Tiangong stotis, veikianti jau dvejus metus, o nuo pernai birželio ir nuolat turinti įgulą, yra Kinijos atsakas Tarptautinei kosminei stočiai. Prie pastarosios Kinija negali prisidėti dėl JAV draudimų bendradarbiauti su Kinija karinių technologijų, įskaitant ir kosmines, srityje.

Kinijos taikonautai Tiangong kosminėje stotyje.

Taigi jau daugiau nei du dešimtmečius Kinija vysto nepriklausomą kosmoso programą, o pastaruoju metu pasiekė ne vieną reikšmingą rezultatą. Pirmasis kino taikonauto skrydis į kosmosą nutiko 2003 metais, o pirmoji kosminė stotis veikė nuo 2011 metų.

Dabartinė Tiangong yra jau trečioji stotis; jos darbas planuojamas ilgam. Vienas iš stoties tikslų – pasirengimas žmonių skrydžiams į Mėnulį, kuriuos Kinija ketina surengti apie 2030 metus. Tokį planą Kinijos atstovai pakartojo ir šio skrydžio proga.

Kinijos taikonautai Tiangong kosminėje stotyje.

Taip pat jie papasakojo apie kitus stoties planus: dar bent vienas modulis greta trijų dabartinių, bei užsienio partnerių įtraukimas į stoties mokslinius projektus. Kokie tai partneriai – kol kas neaišku; prieš keletą metų buvo daug kalbama apie bendradarbiavimą su rusija, bet pastaruoju metu dėl suprantamų priežasčių kalbos kiek pritilo.

Ar, ir kaip, situacija pasikeis iki dešimtmečio pabaigos, parodys laikas.

Long March 2F raketa