Šioje sklypo dalyje turėtų būti statomas prekybos centras ir biurų pastatai, kurie bus arčiausiai judrios Drujos gatvės. Projektiniuose siūlymuose nurodoma, jog administracinio pastato pirmame aukšte planuojamas viešos paskirties atriumas, aplink kurį numatomos įvairių tipų paslaugų nuomojamos patalpos. Planuojama visus pastatus statyti trimis etapais. Pirmuoju etapu turėtų būti statomi viešbučių paskirties pastatai sklypo rytinėje dalyje, antruoju etapu – administracinis pastatas, trečiuoju – būtų baigiami statyti likę viešbučių paskirties pastatai esantys sklypo dalies viduryje.

Vėl pakeistas didžiulio verslo centro komplekso projektas buvusioje „Audėjo“ teritorijoje

Prie pastato numatomas intensyvesnis apželdinimas

Prie pastato taip pat planuojama įrengti antžeminį parkavimą.

„Pagrindinis komplekso priklausomųjų želdinių kiekis projektuojamas sklypo vakarinėje dalyje ir išsidėsto tarp Drujos g. ir projektuojamo pastato. Pastato pietvakarinėje dalyje šalia/tarp takų vedančių link patekimo į pastatą kuriamas vešlus reprezentacinis želdynas, kuris žvelgiant nuo parkavimosi aikštelės link pastato palaipsniui tankėja ir aukštėja. Nuo parkavimosi aikštelės prasidedantis žemesniais ir vidutinio aukščio krūmais su keliais medeliais, artėjant link pastato, želdynas formuojamas sodinant vešlius medžius, kurie ateityje dengs cokoliniame aukšte esančią atvirą mašinų stovėjimo aikštelę. Cokolinio aukšto sienutės želdinamos vijokliniais augalais. Mašinų stovėjimo aikštelės erdvė skaidoma žaliosiomis salelėmis, kuriose sodinami taršai atsparūs medžiai su pomedyje sodinamais žemesnio aukščio krūmais“, – apie apželdinimo sprendinius rašoma projektiniuose siūlymuose.

Vėl pakeistas didžiulio verslo centro komplekso projektas buvusioje „Audėjo“ teritorijoje

Taip pat numatomi gatvės ir dviračių tako želdiniai, kurie tarnaus kaip buferis tarp gatvės ir tolėliau sodinamų reprezentacinių pastato želdinių. Šioje vietoje būtų sodinami ypatingai kelio druskoms ir išmetamosioms dujoms atsparūs krūmai: meškytė, sedula, kaulenis.

Ant stogo bus įrengiama saulės jėgainė

Projektiniuose siūlymuose rašoma, jog penktas aukštas bus atitrauktas nuo apatinių fasadų – taip vizualiai mažinamas pastato aukštis (žiūrovui esančiam arčiau pastato), o daliai penkto aukšto nuomininkų numatytos lauko terasos. Visą šį stogą (virš ketvirto aukšto) planuojama apželdinti šilokų tipo augalais. Ant pagrindinio pastato stogo planuojama įrengti saulės jėgainę, kuri gamins elektros energiją daliai pastato poreikių.

Projekto techniniai parametrai

  • Planuojamo objekto adresas – Drujos g. 2, Rasų seniūnija;
  • Sklypo dalies A plotas – 30 000 m2;
  • Pastato bendras plotas – 39 250 m2:
  • antžeminis plotas – 26 000 m2;
  • požeminis plotas – 13 250 m2;
  • Statinio aukštis – 5 aukštai (iki 24m aukščio);
  • Pastato energetinio efektyvumo klasė – A+;
  • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 483 vnt. (požeminis ir antžeminis parkavimas);
  • Projekto vystytojas – UAB „Vilniaus miesto projektai“;
  • Projektinius siūlymus ruošė UAB „Unitectus“, projekto vadovas – Tauras Paulauskas.

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki kovo 7-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu tomas.t@unitectus.lt. Projektinių pasiūlymų viešas svarstymas vyks kovo 7 d., 17.00 val., Vilniaus savivaldybės patalpose, Konstitucijos pr. 3, salėje 216.

Atkreipiame dėmesį, kad viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat informuoja, kad viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Top naujienos