Archeologai atliko kapo tyrimus geofiziniu radaru, tikėdamiesi rasti kriptų, kuriose, kaip skelbia kai kurios teorijos, gali būti palaidota karalienė Nefertitė – legendinė Senovės Egipto gražuolė ir Tutanchamono tėvo žmona, kurios mumija niekada nebuvo rasta.

Preliminarus Tutanchamono kapo skenavimas parodė „dvi paslėptas patalpas už laidojimo kriptos“, ministras Mamdouhas Damati sakė žurnalistams.

„Taip, ten esama tam tikrų tuštumų, bet ne visiškai tuščių – ten esama organinių medžiagų ir metalo“, – M.Damati sakė anglų kalba.

Paklaustas, kokia tikimybė, kad tos kriptos iš tikrųjų egzistuoja, ministras atsakė: „90 procentų.“

Ketvirtadienį Kaire surengtoje spaudos konferencijoje M.Damati aiškino, kad tas numanomas kriptas padėjo aptikti japonų mokslininkų atlikta analizė ir kad šio mėnesio gale bus atliktas papildomas skenavimas.

M.Damaty sakė manantis, kad tose kriptose gali būti kurio nors Tutanchmono šeimos nario kapas, bet atsisakė spėlioti, ar ten galėtų būti palaidota Nefertitė. Ji buvo viena iš faraono Echnatono (Amenhotepo IV) žmonų, bet tikriausiai nebuvo Tutanchamono motina.

Iškilaus britų archeologo Nicholas Reeveso vienoje studijoje keliama prielaida, kad Nefertitės kapas gali būti slaptoje kriptoje šalia Tutanchamono kapo Karalių slėnyje Egipto pietuose.

N.Reevesas, Arizonos universiteto archeologijos profesorius, įsitikinęs, kad vienos durys Tutanchamono kape galbūt slepia Nefertitės palaidojimo vietą.

Pasak jo, Tutanchamonas, kuris mirė netikėtai, būdamas labai jaunas, buvo paskubomis palaidotas požeminiame kape, kuris galbūt nebuvo jam skirtas.

Tikėtina, kad jam mirus žyniai buvo priversti atverti 10 metų anksčiau mirusios Nefertitės kapą, nes mauzoliejus jaunajam faraonui dar nebuvo pastatytas.

Tutanchamonas mirė 1324 metais prieš mūsų erą, būdamas 19 metų ir praėjus tik devyneriems metams po įžengimo į sostą. Jo kapą 1922 metais rado britų egiptologas Howardas Carteris.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės