Kaip rašo agentūra AFP, šį perspėjimą paskelbė Egipto vyriausiasis archeologas Zahi Hawassas.

Jis pasakė, kad karališkųjų kapaviečių, esančių Karalių slėnyje, vietovėje netoli Luksoro, sienas veikia drėgmė ir grybelis.

Kasdien šią vietą aplanko vidutiniškai keletas tūkstančių turistų.

Bloga ventiliacija ir būrio turistų kvėpavimas yra daromo žalingo poveikio priežastys.

„Kapavietėms, kurios yra atviros turistams, daroma didelė žala – veikiamas visas interjeras ir jo dekoras. Kapavietėse didėja drėgmė ir plečiasi grybelis, kadangi objekto lankytojai kvėpuoja. Tai reiškia, kad Egipto faraonų kapavietės gali išnykti per maždaug 150–500 metus“, – komentavo Z. Hawassas.

Karalių slėnyje buvo laidojami Egipto karališkosios giminės atstovai. Čia ilsisi tokie garsūs faraonai kaip Tutanchamonas ir Nefertitė.

Ekspertai jau nustatė daromą kapavietėms žalą ir ėmėsi atitinkamų priemonių: įrengė naują ventiliavimo sistemą. Taip pat į kai kurias kapavietes turistams uždrausta eiti.

Z. Hawassas pareiškė, kad taip pat buvo nuspręsta „uždrausti kai kurių kapaviečių lankymą, ir juos pakeisti tiksliomis kopijomis“.

„Ekspertai šiuo metu tiria kapavietes, kad būtų galima sukurti tikslias jų kopijas. Naujosios kapavietės bus atidarytos visiškai šalia Karalių slėnio“, – pasakojo Z. Hawassas.

Parengta pagal AFP informaciją.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės