Karštis pražudo koronavirusus ir tam tereikia 56 laipsnių Celsijaus. Indijoje, kai kuriuose bankuose dokumentai kaitinami lygintuvais manant, kad taip bus pašalintas pavojingas SARS-CoV-2 virusas. Tačiau žmogaus taip neįkaitinsi.

Taip, pirtyje oro temperatūra gali pakilti iki 80–90 laipsnių Celsijaus. Būdami įkaitintoje pirtyje, jūs imsite prakaituoti, kvėpuosite įkaitintu oru. Tačiau jūsų kūno temperatūra nuo to labai aukštai nepakils – kitaip tai būtų labai pavojinga ir pirtys apskritai neegzistuotų.

Kai žmogus karščiuoja, jo kūno temperatūra retai pakyla iki 41–42 laipsnių. Tačiau jei taip nutinka, skiriami temperatūrą mažinantys vaistai. Karščiavimas yra natūrali imuninės sistemos reakcija, tačiau per aukšta temperatūra gali sukelti ir smegenų pažeidimus. 42 laipsnių kūno temperatūra jau laikoma itin pavojinga būkle. Tai negi manote, kad pirtyje pasiekiate 56 laipsnius Celsijaus?

Organizmas reguliuoja savo temperatūrą ir ji įprastomis sąlygomis nepakyla taip pavojingai aukštai. Nors pirtyje kvėpuojate karštu oru, jis greitai atvėsta ir tikrai neišnaikina koronaviruso, jei infekcija jau yra prasidėjusi.

Lygiai taip pat karštos arbatos ir alkoholiniai gėrimai neišnaikina virusų iš organizmo.

Apskritai dabar lankytis pirtyje tikriausiai nebūtų pati geriausia mintis, ypač jei ten nebūtumėte vienas. Uždara erdvė, kur žmonės sėdi netoli vienas kito ir viską liečia savo prakaituotomis rankomis? Geriau jau apie tai net negalvoti.

Kita vertus, įprastomis sąlygomis pirtis gali padėti sustiprinti imunitetą.