Mintis turėti savo kraštą pristatančią ekspoziciją ceikiniškiams kirbėjo jau seniai, dar prieš bažnyčios gaisrą. Būtent jis ir pristabdė idėjos įgyvendinimą. Vykstant bažnyčios atstatymo darbams, namelis laikinai buvo skirtas statybininkams. Na, o šiemet seniūnija po truputėlį savo lėšomis organizuoja patalpų remontą: jau nudažytos sienos, sutvarkyta ir pakeista elektros instaliacija, bus dedamos naujos grindys, rašoma savivaldybės pranešime.

Seniūnas Saulius Zabolevičius pažadėjo pakviesti, kai vaizdas bus tikrai gražus, o laisvalaikio organizatorė Ema Trapikienė sakė su bibliotekininke Onute jau planuojančios, kaip bus kuriamas muziejus. Biblioteka yra sukaupusi daug medžiagos apie Miką ir Kiprą Petrauskus, taip pat Ceikinių krašto amatininkus, kurių darbai tikrai papuoš naujas erdves.

Nebus užmiršti ir senieji buities daiktai. Na, o ypatingą vietą užims vertingi bažnyčios dokumentai, reliktai, medžiaga apie Ceikiniuose kunigavusius dvasininkus.

Planuojama, kad muziejus visuomenei bus pristatytas kitų metų rugsėjo mėnesį, švenčiant Labanorinės atlaidus, kai tradiciškai organizuojamas koncertas. Tikimasi, kad iki to laiko baigsis žmoniją kamuojančios negandos.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos