Labiausiai skiriasi vidutinis darbo užmokestis

Kaip rašoma pranešime spaudai, remiantis Programinės įrangos plėtros akademijos („Software Development Academy“) tyrimu, šiuo metu Baltijos šalyse vien programuotojų, kurie sudaro didžiausią IT sektoriaus dalį, dirba daugiau kaip 26 tūkst. Baltarusijoje ir Ukrainoje, „RIA.com Marketplaces“ duomenimis, šiuo metu dirba atitinkamai 70 tūkst. ir beveik 200 tūkstančių programuotojų.

Tai, kad ši sritis itin paklausi, rodo ne tik gausėjantis specialistų kiekis, bet ir ženkliai didesnė nei šalies vidurkis alga. Štai, pavyzdžiui, mūsų šalies IT specialistai, pagal Lietuvos statistikos departamento duomenis informacijos ir ryšių sektoriuje, pirmąjį šių metų ketvirtį vidutiniškai gavo 2 584 eurus neatskaičius mokesčių. O vidutinis atlyginimas šalyje 2020 m. I ketvirtį buvo 1 381 euras per mėnesį neatskaičius mokesčių.

Kaip praneša algas.lv, Latvijoje programuotojams mokama nuo 846 iki 2346 eurų, neįskaitant perspektyviausių darbo vietų. Viską susumavus, IT specialistų analizė („Analysis of IT“) ir „Bootcamps“ tyrimas teigia, kad vidutinis IT specialistų mėnesio atlyginimas Latvijoje 2020 I ketvirtį siekė apie 3000 eurų per mėnesį. Nors latviai IT specialistai uždirba šiek tiek daugiau, vidutinės visų profesijų latvių pajamos yra mažesnės nei likusių Baltijos šalių – Latvijos statistikos agentūros duomenimis, per pirmąjį 2020 m. ketvirtį jos siekė 1100 eurus neatskaičius mokesčių.

Informacinių technologijų sektoriuje Estijoje, pagal palgad.ee, atlyginimai svyruoja nuo 914 iki 3129 eurų. Tiesa, pasitaiko ir išskirtinių pasiūlymų, kuomet atlyginimas siekia keturis tūkstančius eurų ir daugiau. Estijos statistikos departamento duomenimis, vidutinis IT specialistų atlyginimas pirmąjį 2020 m. ketvirtį sudarė 2 537 eurų neatskaičius mokesčių. O vidutinis atlyginimas šalyje šį laikotarpį siekė 1404 eurus (bruto).

Vidutinis atlyginimas IT sektoriuje Baltarusijoje yra mažesnis nei Baltijos šalyse. Dev.by duomenimis, 2020 m. pirmąjį ketvirtį jis sudarė 1 683 eurus. Vis dėlto, atsižvelgiant į dabartinį vidutinį atlyginimą šalyje – 404 eurus, šis rodiklis yra aukštas.

Svetainės dou.ua skaičiavimais, vidutinis atlyginimas IT sektoriuje Ukrainoje pirmąjį 2020 m. ketvirtį buvo 1725 eurų. Tiesa, vidutinis atlyginimas ten yra vos 368 eurai.

Verta paminėti, kad, kaip ir visuose sektoriuose, taip ir IT, algos dydis priklauso nuo užimamų pareigų, turimų atsakomybių bei kompetencijų, tad tam tikri IT specialistai gauna du tris kartus daugiau, nei rodo bendras atlyginimų rodiklis.

Renkasi dirbti Latvijoje

„RIA.com Marketplaces“ valdybos nario Artiomo Umanetso teigimu, programuotojų bei kitų IT specialybių atstovų skaičius minėtose šalyse augs, todėl tam reikia būti pasiruošusiems.

„Per pastaruosius porą metų IT specialistų skaičius Baltijos šalyse labai išaugo. Tą patį galima pasakyti ir apie Ukrainą: dar prieš kelerius metus ten buvo apie 100 tūkstančių programuotojų, dabar – apie 200 tūkstančių. Ir šie rodikliai auga. Daugelis ukrainiečių ieško darbo Baltijos šalyse“, – teigia ekspertas.

A. Umanetso teigimu, tendencija, kad ukrainiečiai bei baltarusiai dairosi darbo IT sektoriuje už savo šalies ribų, ypač pastebima Latvijoje. Tokie darbuotojai, uždirbdami nemenką algą, sumoka ir didesnius mokesčius, o tai skatina Latvijos ekonomiką. Todėl likusioms Baltijos šalims ekspertas aptaria apgalvoti, kaip pritraukti daugiau IT specialistų į regioną ir padidinti BVP.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės