Pakruojo rajono savivaldybės mero Sauliaus Margio nuomone, atvykus į šventę būtina pasinaudoti galimybe į savo miestą pasižiūrėti iš viršaus – padangę papuoš net 6 karšto oro balionai, kuriais bus galima paskraidyti.

Į miesto erdvę sugrąžinti medžio skulptoriai, kurie jau savaitę prieš šventę pluša – šeštadienį įvyks sukurtų medžio skulptūrų aukcionas ir visi norintys galės įsigyti išskirtinių, vienetinių kūrinių. „Koncertai, susitikimai, sporto varžybos, bendruomenių kiemeliai ir teatralizuota eisena – štai ką artėjantį savaitgalį visi ras Pakruojyje, kviečiu grįžti seniai čia buvusius ir atvykti dar niekada nesilankiusius“,- sako S. Margis, primindamas, kad Pakruojo dvare vis dar vyksta išskirtinis gėlių festivalis.

Šventės renginiai prasideda jau penktadienį – ši diena skirta iškilmingam Baltijos kelio 30-mečio minėjimui – vakare visi kviečiami į Pakruojo Vienybės aikštę, kurioje vyks vietos ir Latvijos kolektyvų pasirodymai, išskirtinės akcijos metu bus prisimenami Baltijos kelio momentai. Penktadienį užbaigs grupė „Kitava“, lazerių šou ir diskoteka „Atgal į 89-uosius“, vėlų vakarą visi kviečiami persikelti į jaunimo erdvę, kur jau tradiciškai organizuojamos „naktinio krepšinio“ varžybos.

Šeštadienis nuo ryto iki vėlaus vakaro bus pilnas veiklų – pagrindinę Pakruojo gatvę užlies amatininkų mugė, sporto mėgėjai galės rasti sau tinkančių rungčių – vyks krepšinio, futbolo, teniso, šaškių, stipruolių varžybos, o Kruojos upėje ir figūrinis plaukimas baidarėmis. Miesto saloje prisistatys bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos, sukūrę savo kiemelius, o vėliau dalyvausiančios teatralizuotoje eisenoje. Ne vieną įtrauks ir šokių virusas, nes į Pakruojį šį savaitgalį atvyks dešimtis įvairių linijinių šokių kolektyvų iš visos šalies, kurie sujungs jėgas ir sušoks ne vieną bendrą šokį.

Vakaro programa persikels į didžiąją sceną saloje, kur pasirodys žinomi šalies atlikėjai – Edmundas Kučinskas, GJan, grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, taip pat įvyks apdovanojimų ceremonija, sveikinimo žodžius susirinkusiems skirs savivaldybės vadovai ir atvykę svečiai.

Pakruojo šventės metu lankysis kelios delegacijos iš Latvijos savivaldybių, Švedijos, Italijos, Estijos, Japonijos, pirmąkart Pakruojyje lankysis ir Jungtinių Amerikos valstijų Konsulas.
Šventiniai renginiai užbaigiami sekmadienį kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ koncertu Pakruojo sinagogoje.