Susidurtų su iššūkiais

Pasak Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Daliaus Kunigėlio, naują pastatą statyti būtų efektyviau ir pigiau nei renovuoti senąjį, kuriam jau reikalingas kapitalinis remontas. Be to, vykdant rekonstrukciją vienu metu tarnybai būtų sunku užtikrinti savo tiesioginį darbą, teikiant pagalbą žmonėms.

„Juk ir namuose darant remontą susiduriame su daugybe trukdžių, tai ką jau kalbėti apie mūsų darbo specifiką. Pirma idėja buvo kapitaliai renovuoti dabartinį Respublikos gatvėje esantį pastatą, tačiau įvertinus galimas finansines išlaidas seno kapitaliniam remontui ar naujo pastato statybai, esminio skirtumo gali ir nebūti. Kita vertus, negalėtume užtikrinti nepertraukiamo darbo proceso, nes mums dėl remonto atsirastų labai daug iššūkių, o jeigu išeiname į naujas patalpas, mes nenutrūkstamai galime tęsti savo darbą“, – aiškino D. Kunigėlis.

Atitiktų lūkesčius

Planuojamas statyti gaisrinės pastatas būtų dviejų aukštų, su jame įrengtomis šiuolaikiškomis darbo ir poilsio patalpomis bei treniruočių sale, kabinetais administracijai, taip pat garažais ir patalpomis technikai, lauko treniruočių baze.

„Mes telpame ir dabartinėse patalpose. Čia yra virš 1 200 kv. metrų, o planuojamos – iki 1 tūkst. kv. metrų, todėl būsimas pastatas su nauju išdėstymu pilnai tenkintų mūsų darbo organizavimo sąlygas ir, natūralu, kad būtų ekonomiškai efektyvesnis. Ant stogo planuojama įrengti saulės elektrinę. Be to, yra eilė faktorių, kodėl mums reikia naujų modernių patalpų, vienas tokių – mūsų technika aukštėja, kai kurie modeliai nebetelpa į mūsų garažą, o artimiausiu metu tikimės gauti naujų automobilių. Tad naujas statinys maksimaliai atitiktų mūsų lūkesčius“, – kalbėjo D. Kunigėlis.

Pasak pašnekovo, darbuotojams labai reikia treniruočių aikštelės ir salės, kad pastoviai vykdytų profesinius užsiėmimus ir palaikytų tinkamą fizinę būklę.

Patogiausia vieta

Ši vieta Strazdelio g. 3 buvo pasirinkta neatsitiktinai iš kelių Rokiškio rajono savivaldybės siūlytų variantų, kaip strategiškai patogiausia.

„Už šią vietą ir geranoriškumą esame dėkingi Rokiškio rajono savivaldybei ir jos vadovams, padėjusiems išsirinkti patogiausią vietą ir ją skyrusiems. Šiuo metu vyksta projektavimo darbai, kuriuos planuojama užbaigti šiemet“, – sakė tarnybos vadovas.

Naujas gaisrinės pastatas būtų statomas valstybės lėšomis. Jeigu viskas vyks kaip tikimasi, statybos darbai turėtų 2024 metais.

Statistika skaičiais

Šiuo metu Rokiškio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirba 40 darbuotojų, iš kurių – 6 administracijos darbuotojai, o kiti – ugniagesiai gelbėtojai, dirbantys pamainomis.

Tarnyba turi 3 gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobilius, automobilines kopėčias, taip pat visą kitą modernią gelbėjimo įrangą, skirtą gelbėjimo darbams autoįvykiuose, aukštyje, ant vandens kt.

Tie, kurie norės dalyvauti projekto aptarime ir išsakyti savo nuomonę, informaciją ras:

https://rokiskis.lt/administracine-informacija/veikla/veiklos-sritys/architekturos-ir-paveldosaugos-skyrius/projektiniu-pasiulymu-viesinimas/

Rokiškio sirena
Top naujienos