Specialistų skaičiavimai rodo, kad tokiu šiukšlių kiekiu galima užpildyti 1,15 mln. sunkvežimių, kurie vienas šalia kito sudarytų 23 tūkst. kilometrų eilę.

Perdirbimui tinkamų elektronikos atliekų (e-waste) yra už maždaug 52 mlrd. JAV dolerių, tačiau perdirbta vos šeštadalis viso kiekio.

Vartotojai per metus į šiukšlynus kartu išmetė apie 300 tonų aukso – tai yra 11 proc. viso kiekio, kurį pasaulinė aukso pramonė išgavo 2013 m. Tiesa, aukso išgavimo iš mikroschemų procesas yra gana brangus, o tai trukdo efektyviai išgauti tauriuosius metalus globaliu mastu, visa tai panaudojant antrą kartą.

Apie 60 proc. minėtų atliekų – tai šaldytuvai, skalbimo mašinos ir kita buitinė technika. Išmaniesiems telefonams, kalkuliatoriams, asmeniniams kompiuteriams ir spausdintuvams tenka 7 proc. minėto atliekų kiekio.

Daugiausia elektronikos šiukšlių, skaičiuojant vienam gyventojui, išmeta Norvegijos gyventojai (28,4 kg vienam žmogui), Šveicarijos (26,3 kg), Islandijos (26,1 kg), Danijos (24 kg) ir D. Britanijos (23,5 kg).

„Lyderiais“, kalbant apie šalis, tapo JAV ir Kinija (32 proc. visų atliekų), už jų liko Japonija, Vokietija ir Indija. Ekspertų skaičiavimu, 2018 m. elektronikos ir buitinių prietaisų atliekų kiekis visame pasaulyje padidės iki 50 mln. tonų.