Dvi kėdės Vilnelės upės srovėje – toks vaizdas šią savaitę jau spėjo patraukti ne vieno praeivio dėmesį. Tarsi iš niekur atsiradęs kėdžių duetas tekančio vandens fone ramina ir kartu intriguoja. Kas tai – eksponatas? O gal galima ir prisėsti?

Visi atsakymai – „taip“, tačiau paslaptingos kėdės turi ir ypatingą misiją – tapti pokalbių ciklo „Vilnelė Stream“ simboliu ir susitikimo vieta. „Vilnelė Stream“ organizatoriai žada daugybę vasaros susitikimų su jaunais ar žinomais meno, kultūros, kūrybinių industrijų atstovais, Užupio meno inkubatoriaus rezidentais ir kitais įdomiais žmonėmis.

Būtent ant Vilnelės kėdžių kiekvienos savaitės ketvirtadienį vyks pokalbiai su kviestiniais svečiais, tarp kurių – „Lewben Art Foundation“ direktorė Ugnė Bužinskaitė, Vilniaus dailės akademijos rektorė Ieva Skauronė, šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius“ vadovė Diana Stomienė, menininkas Robertas Narkus, fotografas Tadas Kazakevičius, menininkė Migloko, Jono Meko vizualiųjų menų centro vadovas Gintaras Sodeika, tapytoja Dalia Juodakytė, zero waste drabužių dizaino prekių ženklo „MaliKeli“ įkūrėja Ieva Keliauskaitė-Mališauskė, iliustratorė Vilija Kvieskaitė, vaikų kūrybiškumo dirbtuvių „Vivistop. Užupis“ vadovė Ieva Matulionytė.

Užupis (VšĮ Užupio meno inkubatoriaus nuotr.)

Pirmoji įvertinti kėdžių ir klausimų patogumą bus pakviesta Azijos menų centro vadovė Gabija Vosyliūtė. Augdama menininkų šeimoje ji daug laiko praleido tuometiniame „Galeros“ „skvote“, todėl savo akimis matė jo bei viso Užupio virsmą: nuo pat vaikystės, kai stebėjo, kaip čia, Užupio bendruomenėje, kuria jos tėvai, iki šiandien.

Koks buvo Užupis prieš tris dešimtmečius ir koks jis yra dabar? Šių ir kitų dalykų jau šį ketvirtadienį 19 val. pašnekovės klaus „Vilnelė Stream“ pokalbių moderatorė Inesa Rinkevičiūtė. Stebėti šį interviu kviečiami ir žiūrovai – gyvai nuo Vilnelės kranto arba tiesioginės transliacijos UMI Facebook puslapyje metu.

„Siekiame, kad ši erdvė atgytų ir nuolatiniams mūsų lankytojams, kurie atvyksta į meno renginius, ir tiems, kurie mėgsta dar įvairesnius formatus, pavyzdžiui, gyvus pokalbius rimtomis ir smagesnėmis temomis ar tiesiog mintis išvalančius kasdienius pasivaikščiojimus – būtent juos siūlome kiekvieną vasaros ketvirtadienio vakarą atverti nauju atradimu“, – sako Užupio meno inkubatoriaus direktorius Paulius Jurgutis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos