Pelno nesiekiančio JAV karinio jūrų laivyno instituto (USNI) ataskaitoje buvo paskelbta žinia apie kariniams tikslams naudojamus jūrų delfinus su tai iliustruojančiomis palydovinėmis nuotraukomis (peržiūrėti galite ČIA).

Vaizduose aiškiai matyti jūrų žinduolių gardai, išdėstyti Šiaurės Korėjos vandenyse netoli karo laivų ir laivų statyklos.

Kai kurios nuotraukos, kurias USNI turėjo 2015 m., rodo aiškų kontrastą su nuotraukomis, kurios buvo užfiksuotos 2019 m. ir 2020 m.

Atrodo, kad yra dvi delfinų programos bazės, o antroji gali būti ten, kur veisiami vandens žinduoliai. Vandenyje taip pat yra uždengti ir atviri baseinai.

Tai gali skambėti kaip keista strategija: delfinai naudojami kariniams tikslams. Tačiau JAV karinis jūrų laivynas buvo pirmasis tokio metodo pradininkas. Jis taip pat žinomas dėl jūrų liūtų naudojimo. JAV karinis jūrų laivynas naudoja šiuos žinduolius aptikti minoms ar bet kokiems priešams.

Be JAV, delfinus kariniams tikslams naudoja ir Rusija. Panašu, kad Šiaurės Korėja taps trečiąja šalimi, naudojančia delfinus karyboje.

Visgi, nuotraukose matomi delfinų gardai gali neturėti nieko bendro su laivynu ir gali būti tiesiog žuvų fermos, praneša „New York Post“. Tačiau šie gardai neatitinka kitų šalies žuvininkystės ūkiuose naudojamų gardų. Kai USNI palygino Šiaurės Korėjoje užfiksuotus delfinų gardus su JAV ir Rusijos delfinų gardais, jie sutapo, teigiama pranešime. Taigi, galbūt artimiausiu metu pamatysime Šiaurės Korėjos karinius delfinus.