Tame pačiame rajone iki šiol gyvena K. Bobko trečios eilės pusseserė, apie kurią amerikietis pirmą kartą sužinojo atvykęs į Lietuvą, o jos Vilniuje gyvenanti duktė ketvirtadienį išklausė K. Bobko pranešimą konferencijoje SEMWO 2011 - toje pačioje konferencijoje dalyvauja visų pagrindinių pasaulio kosmoso agentūrų ir asociacijų atstovai.

„Prieš šešis mėnesius žinojau, kad turiu tam tikrų lietuviškų šaknų, tačiau apie tai žinojau labai nedaug. Po to, kai buvau pakviestas dalyvauti šioje konferencijoje, žmonės iš Lietuvos kosmoso asociacijos padėjo surasti dalį mano šaknų, taigi, vakar pietavau su viena savo pussesere, o šiandien pietavau su jos dukra ir kita pussesere bei sužinojau kur kas daugiau apie savo šeimos šaknis“, - pasakojo astronautas.

K. Bobko į kosmosą skrido tris kartus – vieną kartą kaip daugkartinio naudojimo erdvėlaivio „Challenger“ pilotas ir po vieną kartą vadovavo „Discovery“ bei „Atlantis“ įguloms.

Kiti du lietuvių kilmės kosmonautai yra Aleksejus Jelisejevas, kurio tėvas yra Stalino lageriuose žuvęs Stanislovas Kuraitis ir Rimantas Stankevičius, kuris buvo ruošiamas tapti vienu iš Sovietų sąjungos daugkartinio kosminio laivo „Buran“ pilotu, tačiau „Buran“ programa buvo nutraukta pasibaigus šaltajam karui, o R. Stankevičius 1990 metais žuvo pilotuodamas lėktuvą Su-27 aviacijos parodoje Italijoje.

Įdomu tai, kad į konferenciją taip pat atvyko Igoris Volkas – R. Stankevičiaus kolega, kartu dalyvavęs pasiruošimo pilotuoti „Buran“ programoje ir kosmose praleidęs 12 dienų.

Taip pat dalyvauti konferencijoje pakviestas R. Stankevičiaus sūnus Algis, padėkojęs organizatoriams už jo tėvui parodytą pagarbą ir gražų atminimą.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)