Ji su partneriais Lietuvoje – Vilniaus universitetu (VU) ir „Omnitel“ – steigia telekomunikacijų mokslo centrą.

Kukliai studentų laboratorijai gali pavydėti net stambios informacinių technologijų bendrovės. Nuo šiol keturių VU fakultetų studentai studijoms ar mokslo darbams galės naudoti pačią pažangiausią technologiją, kokią turi nedaugelis pasaulio šalių.

Ją Vilniaus universitete įrengė Kinijos bendrovė „Huawei Technologies“ ir jos verslo partnerė Lietuvoje „Omnitel“.

„Huawei“ yra vienas iš mūsų kertinių partnerių, su šia kompanija mes esam įdiegę ketvirtos kartos ryšį Lietuvoje. Prisiminus, yra gal 15–20 valstybių pasaulyje, kurios tai turi įdiegę. Tai šia prasme universitetas su savo moksliniu potencialu, su savo studentais, kurie tikrai manau turės čia ką veikti, tiek mūsų įmonei tai svarbu, nes kada nors galbūt šie studentai ateis į mūsų bendrovę dirbti“, – kalbėjo „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

Antradienį pasirašyta trišale sutartimi 80 mlrd. dolerių metinę apyvartą turinti Kinijos bendrovė įsipareigojo tiekti universiteto mokslo laboratorijai būtiną įrangą, o „Omnitel“ – užtikrinti bandymams reikalingą ryšį ir padėti formuluoti tyrimų užduotis.

Verslo padalinį Lietuvoje jau turinti viena iš didžiausių pasaulio telekomunikacijų bendrovių neatmeta, kad naujasis mokslo centras VU gali tapti visos Rytų Europos specialistų rengimo vieta.

„Dabar žengėme pirmąjį žingsnį. Ateityje, manau, plėsime šio centro funkcijas. Čia galės atvykti mokytis studentai iš Centrinės ir Rytų Europos valstybių“, – teigė „Huawei Technologies“ generalinis viceprezidentas Čiu Venču.

„Jūs puikiai suprantat, kad informacinės technologijos yra viena iš tų sričių, kur galima daug ką pritaikyti. Inovacijoms čia labai didelės galimybės“, – sakė Vilniaus universiteto rektorius Benediktas Juodka.

Vilniaus universitetas su Kinijos Liaudies Respublika bendrauja jau senokai. Prieš porą metų čia atidarytas pirmasis Baltijos valstybėse Konfucijaus institutas.