„Heliogen“ yra Bilo Gateso palaikoma švarios energijos įmonė, kuri Lankasteryje, Kalifornijoje, pastatė komercinį CSP objektą.

Naudodama savo patentuotą koncentruotos saulės energijos technologiją, „Heliogen“ sugebėjo peržengti 1000° C temperatūros ribą. Teigiama, kad tai yra pirmoji pasaulyje komercinė CSP sistema, kuri sugebėjo tai padaryti.

Kodėl tai taip svarbu?

Užuot gaminus elektros energiją (ką ir galima daryti įprastose CSP sistemose esant žymiai žemesnei temperatūrai), „Heliogen“ sistemą galima tiesiogiai panaudoti daugelyje pramonės sričių.

Cemento, plieno, stiklo ir kitų pramonės produktų gamybos procesuose, kurie įprastai yra priklausomi nuo iškastinio kuro. Tokia „Heliogen“ sistema gali leisti gerokai sumažinti šiltnamio reiškinį sukeliančių dujų išmetimų kiekius.

„Heliogen“ pasinaudojo dirbtiniu intelektu ir su specialia kompiuterine programa valdo šiuos saulės veidrodžius.

Kiekvienas jų yra taip preciziškai nukreipiamas, kad atspindi ir į vieną taikinį sukoncentruoją maksimalų saulės šviesos srautą. O tai reiškia, kad pasiekiama ir ypač aukšta temperatūra.

Ši sistema turi ir dar vieną didelį privalumą. „Heliogen“ kompanija teigia, kad ir toliau tobulins savo koncentruotos saulės technologiją ir planuoja pasiekti iki 1500° C temperatūrą.

Tokio karščio užtektų CO2 ir vandens molekulių dalijimui ir taip būtų galima gaminti vandenilį ir sintetines dujas. Dabar tokiems procesams praktiškai visais atvejais yra naudojamas iškastinis kuras.

„Jei galite ekologiškai [iš atsinaujinančių energijos šaltinių] pagaminti vandenilį, tai yra žaidimo taisykles keičiantis faktorius“, – sako „Heliogen“ kompanijos įkūrėjas ir vadovas Billas Grossas bei pridūria, kad „ilgainiui mes norime tapti ekologišką vandenilį gaminančia įmone.“

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės