aA
Kaune baigtas statyti didžiausias ir moderniausias Kaune integruotas mokslo, studijų ir verslo centras – slėnis „Santaka“. Šiuo metu įspūdingo dydžio centre statybininkai jau baigė darbus – atėjo metas laboratorijų įrengimui. Skaičiuojama, kad projekto vertė siekia beveik 150 mln. Lt.
Naujaiss KTU pastatas
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Prasidėjo persikraustymas

Kauno mokslo, studijų ir verslo centro statybos K. Baršausko gatvėje pagal architektės Gražinos Janulytės-Bernotienės projektą prasidėjo prieš dvejus metus. Per šį laiką iškilo dviejų korpusų, 13 tūkst. kv. metrų bendro ploto šiuolaikinis pastatas, pastatyta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, atlikta vidaus apdaila, prasidėjo laboratorijų įrengimas. Oficialus centro atidarymas numatytas šių metų rugsėjo 16-ąją.

„Mes galime džiaugtis, kad pastatas jau priduotas. Galima sakyti, sudėtingiausi darbai jau atlikti. Šiuo metu vyksta įrangos instaliacija ir pačių unikaliausių laboratorijų persikraustymas iš visų universiteto pastatų. Po šių instaliacijų prasidės žmogiškųjų resursų persikraustymas į naujas patalpas“, - DELFI teigė KTU Inovacijų ir verslo centro direktorius dr. Almantas Danilevičius.

Centro statyba ir įrengimas finansuojamas ES paramos lėšomis. Tai didžiausia investicija į mokslo plėtrą Kaune ir viena didžiausių Lietuvoje.

Šis centras - tai slėnio „Santaka“ dalis. Santakos slėnio steigėjai yra KTU, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), Lietuvos energetikos institutas, kelios stambios bendrovės.

Santakos slėnis - tai tarptautinius standartus atitinkantis nacionalinis atviros prieigos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) centras, kuriame bus sutelktos ypač perspektyvių krypčių - darniosios chemijos ir biofarmacijos, ateities energetikos, mechatronikos, informacinių ir komunikacinių technologijų - mokslo ir studijų potencialas.

Centrą sudaro 2 pagrindinės dalys – horizontalaus tūrio 5 aukštų pastatas, kuriame jau kuriasi mokslo ir verslo laboratorijos, ir vertikalus 8 aukštų verslo centro pastatas, kuriame veiks biurai.

Santakos slėnis - tai tarptautinius standartus atitinkantis nacionalinis atviros prieigos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) centras, kuriame bus sutelktos ypač perspektyvių krypčių - darniosios chemijos ir biofarmacijos, ateities energetikos, mechatronikos, informacinių ir komunikacinių technologijų - mokslo ir studijų potencialas.

Viena pastato dalis skirta verslui, o kita – moksliniams tyrimams atlikti. Teigiama, jog jau dabar įmonės domisi galimybėmis verslui skirtose patalpose įkurti savo biurus.

Tikslas – kuo daugiau inovacijų

Abi Mokslo, studijų ir verslo centro dalis sujungia universalių ir viešųjų patalpų intarpas, kuriame yra vestibiuliai, ekspozicinės erdvės, 400 vietų transformuojama konferencijų salė, holai, kavinė, informaciniai centrai.

„Centras turėtų generuoti ne tik mokslinius rezultatus, bet ir rezultatus, kurie galėtų būti inovuojami arba atiduodami į verslą. Tai pagrindinis tikslas yra kuo daugiau užsakomųjų tyrimų ir kuo daugiau inovacijų bendradarbiaujant su verslu. Tuo pačiu mes matome verslo sektorių. Mes planuojame, kad čia įsikurs inovatyviausios, jaunos įmonės. Taip pat užsienio kapitalo įmonės, kad mes bendradarbiaudami galėtume rasti kuo įdomesnių idėjų ir bendarbiaudami su mokslu kurti aukštos pridėtinės vertės verslus, pažangius verslus“, - DELFI sakė A. Danilevičius.

Centras bus atviras tiek Lietuvos, tiek užsienio mokslo ir studijų institucijų bei įmonių atstovams, o jame neužilgo bus įrengtos modernia tyrimų technika aprūpintos laboratorijos, leisiančios verslo užsakymu atlikti naujus mokslinius tyrimus ir eksperimentus.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Astronomų pastebėtas mįslingas žiedas gali būti tarpgalaktinės kilmės objektas

Vakarų Sidnėjaus universiteto mokslininkai kartu su tarptautine ekspertų komanda netoli kaimyninės...

Mokslininkų išvados: katės išmoksta ne tik savo vardus

Kalba – žmogaus raktas į pasaulio pažinimą, tačiau į tariamus žodžius gali įsiklausyti ir...

Z raide pažymėtas karinis palydovas patyrė nesėkmę (4)

Balandžio 29 d. iš Plesecko kosmodromo į kosmosą iškeltas palydovas buvo laikomas itin daug...

Per „Boeing“ erdvėlaivio „Starliner“ bandomąjį skrydį į TKS užfiksuota variklių sutrikimų

Amerikos aerokosminių technologijų milžinės „ Boeing “ erdvėlaivis „Starliner“...

NASA užfiksavo galingiausią geomagnetinę audrą Žemėje per pastaruosius porą metų: tyrimų rezultatai verčia stebėtis

Mokslininkams tenka peržiūrėti savo žinias apie mūsų planetos įtaką kosminei erdvei –...

Top naujienos

Delfi PliusVaidas Saldžiūnas

Kaip pralaužti Rusijos blokadą Ukrainoje: dėl bado grėsmės Vakarai gali ryžtis ir ypač rizikingam planui

Ko neprivertė karas, privers badas. Tokių svarstymų – vis daugiau, mat Rusijos agresija prieš...

„Tokia mano istorija“: daugybę kartų girtas prie vairo įkliuvęs Viktoras dėkoja, kad pagaliau buvo įkalintas (3)

„Kai pirmus kartus ėjau į teismą, bijojau, bet po to baimė dingo – jeigu prieš tai manęs...

Amerikiečiai negali patikėti, kaip pigu Lietuvoje: tai svajonių šalis! (5)

Verkiantiems dėl Lietuvoje beprotišku greičiu kylančių kainų reikėtų nuvykti į Kaliforniją...

Karas Ukrainoje. Ukrainoje pratęsta karinė padėtis, uždrausti simboliai „Z“ ir „V“ per sprogimą sunkiai sužeistas Maskvos paskirtas Zaporižios miesto vadovas (5)

Ukraina atmetė galimybę susitarti su Rusija dėl paliaubų ir pareiškė, kad nesutiks su...

Šiluvoje užuovėją nuo karo radusi Tatyana dirba piligrimų centre ir taip maldo ilgesį Ukrainoje likusiai šeimai – anūkui vos 3 mėnesiai

Nors Lietuvos šventvietė Šiluva garsėja kaip traukianti religines bendruomenes, ji apjungia visus...

Žiniasklaida: Rusija pasikvietė statinių bombų ekspertus jau kelios savaitės yra Rusijoje ir dirba kartu su kariuomenės pareigūnais

Apie 50 ekspertų, turinčių didelę šių sprogmenų gamybos ir tiekimo patirtį, dirba kartu su...

Verslas PliusMark Ellwood

Verslininko, aplankiusio visas šalis Žemėje – ir pabuvojusio kosmose, kelionių patarimai

Jimas Kitchenas išmano keliones . 57-erių metų verslininkas ir investuotojas tvirtina esąs...

Delfi PliusDailius Dargis

Paskutinio sovietų bunkerio Lietuvoje paslaptis: ne tik lankėsi KGB, bet ir neprikausomybės laikais sulaukdavo keistų vizitų bei įsilaužimų II dalis

Vieno įspūdingiausių Lietuvoje esančio sovietinių laikų karinio bunkerio paslaptys sėja nerimą...

Šeimos atostogos jau ne už kalnų: išdavė, kur driekiasi idiliški paplūdimiai ir stebina vis dar puikios kainos

Kelionės su šeima neretai gali tapti rimtu iššūkiu: mažiesiems tikrai ne visuomet įdomu tai,...

Delfi PliusPiotr Skolimowski, Ewa Krukowska

Ekspertė: dviejų Europos valstybių draugystė akivaizdžiai byra į šipulius (3)

Reakcija į Rusijos invaziją padarė galą svarbiam aljansui Europoje. Kaip pažymi politikos...