„Norime, kad renginiai pasiektų žmones ten, kur jie gyvena, – sako renginio organizatoriai. – Esame tikri, kad renginiams patrauklus yra ne tik senamiestis. Kiekvienas miesto rajonas yra unikalus ir reikia tik padėti žmonėms juos pažinti. Naujoji Vilnia, mūsų manymu, yra fantastiška ir nepelnytai nuvertinta – kadangi dar visai neseniai buvo atskiru miestu, čia puikus susisiekimas su miesto centru, tapybiškas gamtos reljefas ir daugiakultūrinis sociumas. Trūksta tik renginių ir rajonas taps traukos centru atvykstantiems, o pasididžiavimu – vietiniams.“

„Dūmų fabrikas“ įsikūręs buvusiame dalgių fabrike Naujojoje Vilnioje. Vokiečio Emilio Poselio XIX amžiuje įkurtas dalgių fabrikas tuo metu buvo didžiausias pasaulyje. Lankytojai bus kviečiami apžiūrėti šį 1882 m. pastatą ir išgirsti įdomių istorijų – E. Poselis į savo tuometį dalgių fabriką atsivežė ne tik pažangiausias gamyklines technologijas, darbuotojus, bet ir vakarų kultūrą, požiūrį į verslo ir gyventojų santykius. Ekskursijų metu bus galima sužinoti ir daugybę kitų įdomių istorinių pasakojimų, pavyzdžiui, apie čia stovėjusią Alšios kunigaikščio pilį. Ekskursijos vyks tris kartus – 12, 14 ir 18 valandomis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Visą šeštadienį, nuo 13 val. iki 19 val. „Dūmų fabriko“ kieme veiks vokiškos virtuvės terasa su tradiciniu lauko festivalių maistu ir gėrimais – jūsų skrandžius džiugins dešrelės, šonkauliukai ir gardžios karkos. Vaikai galės mėgautis riestainiais. Maistu rūpinsis Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos atstovai.

16 val. – vaikų laikas. Atkeliaujantis „Stalo teatras“ atliks premjerinę vokiečių liaudies pasaką „Auksaragis stirninas“. „Stalo teatras“ savo turtų skrynioje saugo du Auksinius scenos kryžius, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos apdovanojimus ir begalę gastrolių atsiminimų – tiek iš Lietuvos, Europos, tiek iš viso pasaulio. Bilietus platina Tiketa.

Vakare ištvermingiasiems lanktojams bus rodomas vokiškių režisieriaus Fatiho Akino filmas „Iš kitos pusės“ (vok. „Auf der Anderen Seite“) - Kanų kino festivalyje už geriausią scenarijų apdovanota drama. Šis filmas 2008 m. buvo parodytas ir „Kino pavasaryje“. Filmo rodymo galimybę suteikia Goethe institutas.

Norintiems ramesnės veiklos – galimybė pamatyti tapytojos Medos Norbutaitės darbų parodą, puošiančią baltas erdvaus fabriko sienas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės