Susijungimas su TKS amerikietiško segmento moduliu „Harmony“ įvyko 10 val. 30 min. JAV rytinės pakrantės (17 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Erdvėlaivis į stotį atgabeno apie 2,8 t maisto, įrangos ir medžiagų dešimtims mokslinių eksperimentų, kuriuos atlieka stoties įgula.

Sekmadienį „SpaceX“ raketa „Falcon 9“ sėkmingai iškėlė „Cargo Dragon“ į orbitą aplink Žemę.

Tai 23-oji amerikiečių bendrovės TKS aprūpinimo misija ir jau trečias skrydis, per kurį buvo paleista modifikuota „Cargo Dragon“ versija, pajėgi pristatyti penktadaliu daugiau krovinių.

Be to, naujasis erdvėlaivis, skirtingai nei ankstesni jo modeliai, gali autonomiškai susijungti su stotimi nenaudojant kibernetinio manipuliatoriaus.

Atnaujintas „Cargo Dragon“ yra skirtas penkiems skrydžiams į TKS ir atgal, o ne trims skrydžiams, kaip ankstesni modeliai. Naujasis laivas stoties sudėtyje galės išbūti 75 dienas, o ankstesnė versija galėjo būti susijungusi iki 40 parų.

„Cargo Dragon“ buvo paleistas pagal antrąją NASA ir „SpaceX“ sutartį dėl stoties aprūpinimo.

Šis erdvėlaivis yra vienintelis, šiuo metu pajėgus grąžinti krovinius atgal į Žemę.

„Cargo Dragon“ išbus TKS sudėtyje maždaug mėnesį. Paskui jis bus išvestas iš orbitos, o nuo jo atsiskirianti kapsulė nusileis ant vandens Atlanto vandenyne. Erdvėlaivis atgabens stoties įgulos atliktų eksperimentų rezultatus, bendrai sveriančius daugiau nei 2,3 tonos.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės