aA
Alsėdiškių moterų (o gal ir vyrų) noras puoštis ir gražinti savo aplinką turėtų tapti įkvepiančiu pavyzdžiu kitiems, kadangi ne kas kitas, o būtent ši būdo savybė išgelbėjo miestelio paštą nuo liūdnos lemties. Lietuvos paštui ėmusis dar vienos reformos ir nusprendus per metus uždaryti kone visus kaimuose veikiančius skyrius, leidimas gyvuoti toliau mūsų krašte suteiktas tik trims… Plungės, Rietavo ir, kaip bebūtų keista, Alsėdžių.
Alsėdžių paštas
© Žemaičio laikraštis

„Visos nori puoštis. Mūsų moterys – ypač“

„Žemaitis“ dar vasarą rašė, jog pirmieji reformą savo kailiu išbandė tveriškiai ir kuliškiai. Šiuose miesteliuose veikiančių pašto skyrių darbo laikas buvo sutrumpintas iki 15-os minučių per dieną. Kad taip dirbs ir jų pašto skyrius, rugsėjo pradžioje sužinojo ir plateliškiai.

Kartu pasklido žinia, kad tas pats laukia ir kitų kaimų. Tik kažkodėl mažiau gyventojų (lyginant su Platelių seniūnija) turintys Alsėdžiai šių permainų išvengs.

Tada spėliota, kad Alsėdžiams malonė suteikta tik todėl, jog šį miestelį globoja kažkada čia gyvenęs ir dirbęs Plungės meras Audrius Klišonis. Vis dėlto antradienį Plungėje viešėjęs Lietuvos pašto tinklo direktorius Jonas Sadauskas įvardijo kitą tokio sprendimo priežastį. Pasak jo, sprendžiant, kuriuos skyrius uždaryti, o kuriuos palikti, žiūrėta tik į vieną – gyventojams suteikiamų paslaugų – aspektą.

Esą jį lengviausia įvertinti peržiūrėjus konkrečiame pašto skyriuje už suteiktas paslaugas gyventojams išrašytus čekius. „Mes pamatėme, kad plateliškiai į paštą užsuka daugiausia ūkinių prekių. O Alsėdžiai šiuo atžvilgiu išskirtiniai. Jie gauna daug siuntinių. Ypač daug siunčiasi iš Kinijos. Nežinau, kodėl, kuo šis miestelis išskirtinis, bet taip yra“, – stebėjosi J. Sadauskas.

Tiesa, viena alsėdiškė, išgirdusi apie tai, nebuvo tokia nustebusi. Ji sakė pažįstanti ne vieną moterį, kuri nuo galvos iki kojų apsirengia ir savo šeimyną aprengia iš Kinijos parsisiųsdintais drabužiais. „O ką? Visos nori puoštis. Mūsų moterys – ypač“, – nusijuokė alsėdiškė.

Štai taip. Pasirodo, veltui plateliškiai vargo, bandydami įžiūrėti kažkokias sąmokslo teorijas, kodėl jų pašto skyrius bus uždarytas, o Alsėdžiuose dirbs kaip dirbęs. Tiesa kur kas paprastesnė. Kaip sakoma – labiau gyvenimiška. Galima tik pridurti, kad ir alsėdiškės dar turi dėl ko stengtis. Lietuvos pašto tinklo direktorius minėjo, kad jei siuntinių į Alsėdžius parkeliaus dar daugiau, ateity miestelyje gal net atsiras paštomatas.

Pašto skyrius keičia mobilieji laiškininkai

Susitikime su Plungės rajono seniūnais J. Sadauskas kalbėjo, kad savo tinklo pertvarką Lietuvos paštas pradėjo prieš porą metų. Esą to imtasi siekiant gerinti sąlygas dirbantiesiems ir teikti kokybiškesnes paslaugas klientams.

„Kai pradėjome pertvarką, paštas turėjo 369 kaimiškuosius skyrius. Per dieną kiekviename jų vidutiniškai apsilankydavo po 5–7 klientus, o tai yra apie 30 minučių aptarnavimo laiko. Kita bėda – nusidėvėjusios tų skyrių patalpos. Jas būtina remontuoti, bet matome, kad tą daryti, išlaikyti ir šildyti šias patalpas yra neefektyvu. Išvydus šią statistiką, gimė mobiliojo laiškininko projektas. 12-oje savivaldybių jis jau įgyvendinamas dvejus metus ir iš gyventojų apklausų matome, kad dauguma yra patenkinti naujuoju modeliu“, – kalbėjo Lietuvos pašto atstovas.

Pasak jo, naujosios paslaugos esmė ta, kad laiškininkai visas pašto paslaugas suteikia atvykę pas gyventojus į namus, prieš tai gavę iškvietimą nemokamu telefonu 8 700 55400. Esą žmogui paskambinus šiuo numeriu ir pasakius, kokių pašto paslaugų jis pageidauja, laiškininkas pas jį iš anksto sutartu laiku turės nuvykti ne vėliau kaip kitą dieną.

Į namus bus pristatoma visa korespondencija, pensijos. Jei asmuo nori, kad pensiją jam pristatytų ne kita privati įmonė, bet Lietuvos paštas, J. Sadausko žodžiais, reikia pašte užpildyti specialų prašymą. Mobilųjį laiškininką bus galima išsikviesti ir norinti išsiųsti laišką ar siuntinį, užsiprenumeruoti laikraštį, sumokėti mokesčius.

O kas bus, jei siuntinį nurodytu adresu atvežęs laiškininkas žmogaus neras namie? Ar tada siuntinys bus grąžinamas į centrinį paštą? Svečias aiškino, kad tokiu atveju pašto dėžutėje bus paliktas pranešimas, kad žmogus paskambintų ir susitartų dėl kito jam patogaus siuntinio pristatymo laiko. Esą niekur važinėti ir ieškoti kažkur paklydusios korespondencijos nereikės.

Gera žinia, kad priprasti prie šios naujovės žmonės galės palaipsniui. Pereinamuoju laikotarpiu, kuris truks maždaug metus, kaimuose veikiančių skyrių uždaryti dar neplanuojama, tačiau bus sutrumpintas jų darbo laikas. „Tačiau praktika rodo, kad pradėjus dirbti mobiliesiems laiškininkams, žmonės nustoja eiti į paštą. Bet paliksime juos dar dirbti, kad nuramintume vietos gyventojus“, – pridūrė J. Sadauskas.

Kas liks, uždirbs daugiau

Išgirdę, kad liks dirbti tik Plungės, Rietavo ir Alsėdžių pašto skyriai, o visi kiti mūsų krašte maždaug po metų bus uždaryti, seniūnai teiravosi, kiek paštininkų dėl šios reformos neteks darbo. Jiems paaiškinta, kad visiems bus siūloma persikvalifikuoti į mobiliuosius laiškininkus. Reikalavimas keliamas tik vienas – turėti vairuotojo pažymėjimą. Su jo neturinčiais ar nenorinčiais keisti darbo pobūdžio tikriausiai teks atsisveikinti. Lietuvos pašto tinklo direktorius žodžiais, Plungės rajone ir Rietavo savivaldybėje bus atsisakyta trijų paštininkų etatų.

O tie, kas liks dirbti, esą išloš. Jiems bus suteikti nauji automobiliai (iš viso – net dešimt). Jais iš Plungės pašto kasdien (išskyrus sekmadieniais ir pirmadieniais) išvyks septyni laiškininkai, iš Rietavo – du ir iš Alsėdžių vienas. Laiškininkus aprūpins ir planšetėmis darbinėms operacijoms, be to, visiems bus padidinti atlyginimai.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
4.4667

Plungėje „Vi­čiū­nai“ sta­tys nau­ją trijų aukštų pa­sta­tą (15)

Plun­gė­je, Bi­ru­tės gat­vė­je, esan­tis „Vi­čiū­nų“ gru­pės įmo­nių...

Bu­vę Že­mai­ti­jos ko­le­gi­jos cen­tri­niai rū­mai li­ko tuš­ti (1)

Pra­si­dė­jus moks­lo me­tams, Plun­gės tech­no­lo­gi­jų ir ver­slo mo­kyk­los...

Kaimas šalia Rietavo, į kurį žmonės traukia iš tolimiausių kraštų: stebuklingas šaltinis ir akmuo, padedantis pastoti (66)

Filosofas Imanuelis Kantas buvo įsitikinęs, kad norint sužinoti pasaulio istoriją, būtina...

Nedidelio Žemaitijos miestelio paštą išgelbėjo siuntiniai iš Kinijos (21)

Alsėdiškių moterų (o gal ir vyrų) noras puoštis ir gražinti savo aplinką turėtų tapti...

Telšiai XX a. pradžioje: okupacijos, pogrindinė veikla ir žemaičių karaliumi vadintas karo komendantas (27)

Ąžuoline tvora aptverta ir giliais grioviais apsupta, ant kalnelio stovėjo tvirta pilaitė....

Top naujienos

Nuodingas Turkijos „taikos šaltinis“: tikrasis tikslas – perbraižyti žemėlapį? Erdoganas pasitelkė pavojingus sąjungininkus (70)

Po Turkijos karinės invazijos į Šiaurės Siriją Vokietijos politikai ir politiniai apžvalgininkai...

Metų seklys: žmona drabužius pirkdavo Monake, vyro seifas banke prikimštas pinigų ir aukso (114)

DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia kasmetinį pasakojimų ciklą „ Metų seklys...

Sudarė būsimų eurokomisarų reitingą: Sinkevičiaus pozicija – pavojinga (106)

Pasibaigus kandidatų į Europos komisarus klausymams Europos Parlamente (tų, kuriuos prileido prie...

Iš prekybos centro aikštelės su automobiliu iškritusi moteris reikalauja 200 tūkst. eurų (128)

Sostinėje iš prekybos centro „Europa“ daugiaaukštės aikštelės su automobiliu iškritusi ir...

SEB ištaisė pinigų nuskaičiavimo klaidą: su ja susidūrusiems klientams žada lengvatų (17)

SEB banko klientams, kuriems praėjusį sekmadienį dėl techninės klaidos buvo dar kartą...

Etiketas prie stalo: šias klaidas kartoja visi, bet taip elgtis nederėtų (3)

Šiais laikais, net kai kviestinės vakarienės nebėra labai formalios, vis vien nepriimtina kalbėti...

Eutanazijai pasiryžusios moters istoriją papasakojęs režisierius: ji norėjo, kad žmonės galėtų rinktis

Dokumentinių filmų režisierius iš Slovakijos Tomáš Krupa pabrėžia: jis pats nėra nei už, nei...

Didžiausioje kontrabandos byloje – nuosprendis ne tik Karaliui, bet ir Kamblevičiaus sūnui (89)

Didžiausioje kontrabandos byloje – nuosprendis: Vilniaus apygardos teismas baigė nagrinėti...

Imkite pavyzdį iš Kembridžo kunigaikštienės – kulotės taps būtinybe ir jūsų garderobe (1)

Plačios trumpintos kelnės, kitaip dar vadinamos kulotės, gali būti bazinio garderobo dalis....

Grafystės policijos ieškomiausių nusikaltėlių dešimtuke – du lietuviai (15)

Anglijos Lankašyro grafystė paviešino dešimties labiausiai ieškomų nusikaltėlių sąrašą....