Vakar, ketvirtadienį, prasidėjusius muziejaus naujo požeminio priestato statybos darbus apžiūrėjęs Vilniaus meras teigė, kad šiuolaikinis miestas privalo turėti kokybišką ir patrauklų technikos muziejų.

„Vilniuje daugėja įvairių traukos taškų, kurie populiarina mokslą, meną, technologijas. Neabejoju, kad šis kultūros paveldo objektas bus įrašytas į modernaus Vilniaus muziejų ir galerijų žemėlapį, sulauks ne tik vilniečių šeimų, bet ir svečių iš visos Lietuvos ir artimiausių kaimynų dėmesio,“ – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Atsinaujinusio Energetikos ir technikos muziejaus vizualizacija

Savo ekspozicijų interaktyvumu ETM lygiuosis į gerai žinomus tarptautinius grandus ir net juos lenks dėl išskirtinių patalpų.

Planuojama, kad pagrindiniu traukos tašku Energetikos ir technikos muziejuje taps nauja požeminė ekspozicijos erdvė, kurios plotas sieks beveik 1000 kv. m. Čia planuojama interaktyvi ekspozicija, leisianti pažvelgti į praeities ir ateities energetiką, transportą, taip pat ir į energetikos tėvu vadinamo Nikola Teslos pasiekimus.

Po rekonstrukcijos muziejus lankytojus kvies pasigrožėti Vilniaus senamiesčio vaizdais nuo apžvalgos aikštelės ant stogo. Muziejuje bus įrengtas liftas, kurio ligi šiol čia nebuvo, todėl muziejus taps prieinamesnis dar didesniam lankytojų srautui: senjorams, judėjimo negalią turintiems, šeimoms su kūdikiais.

Pasikeis ir įėjimo į muziejų vaizdas: atsiras nauja 100 kv. m. stiklinė erdvė, kurioje įsikurs muziejaus informacijos taškas, suvenyrų parduotuvė, jauki kavinukė bei nedidelė skaitykla, kur laisvalaikį praleisti galės ne tik muziejaus lankytojai, bet ir visi miestiečiai. Tarp muziejaus ir greta statomo viešbučio bus įrengta visiems atvira lauko terasa.

Atsinaujinusio Energetikos ir technikos muziejaus vizualizacija

Cokoliniame aukšte įsikurs atviros prieigos kūrybinės erdvės, laboratorijos ir dirbtuvės, kuriose bus rengiami edukaciniai užsiėmimai, dirbtuvės visų amžių grupių lankytojams. Čia bus galima kurti ir mokytis, pasitelkiant naujausias 3D technologijas, fotogrametriją, CAD, CAM sistemas, mechanikos ir elektronikos įrenginius.

Viena svarbiausių Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicijų – senosios Vilniaus elektrinės įrengimai, kurie bus pristatomi pasitelkiant naujausias muziejų kūrimo technologijas, kad informacija lankytojams būtų pateikiama dar patrauklesne forma.

Visi muziejaus atnaujinimo darbai vyks keliais etapais, todėl nuo gruodžio vidurio pagrindinis įėjimas į muziejų bus perkeltas iš Rinktinės į Žvejų gatvėje esančias pastato duris, o nuo vasario iki balandžio vidurio muziejus laikinai neveiks.