ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas įsikurs rekonstruotame buvusiame Vilniaus centriniame pašte.

„Pasikelkime į naujuosius ISM namus, įsikūrusius pačiame Vilniaus širdyje – Gedimino pr. 7. Paskaitos naujame pastate prasideda vasario 23 d. Mes labai nekantraujame!“, – informuoja ISM.

Naujame ISM pastate vienu metu galės būti apie 1000 žmonių. Rekonstrukcijos metu pastato cokoliniame aukšte buvo naikinamas parkingas ir ūkinės patalpos ir įrengtos paskaitų ir konferencijų salės, alternatyvaus darbo ir poilsio erdvės, holas.

ISM

„Pirmame pastato aukšte buvo išsaugotas holas ir pagrindinės erdvės įvaizdis (buvusi pašto operacijų erdvė). Išlaikyta pastato orginali architektūrinė idėja, kada holas ir pagrindinė erdve veikia tarsi pastato vidinis kiemas, kuriame numatomos poilsio ir renginių zonos. Pastato pagrindinis įėjimas lieka nepakitęs. Antrame pastato aukšte – mokymo auditorijos, dėstytojų ir darbuotojų kabinetai. Trečiame pastato aukšte – universiteto administracijos darbuotojų kabinetai, pasitarimų kambariai“, – apie buvusio pašto patalpų perplanavimą buvo rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Iki šiol ISM universitetas buvo įsikūręs buvusiame vienuolyno komplekse Aušros Vartų gatvėje, o patalpas nuomojosi nuo 2005 metų gegužės.

Primename, jog nekilnojamojo turto ir privataus kapitalo fondų valdymo įmonės „Lords LB Asset Management“ fondo valdoma bendrovė „Terseta“ 2020-ųjų gruodžio viduryje baigė 11,22 mln. eurų vertės Vilniaus centrinio pašto pastato Gedimino prospekte įsigijimo sandorį. Teisę įsigyti šį 5,4 tūkst. kv. metrų ploto pastatą bendrovė laimėjo 2019-ųjų pabaigoje vykusiame aukcione.

Anksčiau Gedimino prospekte veikęs centrinis Vilniaus paštas nuo 2020 metų liepos iškeltas į naujas patalpas greta esančioje Totorių gatvėje.

Vilniaus centrinio pašto pastatas yra dviejų epochų – XIX-XX amžių istorizmo-neorenesanso ir XX amžiaus antros pusės modernizmo – kūrinys. 1969 metais atliekant pastato rekonstrukciją, vieni žymiausi Lietuvos architektai Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai išsaugojo istorinį fasadą, o viduje sukūrė naują erdvę, pritaikytą pašto funkcijai.

Top naujienos