Vieniems gyventojams pasipiktinus, kad iš vaikų ir jaunimo atimta vieta žaisti krepšinį, Savivaldybė teisinasi šitaip išsprendusi kelių Liepų alėjos daugiabučių, į kurių kiemus įvažas perkasė šilumines trasas rekonstruojantys rangovai, problemą.

Marijonų gatvėje esančios 5-osios garažų bendrijos pirmininkė Danguolė Starienė apstulbo praėjusią savaitę išvydusi šalia 16 garažų vienijančios bendrijos esančią tvarkingą krepšinio aikštelę pilną automobilių. Į netgi įrengtas įvaža – iš vienos pusės ties borteliu privežta ir ant asfalto pripilta žvyro.

„Man paskambino kaimynas ir ėmė priekaištauti, kad nematau, kas vyksta prie bendrijos teritorijos. Pasirodo, visa sporto aikštelė ne tik užstatyta automobiliais dviem eilėmis, bet dar ir „paremontuota“, kad į ją būtų patogiau įvažiuoti. Žvyru išlygintas vienas jos bortas automobiliams saugiai pervažiuoti“, – apstulbusi pirmininkė.

Dešimtys mašinų

Ji išsiaiškino, kad aikštelė transporto priemonėms įrengta Liepų alėjos daugiabučių namų gyventojų prašymu. Jų kiemuose šiuo metu atliekami šilumos trasų rekonstrukcijos darbai ir šie gali trukti iki spalio.

„Vieną vairuotoją buvau nutvėrusi, norėjau paklausti, ką čia žmonės susigalvojo. Vyras šiek tiek sutriko, bet sakė, kad aikštelė užimta laikinai, nėra kur jiems dėti per 80 mašinų. Keista, kad niekas su garažų bendrija tokio dalyko nederino, nors teritoriją, dabar užpiltą žvyru, mes tvarkome“, – stebėjosi D. Starienė.

Kai kuriems gyventojams dabar ir į garažą įvažiuoti tapo sunkiau.

Be to, anot jos, dabar ir jaunimas nebeturi vietos pažaisti, sportuoti. Aikštelėje įrengti du krepšinio stovai, prieš kelerius metus jie nudažyti, pakeisti lankai ir lentos.

„50 metų dirbu bendrijos pirmininke, tiek ir ta aikštelė čia stovėjo, tiek buvo skirta sportui. Dabar visi skundžiasi, mane kaltina. Kas čia tokį leidimą savavaliauti apskritai davė? Netikiu, kad Savivaldybė krepšinio aikšteles pradėjo automobiliams užleisti“, – svarsto bendrijos vadovė.

Rekonstrukcijos greitai nebaigiamos

„Sekundės“ korespondentams darbo dienos viduryje nuvykus į vietą, krepšinio aikštelėje stovėjo devyni automobiliai.

Netoliese sutikta Olga pasakojo jau trečius metus netoliese nuomojanti butą ir taip pat gerokai nustebo vietoje vaikų su krepšinio kamuoliu aikštelėje išvydusi automobilius.

„Vakarais čia susirinkdavo vaikų, paauglių pažaisti krepšinio. Kartais keli, kartais kiek daugiau. Ar dabar čia bus aikštelė mašinoms?“ – žurnalistų teiravosi Olga.

Išgirdusi, kad čia automobilius statosi negalintieji įvažiuoti į perkastus kiemus, Olga svarstė, jog šitoks sprendimas paprasčiausias.

„Gal statybininkai turėjo pagalvoti, kaip įrengti kokią laikiną įvažą? Negi šiais laikais nėra tam būdų? Juk į kiemą net greitoji neįvažiuotų, su neštuvais aplink namą turėtų bėgti? Gerai, jei šitaip bus trumpai, bet rekonstrukcijos niekad greitai nebaigiamos“, – kalbėjo Liepų alėjos gyventoja.

Suderino su Savivaldybe

Pagal paskirtį naudota krepšinio aikštelė užleista į kiemus negalintiems įvažiuoti automobiliams su Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus žinia.

„Prasidėjus šilumos tinklų rekonstrukcijai tame mikrorajone nebeliko galimybės įvažiuoti į esamas aplinkinių namų aikšteles. Buvo susisiekta su įmonės „Panevėžio energija“ atstovais ir jie įpareigoti spręsti problemą darbų metu“, – aiškino Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga.

Vedėjas ramina, jog įvaža į sporto aikštelę įrengta tik laikinai ir baigus šilumos trasų rekonstrukcijos darbus ji turės būti panaikinta ir aplinka sutvarkyta taip, kaip atrodė iki užpilant ant asfalto žvyrą.

„Garažų bendrija nėra išsinuomojusi daugiau žemės, negu yra po esančiais garažais, todėl pretenzijų reikšti ji neturi pagrindo“, – aiškino D. Vadluga.

Į papildomai nusiųstus klausimus, kada rekonstrukcijos darbai bus užbaigti, ar specialistai, davę leidimą krepšinio aikštelę paversti automobilių statymo zona, buvo atvykę patys į vietą įvertinti situacijos, ar svarstė kitas alternatyvas, ar dešimtys automobilių, kasdien statomų, nepakenks senos aikštelės asfalto dangai, vedėjas nebeatsakė.

Trasų atnaujinimo darbus atliekanti įmonė „Panevėžio energija“ informavo, kad įvažos į šiuo metu nuo pasaulio atkirstus, perkastus Liepų alėjos daugiabučio kiemus turėtų būti atnaujintos iki rugpjūčio pabaigos.