Prie Singapūro uosto stebėti žiedinio užtemimo, kai Mėnuliui užstojus Saulę lieka matomi jos pakraščiai, buvo susirinkę šimtai astronomų mėgėjų ir fotografų.

„Kitas toks užtemimas bus po maždaug 40 metų“, – sakė 37 metų Jasonas Tengas (Džeisonas Tengas), kuris darbe pasiėmė laisvą dieną, kad galėtų fotografuoti užtemimą. Šis astronomas mėgėjas naudojo teleskopą ir specialų filtrą.

„Tai vos dvi minutės, bet jos tokios intensyvios, kad paskui mėnesį kalbiesi apie jas su draugais ir šeima“, – sakė 45 metų geofizikas iš Vokietijos Alexanderas Alinas (Aleksandras Alinas), kuris važinėja po pasaulį stebėdamas užtemimus.

Pietų Indijoje stebėti užtemimo minios buvo susirinkusios Tamil Nadu valstijos paplūdimiuose, o rytinėje Odišos valstijoje ta proga buvo paskelbta šventė, nedirbo įstaigos, teismai, mokyklos ir koledžai.

Užtemimas paveikė net kriketą – dėl jo dviem valandoms buvo atidėtos Mumbajaus ir Radžkoto komandų rungtynės.

Tačiau Naujajame Delyje dėl debesų ir smogo užtemimo nesimatė ir premjeras Narendra Modi (Narendra Modis) tviteryje išreiškė savo nusivylimą, nors Indijos šiaurėje būtų buvęs matomas tik dalinis užtemimas.

Indonezijoje pareigūnai aprūpino smalsuolius teleskopais ir išdalijo šimtus specialių apsauginių akinių. Tūkstančiai žmonių šaukė ir plojo, kai Saulė daugiau kaip dviem minutėms virto tamsiu apskritimu, o dangus užtemo. Šimtai kitų meldėsi mečetėse.

„Kaip nuostabu matyti ugnies žiedą, Saulei pamažu išnykus“, – Sinabange Indonezijos Ačeho provincijoje sakė Firmanas Syahrizalas (Firmanas Sjahrizalas), stebėjęs užtemimą drauge su šeima.

Ankstesnis žiedinis Saulės užtemimas 2017 metų vasarį taip pat buvo matomas Indonezijos dalyje.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės