinai panaudojamos, „Roskosmos“ – 0 proc. Anot E. Musko, tai ir yra tikroji problema.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės