Su taurėmis nevaikščiotų

Pagal miesto Tarybai siūlomą naują tvarką kalėdiniu laikotarpiu Laisvės aikštėje ir Senvagėje per renginius būtų leidžiama mažmeninė prekyba silpnu alkoholiu.

Pagal šiuo metu galiojantį Alkoholio kontrolės įstatymą masiniuose renginiuose ir mugėse leidžiama parduoti alkoholinius gėrimus, ne stipresnius nei 7,5 proc.

Panevėžio savivaldybės Miesto plėtros skyriaus vedėjo Jokūbo Leipaus teigimu, renginių organizatoriai jau ne vienerius metus teiraujasi, ar miesto centre galima kalėdiniu laikotarpiu prekiauti alkoholiniais gėrimais. Kituose miestuose, pavyzdžiui, Vilniuje kasmet išdygstančiame kalėdiniame miestelyje, tokia prekyba leidžiama.

Tačiau Panevėžio centre iki šiol kalėdiniai renginiai būdavo blaivūs – smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai prekiaudavo užkandžiais bei gėrimais, bet – ne alkoholiniais. Laisvės aikštėje ir Senvagėje prekiauti silpnais alkoholiniais gėrimais leidžiama tik miesto gimtadienio dienomis arba tarptautinių renginių metu, pavyzdžiui, per triatloną.

Tarybai siūlomame projekte prekybos alkoholiu laikas neapibrėžiamas – minimas tik kalėdinis laikotarpis, kintantis priklausomai nuo eglės įžiebimo. Jei Taryba pritartų, panevėžiečiai eglės pašonėje galėtų nusipirkti ir svaigiųjų gėrimų.

Kalėdos Panevėžyje

„Nekalbame apie tai, kad su taurėmis būtų vaikščiojama po visą aikštę“, – tvirtino J. Leipus.

Anot jo, tokia prekyvietė turės būti aptverta, įrengtos alkoholio vartojimo vietos.

Eina ne prisigerti

Panevėžio krašte garsus aludaris, verslininkas Vidmantas Perevičius palaiko tokią Savivaldybės idėją.

„Į šventes žmonės neateina pasigerti. Kas nori pasigerti, traukia į aludes ar dar kažkur. Į šventę ateina gerai praleisti laiko“, – mano V. Perevičius.

Anot jo, mažiesiems aludariams tai būtų proga pristatyti savo produkciją. Jau tris dešimtmečius alų verdantis verslininkas mano, kad ir jo įmonė svarstytų dėl prekybos kalėdiniuose renginiuose.

„Kuo daugiau šventinės prekybos, tuo miestui geriau. Žmonės ateis į centrą, pasižvalgys, gal kažką nusipirks, o ne vien važiuos į prekybos centrus“, – svarsto aludaris.

Vilniaus Kalėdų mugės

Anot jo, mugėse paprastai prekiauja tie, kurie nepatenka į prekybos centrus – arba pagamina per mažai produkcijos, arba jų ten nepriima, arba gaminiai natūralūs ir greitai genda.

Naujovė netrikdytų

Panevėžio miesto šeimų bendruomenės „Mamos, varom kavos“ įkūrėja Ieva Grigaitė taip pat nieko blogo neįžvelgia, kad siūloma leisti prekiauti alkoholiu kalėdiniuose renginiuose, ir sako palaikanti verslą, kuriam reikia atsigauti. Ji gyvenusi užsienyje, dažnai keliaujanti ir į Vilnių, kur Kalėdų laikotarpiu miesto centre prekiaujama alkoholiniais gėrimais.

„Ta prekyba manęs netrikdo. Žmonės atsirenka, ko kam reikia“, – sako I. Grigaitė.

Ji nemano, kad taip būtų propaguojamas alkoholio vartojimas. Pasak I. Grigaitės, ir dabar atėjus į renginį Panevėžio centre yra visos galimybės įsigyti alkoholio: Laisvės aikštėje įsikūrusiose kavinėse, aplinkui esančiose parduotuvėse ar net tiesiog atsinešti iš namų termose.

Šeimų bendruomenės atstovės nuomone, visuose Panevėžio kalėdiniuose renginiuose iki šiol trūko kalėdinės prekybos, mugės, kokios vyksta kituose miestuose su tautodailininkais, amatininkais ir pan.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės