aA
Pažiūrėjus pro langą atrodo, kad pasaulis tiesiog sustojo: paskelbtas karantinas, būtiniausiomis prekėmis neprekiaujantys prekybininkai sustabdė savo veiklą ar persikėlė į internetą. Vargu, ar tai dabar geras metas pasauliui pristatyti savo naujausią flagmaną, bet būtent taip šiandien padarė kinų gigantė „Huawei“. P40 telefonų serija išvydo dienos šviesą: taip, ji be „Google Play Store“ ir taip – šiais telefonais bus prekiaujama Lietuvoje.

Ne pats geriausias laikas

Pradėkime nuo pradžių: kovo 26 dieną „Huawei“ virtualaus renginio metu oficialiai pristatė „Huawei P40“ flagmanų seriją. Kaip teigiama jų pranešime spaudai, tai – išskirtiniu dizainu ir inovatyvių kamerų sistemomis aprūpinti P40 ir „P40 Pro“ išmanieji.

Rodos, nebuvo galima pasirinkti blogesnio laiko: JAV sankcijos vis dar galioja, pasaulį sukaustė koronavirusas ir vien tik per vasario mėnesį išmaniųjų telefonų pardavimų skaičius sumažėjo net 38 proc.

Tačiau „Huawei“ priėmė drąsų sprendimą ir pristatė naujuosius flagmanus. Svarbu pabrėžti, kad dėl sankcijų rudenį pristatytas „Huawei Mate 30” Europos rinkos nepasiekė, tad P40 serijos telefonai – pirmieji Europos rinkai pristatyti „Huawei“ flagmanai be „Google Play Store“. Gamintojo rekomenduojama „Huawei P40“ kaina – 799 Eur, „Huawei P40 Pro“ – 1049 Eur. Lietuvoje P40 ir „P40 Pro“ modelius bus galima rinktis ledo baltos, sidabrinės ir juodos spalvų variantus.

„Huawei“ telefonai didelio populiarumo susilaukė dėl itin aukštos kokybės nuotraukų. Kaip teigiama pranešime spaudai, naujieji telefonai nėra išimtis. „Naujosios „Huawei P40“ flagmanų serijos įrenginių fotografijos galimybės ir toliau džiugina fotografijos mėgėjus: aukšta kamerų raiška ir integruotas didelis jutiklis leidžia geriau patekti šviesai, todėl net ir prastame apšvietime nuotraukų kokybė išlieka puiki“, – teigia „Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse Justė Karpavičiūtė.

Ji priduria, kad šie telefonai taip pat garantuoja tikrovišką spalvų atkūrimą. Visuose P40 flagmanų serijos modeliuose integruotas kelių spektrų spalvų temperatūros jutiklis ir dirbtinio intelekto AWB algoritmas leidžia padidinti spalvų atspindėjimo tikslumą 45 proc.

Programėlių trūkumo neatperka puiki kamera

Delfi operatorius Robertas Narmontas turėjo galimybę arčiau susipažinti su naujuoju „Huawei P40 Pro“ ir su skaitytojais pasidalina savo įžvalgomis. „Huawei“ telefonas nenuvils tų, kurie ieško išmaniojo su gera kamera. Pirmas įspūdis pasinaudojus naujuoju „Huawei P40 Pro” kamera išties neblogas. Puikiai veikia HDR, o nuotraukos darytos su 10 kartų hibridiniu priartinimu atrodo detalios ir „Instagram“ paskyros nesugadins. Visgi pasigedau atskiro „Super Macro“ režimo, kuris ankstesniuose šios kompanijos flagmanuose vis dar veikia puikiai. Vis dar labiau patinka „iPhone 11 Pro” vaizdo įrašymo kokybė, todėl reikia palaukti „Huawei“ atnaujimų, kurie galbūt ištaisys fokusavimo problemą“, – teigia R. Narmontas.

Telefono kamera teikia daug vilčių, tačiau tikriausiai visiems kirbantis klausimas – kaip atrodo naudojimasis flagmanu, kai jame nėra „Google“ programėlių? „Didžiausias telefono trūkumas – programėlės. Šiai dienai pasigedau pagrindinių mano naudojamų programėlių, todėl pilnavertiškai naudotis šiuo telefonu negalėčiau. Labai didelis minusas tai, kad vis dar nėra „Traffi“, taksi, bankų, „Spotify“, „Skype“, „Whatsapp“ ar vaizdo įrašų redagavimo programėlių nėra. „Facebook“, „Instagram“, „Youtube“ galima bandyti naudotis naršyklėje, tačiau tai visai kita patirtis, „Facebook Messenger“ išvis keistai atrodo ir negauni jokių pranešimų, todėl šis „Huawei P40 Pro” už daugiau nei 1000 eurų nėra patraukliausias išmanusis“, – sako R. Narmontas.

Anot jo, tikrai jaučiasi pagrindinių „Google“ programėlių trūkumas ir tai kartais trukdo net ir darbui. Pavyzdžiui, R. Narmontas sako, kad darbe kasdien naudoja „Google“ kalendorių, o „Huawei“ telefonas jo neturi.

„Facebook“ ir „Whatsapp“ naudotis galima ir ne tik per naršyklę – programėles galima parsisiųsti iš oficialių „Facebook“ ir „Whatsapp“ puslapių.

Jei labai negalite gyventi be „Google“ programėlių, yra galimybė jas persikelti iš savo seno telefonu, kartu su ir kitais duomenimis. Bėda ta, kad, jei iš seno savo telefono į naująjį „Huawei“ flagmaną persikelsime, pavyzdžiui, „Youtube“ programėlę, ji jokių atnaujinimų negaus. Kol kas tai tik laikina išeitis ir reikia tikėtis, kad „Huawei“ ras geresnį sprendimą.

Žada, kad programėlių ateityje daugės

O ką patys „Huawei“ sako apie programėlių trūkumą? Teigiama, kad į telefonuose iš anksto įdiegtą skaitmeninę programėlių platinimo platformą „AppGallery“ per mėnesį vidutiniškai aplanko 400 mln. naudotojų. „AppGallery“ platformos tobulinimui ir plėtrai į pagalbą buvo pasitelkti kūrėjai visame pasaulyje, todėl parduotuvėje naudotojai gali atrasti vis daugiau naujų ir jų poreikius patenkinančių programėlių.

Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro
© DELFI / Robertas Narmontas

„Naujųjų įrenginiai savininkai be vargo gali įsidiegti populiariausių socialinių tinklų ir kitas žinomas programėles iš oficialių kūrėjų puslapių. Taip pat „AppGallery“ rasime ir gerai žinomas bei naudingas lietuviškas programėles, skirtas sekti naujienas („Delfi“, LRT.lt), naršyti skelbimuose (Autogidas.lt, „Domoplius“) ir kt. Galiu patikinti, kad lietuviams skirtų programėlių „AppGallery“ platformoje tik daugės“, – pasakoja J. Karpavičiūtė.

Kaip ir ankstesni „Huawei“ telefonai, naujosios flagmanų serijos modeliai veikia visiems puikiai žinomos „Android“ operacinės sistemos pagrindu.

„Įrenginiuose įdiegta EMUI 10.1 sąsaja, kuri naudotojams pristato daugybę naujų funkcijų: nuo failų dalijimosi ir įrenginio ekrano bendrinimo, iki virtualaus asistento „Celia“, galinčio identifikuoti objektus, balsu valdyti garso ir vaizdo įrašus bei siųsti tekstinius pranešimus“, – naujųjų telefonų privalumus vardija J. Karpavičiūtė.


„Huawei P40“ modelis aprūpintas 3800 mAh talpos baterija, „P40 Pro“ – 4200 mAh. To pakaks, kad įrenginio nereikėtų krauti kiekvieną dieną net ir intensyviai naudojant.

Dar šiek tiek apie kameros galimybes

Kaip virtualaus pristatymo metu teigė „Huawei Consumer Business Group“ generalinis direktorius Richardas Yu, „Huawei P“ serija visuomet buvo susijusi su novatoriška estetika ir pasižymėjo aukščiausios kokybės vaizdo fiksavimo galimybėmis, atstovaujančiomis pačius geriausius pramoninio dizaino ir technologijos aspektus.

Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro
© DELFI / Robertas Narmontas

„Su išskirtiniu jutikliu, „Leica“ optika, galingu lustų rinkiniu ir „Huawei XD Fusion Engine“ technologija, P40 flagmanų serija verta mūsų dėmesio ir siūlo visos dienos „Super Definition“ patirtį, šitaip padėdama naudotojams įgyvendinti savo kūrybinę viziją“, – kalbėjo Richardas Yu.

„Huawei P40“ flagmanų serijos telefonai pristatyti su dvejomis skirtingomis „Ultra Vision Leica“ konfigūracijomis – triguba bei keturguba kamerų sistemomis. „P40“ modelis nugarėlėje turi tris kameras: 50 MP pagrindinę kamerą, 16 MP itin plataus kampo ir 8 MP teleobjektyvą.

„P40 Pro“ modelio kamerų sistemą sudaro 50 MP „Ultra Vision“ lęšis, 40 MP itin plataus kampo objektyvas, 12 MP „SuperSensing“ teleobjektyvas bei ketvirtoji kamera – „Time of Flight“ (ToF) tipo sensorius, skirtas fotografuoti sulieto fono scenarijus. Beje, priartinimui skirtą kamerą čia pakeitė periskopinis objektyvas, leidžiantis fotografuojamą vaizdą priartinti iki 5 kartų optiniu bei 50 kartų skaitmeniniu būdu.

Bene svarbiausia naujiena mobiliosios fotografijos gerbėjams – P40 flagmanų serijoje įmontuoti jutikliai. Analogų rinkoje neturintis milžiniškas 1/1,28 colio sensorius pasižymi 2,44 μm pikseliais ir leidžia ženkliai padidinti šviesos patekimą esant silpnam apšvietimui.

Patiks asmenukių mėgėjams

„Huawei P40“ modelis aprūpintas 32 MP asmenukių kamera. Tuo metu „P40 Pro“ įrenginys turi 32 MP lęšį bei infraraudonųjų spindulių vaizdo gylio kamerą, palaikančią automatinį fokusavimą ir „bokeh“ vaizdo suliejimo funkciją. Tai ne tik padeda įamžinti išskirtines asmenukes, bet ir garantuoja saugų bei efektyvų prietaiso atrakinimą nuskenuojant veidą net ir itin prasto apšvietimo sąlygomis.

P40 flagmanų serijoje taip pat pristatoma „Huawei Golden Snap“ – nauja galerijos funkcija, kuri pasitelkia dirbtinį intelektą, kad iš judančio paveikslo atrinktų geriausius kadrus. Tuo metu dirbtiniu intelektu paremtos „Remove Passerby“ ir „Remove Reflection“ funkcijos leidžia pašalinti nepageidaujamus objektus bei atspindžius kadre, taip suteikdamos galimybę lengvai patobulinti savo nuotraukas.

Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro
© DELFI / Robertas Narmontas

Mėgstančius filmuoti „Huawei P40“ flagmanų serijos telefonai taip pat nudžiugins – visi modeliai leidžia užfiksuoti didelės skiriamosios gebos vaizdo įrašus, palaiko „bokeh“ funkciją bei 4K raiškos „time lapse“ filmukus. Naujuose įrenginiuose integruota ir „Audio Zoom“ funkcija, padėsianti filmavimo metu priartinti garso šaltinį ir taip sustiprinti norimą garsą.

Papildomomis filmavimo galimybėmis išsiskiria „P40 Pro“ modelis, kuriame integruota „SuperSensing“ kamera su ypač plataus kampo objektyvu leidžia palaikyti HDR vaizdo įrašų funkciją bei iki 7680 kadrų per sekundę sulėtintą „Ultra Slow-Motion“ vaizdo filmavimą.

Inžinieriai „Huawei P40“ flagmanų serijos įrenginiuose panaudojo galingą „Kirin 990 5G“ procesorių, užtikrinantį patikimą dirbtinio intelekto veikimą ir visapusišką 5G ryšio palaikymą. Taip pat čia rasime 8 GB operatyviosios darbinės atminties. Žaidimų mėgėjams patiks „P40 Pro“ versijoje integruotas procesorius su patobulintu grafinių elementų apdorojimo varikliuku, užtikrinančiu išskirtinę žaidimų patirtį.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(28 žmonės įvertino)
2.7500

Tai nėra vaistas nuo visų ligų: kokias realias galimybes „blockchain” suteikia Lietuvos verslui

Informacinės technologijos, finansai bei didmeninė ir mažmeninė prekyba – blockchain (liet....

Ieško būdų, kaip padėti lietuviams: kurs emocijas matuojantį prietaisą (6)

Vykstant koronaviruso ( COVID-19 ) pandemijai, neigiamas šios pandemijos poveikis turi didelę...

5 patarimai, kad dirbti iš namų būtų lengviau

Trečią savaitę dirbame iš namų, tad visus pokalbius su kolegomis ar klientais teko perkelti į...

Ekstremalu, bet efektyvu: tiki, kad koronavirusas pakels mokytojų kompiuterinį raštingumą (4)

Šis krizinis laikotarpis labai atsilieps švietimui, tačiau ir gerąja prasme – daug mokytojų...

Lietuvių išradimai, gelbstintys pandemijos metu (2)

Pokalbis apie lietuvių išradimus, kuriuos paskatino koronaviruso plitimas.

Top naujienos

Šimonytė: visuomenininkai turėtų būti tik valstybės pagalbininkai, o ne jos skylių užkamšytojai (149)

Labai gerai, kad krizės atveju žmonės mobilizuojasi ir padeda valstybinėms institucijoms, – bet...

Skvernelis kreipėsi į senjorus: ragina niekur neiti iš namų, prabilo apie pensijas (311)

Ketvirtadienio vakarą premjeras Saulius Skvernelis kreipėsi į Lietuvos senjorus prašydamas,...

Kasiulevičius palygino JAV ir Lietuvos prognozes: nors ir sunkiai, bet galime išvairuoti (54)

Ketvirtadienio vakarą profesorius Vytautas Kasiulevičius pateikė JAV Misisipės valstijos,...

Londone peiliu sužalotas lietuvis netrukus mirė gatvėje (85)

Ketvirtadienį Londono policija paviešino peiliu mirtinai subadyto žmogaus tapatybę: tai –...

Latvijoje nusidriekė 12 kilometrų laukiančių atvykti į Lietuvą automobilių eilė (85)

Latvijoje ketvirtadienio vakarą dėl atvykstantiesiems matuojamos temperatūros nusidriekė 12...

Uždaroma „Rimi“ Kauno autobusų stotyje: koronavirusas patvirtintas antram darbuotojui (50)

Nuo penktadienio uždaromas Kauno autobusų stotyje veikiantis prekybos centras „Rimi“ . Tokį...

Netikėtas sprendimas atvėrė neužgijusias žaizdas: dėl išžaginimo nuteistas politiko sūnus – jau laisvėje (374)

Aštuoniolikmetę merginą per prievartą į lovą įsitempęs ir ją išžaginęs politiko sūnus...

Kardiologas pateikia 7 patarimus, kurie ypač svarbūs šiuo metu: būtina žinoti sergantiems ir sveikiems (9)

Europos kardiologų draugija, remdamasi šiandienine Europos šalių stebėsena, atkreipia dėmesį,...

Moterys demonstruoja absurdiškus manikiūro rezultatus – kas nutinka, kai užsidaro grožio salonai

Žvelgiant į karštligiškas kai kurių moterų pastangas gelbėti nagų grožį, kai tenka laikytis...

Karantino metu pasiūlė žmones vienijančią veiklą: visi jaučia tą patį, nors nesėdi vieni šalia kitų (3)

Žiūrėjimas į dangų gali sustiprinti bendrumo su žmonėmis pojūtį šiuo fizinės atskirties...

|Maža didelių žinių kaina