aA
Pačiame Rokiškio centre, aikštelėje Respublikos gatvėje išdygo nematytas agregatas. Tai elektromobilių įkrovimo stotelė, kurioje vairuotojai vienu metu galės energijos atsargas pildyti dviems automobiliams. Ši stotelė – verslininko Vilmanto Petrušonio iniciatyva. Pašnekovas neslepia: įrenginys, bent jau kelerių metų perspektyvoje, jokio pelno neatneš. Greičiau jau nuostolius. Tačiau ji – pastanga kurti kitokį, modernų Rokiškį.
Rokiškyje atsiradusi elektromobilių įkrovimo stotelė – pilietiško verslininko iniciatyva
© Rokiškio sirena

Kontrastinga aplinka

Moderni stotelė įrengta pačioje miesto širdyje: Respublikos gatvės aikštelėje, kur anksčiau buvo turgelis. Įrenginys, nors ir nedidelis, matomas iš toli. Ir modeniu, tamsoje šviečiančiu krovimo įrenginiu, ir dailiai sutvarkyta aplinka. Ši modernybė ryškiai kontrastuoja su aplinka: kaimynystėje apdegusiu mediniu namuku, išgriuvusia daržine, apsilaupiusiais namais, į aikštelę žvelgiančiais išdužusiais langais.

V. Petrušonis neslepia: jis, kaip ir daugelis rokiškėnų, savo miestą norėtų matyti ne tokį. O modernų, gražų, patrauklų, atvirą inovacijoms. O ši aikštelė – asmeninis verslininko indėlis į tokį, ateities Rokiškį. „Apie elektromobilių įkrovimo stoteles rajono valdžia jau keletą metų kalbėjo. Va ėmėme ir pastatėme“, – sako V. Petrušonis. Jis neslėpė: kadangi aikštelė yra miesto istorinėje dalyje, todėl ir reikalavimai jos įrengimui buvo didesni, nei būtų kitose miesto vietose.

Investicija pelno neneš, tačiau jau yra planų modernizacijai

Kiek kainavo tokia moderni aikštelė? Verslininkas atviras – įskaitant sklypo tvarkymo darbus ir kitas priemones, stotelės savikaina yra maždaug 20 tūkst. Eur. Viena kilovatvalandė automobiliui šioje aikštelėje kainuos tiek pat, kiek ir kitose tokio tipo stotelėse – 25 ct.

Kalbų apie bent kažkokį investicijos atsipirkimą, ką jau kalbėti apie pelną, nėra. Stotelės potencialius klientus Rokiškyje, pašnekovo žiniomis, ant vienos rankos galima suskaičiuoti. „Rajone yra šeši elektromobiliai, trys jų – mano“, – juokavo V. Petrušonis. Kada gi atsipirks investicijos? Pašnekovas atviras – toks klausimas nekeliamas. Vien tik elektros galios mokestis, mokamas kas mėnesį, vargu ar bus padengtas iš to, ką už paslaugą sumokės elektromobilių vairuotojai.

Aikštelė, pašnekovo manymu, reikalinga ne tiek vietos vairuotojams: jie turi kur įkrauti savuosius automobilius, o atvykstantiems svečiams. Kurie gali sau ramiausiai palikti automobilį patogioje vietoje miesto centre, ir kol jo energijos atsargos pildomos, pasivaikščioti po centrą, aplankyti bažnyčią, muziejų, parduotuves, išgerti kavos kavinėje. Ir žmonių, kurie į Rokiškį atvažiuos elektromobiliais, ateityje tik daugės.

Naujoji aikštelė – vidutinio įkrovimo greičio. Tačiau ir šioje jau galima įkrauti kad ir garsiosios Teslos akumuliatorius. Tiesa, Rokiškyje Teslų dar niekas neturi, bet atvažiuojančių jomis iš kitų miestų gali būti.

Be to, aikštelę V. Petrušonis rengė su perspektyva ateičiai: ją bus galima modernizuoti, įrengti greito įkrovimo aikštelę.

Kaip veikia aikštelė?

Modernioji aikštelė pradės veikti maždaug už poros dienų. Joje jau ir dabar galima krauti automobilius, tačiau, prieš siūlydamas paslaugą, V. Petrušonis nori sutvarkyti visus formalumus: pakabinti informacinius ženklus, sutvarkyti kitas smulkmenas. Jis pademonstravo, kaip veikia ši aikštelė.

Pirmiausia, ką turi kiekvienas elektromobilio vairuotojas: įkrovimui skirtas laidas, ir speciali programėlė, skirta krauti automobiliui stotelėse. Taigi, aktyvuoti krovimo paslaugą galima dviem būdais: specialiu raktu, arba minėta mobiliąja aplikacija: stotelėje yra specialus tam skirtas kodas. Tada tereikia tik prijungti automobilio laidą prie stotelės ir palikti mašiną krautis.

Rokiškyje tai pirmoji vieša automobilių įkrovimo stotelė. Jų žemėlapyje rodoma, kad Rokiškyje papildyti elektromobilio energijos atsargas galima dviejose vietose: šioje aikštelėje bei Pramonės gatvėje esančiame įrenginyje. Nedidelė įkrovimo stotelė taip pat yra ir Ilzenberge.

„Rokiškio Sirena“ primena, kad verslininkas V. Petrušonis yra ne vienos gražios ir prasmingos iniciatyvos bendraautorius. Kartu su kolegomis iš parasparnių klubo „Puga“ jis miestiečius džiugina įspūdingais pasirodymais valstybinių švenčių, Obelinės proga, bei kitomis idėjomis.

Rokiškio sirena
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
4.2500

Dėl bjauraus kaimynų karo savivaldybė priėmė nesuvokiamą sprendimą: vietoje automobilių stovėjimo aikštelės – betoniai vazonai (61)

Vietų automobiliams trūkumas ankštuose daugiabučių kiemuose – viena opiausių bėdų ir...

Panevėžietė sugalvojo, kaip palengvinti slaugytojų naštą: padėką už išradimą įteiks pati Švedijos karalienė Silvija (23)

Būsima slaugytoja panevėžietė Karolina Adomavičiūtė sukūrė inovatyvią programėlę,...

Nugriautas Aukštaitijos sostinės ribas žymėjęs sovietinis paveldas: paseno tiek fiziškai, tiek morališkai (63)

Beveik keturis dešimtmečius įvažiavimus į Panevėžį žymėjusių gigantiškų riboženklių...

Kad karščio nebūtų per mažai: gyventojus nustebino bute šilti pradėję radiatoriai (34)

Vasaros karščiams mušant rekordus, Panevėžyje vieno daugiabučio gyventojai apstulbo, kai jų...

Kunigu tapti dar tik besiruošiantis 22-ejų Benas: kūniški malonumai – trumpalaikiai, daug svarbiau amžinosios vertybės (311)

Kunigas – tai suvalgytas žmogus. Paklaustas, ko gyvenime tenka atsisakyti katalikų dvasininkui,...

Top naujienos

Bilotaitė: VRM atsižvelgiant į aplinkybes siūlo įvesti nepaprastąją padėtį pasienyje sužaloti du pareigūnai (836)

Vidaus reikalų ministerija ( VRM ) antradienį surengė spaudos konferenciją dėl pirmadienio...

Įvykių sūkuryje atsidūręs Rūdninkų gyventojas: viskas vyksta kilometro atstumu nuo mūsų kaimo (170)

Antradienio rytą Rūdninkuose ramu, poligone kareiviai ramiai stato palapinių miestelį, o...

Paleckis dėl šnipinėjimo Rusijai nuteistas šešeriems metams laisvės atėmimo (24)

Šiaulių apygardos teismas antradienį pripažino buvusį politiką Algirdą Paleckį kaltu...

Varėnos rajone iš apgyvendinimo vietos pabėgo keturi neteisėti migrantai (7)

Varėnos rajone, Vydenių kaime, iš apgyvendinimo vietos pabėgo keturi migrantai, antradienį...

Iš Izraelio – rimtas nerimo signalas dėl COVID-19 papildyta (129)

Pastarąją parą Izraelyje nustatyta 2 112 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Kaip pranešė...

Razmuvienė: dėl Jūros šventės bus stebimas naujų atvejų šuolis (2)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ( NVSC ) gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis | D+

Lietuviškas hibridinis karas ir „originalas“: kaip elgtis, kad Lietuva 2021 nevirstų Ukraina 2014

Kuo toliau žiūriu, kas vyksta, tuo labiau man viskas panašėja į Ukrainą 2014-aisiais. Na ir...

Tiesiogiai – iš Pabradės: Prezidento Nausėdos komentaras dėl situacijos Rūdninkuose (1)

Prezidento Nausėdos komentaras žiniasklaidai generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje, prie...

Dzūkijos vaikų vasaros stovykloje trylikametei netikėtai prasidėjo gimdymas (219)

Vienoje iš Alytaus rajone veikiančių vaikų vasaros stovyklų trylikametei netikėtai prasidėjo...