Kvartale „Prie Vilnelės“ naujakuriams suprojektuota 220 butų 2–7 aukštų namuose. Kambarių skaičius butuose svyruoja nuo 1 iki 4, o butų plotai varijuoja nuo 31 iki 102 kv. metrų. Butų kainos prasideda nuo 71 tūkst. eurų. Be to, ankstyvoje projekto vystymo stadijoje siūlomos lanksčios pirmos įmokos sąlygos. 15 proc. siekiantis pradinis įnašas gali būti įmokėtas dalimis, kol bus statomi namai, o pirma įmoka yra 2 tūkst. eurų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasak gyvenamųjų namų kvartalo „Prie Vilnelės“ architekto Sauliaus Misevičiaus, projektuojant kvartalą buvo siekiama, kad čia gyvensiantys žmonės gamtą patirtų dar būdami namuose. „Butai, bendrosios erdvės ir kiemai yra sukurti taip, kad alsuotų juos supančios gamtos reljefais, kontūrais, spalvomis ir kiekvienas galėtų mėgautis išskirtinės aplinkos privalumais“, – sako jis. Vienas iš projekto išskirtinumų – ant stogo įkurta terasa, atvira visai šios gyvenvietės bendruomenei ir leidžianti grožėtis atsiveriančia panorama.

Kitas didelis privalumas – galimybė šalia namų fiziškai aktyviai leisti laiką: važinėti dviračiu, bėgioti ar tiesiog vaikščioti gryname ore. 2019 metais bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų fizinio aktyvumo tyrimas parodė, jog būtent tokį fizinio aktyvumo būdą labiausiai mėgsta mūsų šalies gyventojai: 85 proc. respondentų nurodė užsiimantys ne konkrečia sporto rūšimi, o kita fizine veikla, pavyzdžiui, važinėjimu dviračiu, darbu sode ar kieme, vaikščiojimu ir panašiai.

Tuo pačiu kvartalo lokacija – kairysis Vilnelės krantas šalia Markučių – esant poreikiui leidžia greitai ir patogiai gamtos ramybę iškeisti į senamiesčio šurmulį, esantį vos už 1,5 km. Jį pasiekti bus galima ir būsimais dviračių takais, vedančiais per Paupį į Vilniaus centrą ir Belmontą.

Kvartalas „Prie Vilnelės“ yra Vilniaus savivaldybės inicijuoto projekto „Architektūros parkas“ dalis. Jo tikslas – atgaivinti ir Vilniaus centro dalimi paversti net 78 hektarus nebenaudojamos pramoninės erdvės, kuri driekiasi nuo Užupio iki Belmonto miško ir ribojasi su Vilnelės upe.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės