Lietuvos kultūros tarybos išleistoje knygoje „Inovatyvių leidybinių produktų taikomasis tyrimas“ teigiama, kad taktiliniai produktai laikomi vieni iš efektyviausių regėjimo negalią turinčių vaikų komunikacinių ir bendrųjų gebėjimų lavinimo priemonių. Taip suteikiama galimybė tyrinėti, mokytis, pajusti, skaityti matantiems ir neregiams kartu.

„Skatinami šios idėjos, mes, Viešosios bibliotekos darbuotojai, siekėme, kad neįgalieji turėtų panašias sąlygas kaip ir kiti mūsų lankytojai – norėjome sukurti pagrindinių kultūrinių objektų taktilinį žemėlapį.

Radviliškio centre išsidėstę 6 pagrindiniai istorinę, kultūrinę reikšmę šiam miestui turintys objektai. Juos ir pavaizdavome žemėlapyje“, – rašoma bibliotekos pranešime.

Projektas savo veiklomis plėtoja neregių bendruomenės pažinimo kompetencijas, tuo pačiu atitinkami objektai tampa realaus pasaulio pažinimo forma. Projekto veiklos susidėjo iš 3 dalių: kūrybinių industrijų, bibliotekos darbuotojų bei Aklųjų ir silpnaregių sąjungos narių bendradarbiavimo, kuriant taktilinį žemėlapį.

Žemėlapį kūrė UAB „Verslo ir neįgaliųjų vystymo grupė“, jame Brailio raštu ir taktiline plokšte pristatoma centrinė Radviliškio miesto dalis.

Projekto darbo grupė, dalydamasi savo veiklos rezultatu su neįgaliaisiais, tiki įgyvendintos veiklos prasmingumu ir tuo, kad visuomenė, matydama rezultatus, darysis vis sąmoningesnė, pilietiškesnė, nestokos empatijos ir tolerancijos.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos