aA
Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna paskelbė, kad greičiausiai jau kitą savaitę dar 1968 metais statytas kino centras „Garsas“ bus pradėtas griauti. Vietoj sovietmečiu statyto pastato iki 2023 metų turėtų iškilti modernus ir šiuolaikiškas Stasio Eidrigevičiaus menų centras.
Socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodžius skelbimui apie dovanojamas kino salės kėdes, jos išgaravo per kelias valandas
Socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodžius skelbimui apie dovanojamas kino salės kėdes, jos išgaravo per kelias valandas
© Facebook

Naujienų portalas JP jau rašė, kad „Garso“ viduje intensyviai vyksta darbai: salėse įranga, kėdės demontuojamos, pervežimui organizuojamas transportas, dalis bus pervežama į M. Rimkevičaitės profesinio rengimo centrą, kur laikinai kino teatras ir įsikurs. Dalis daiktų bus sandėliuojama.

„Lauke, matyt, dar palaukus vieną kitą dieną, oras pagerės ir taip pat prasidės darbai. Fiziškai kalbėjome, kad teritorijos darbai užtruks apie mėnesį. Manau, kitą savaitę pirmieji demontavimo darbai gali prasidėti“, – naujienų agentūrai BNS sakė T. Jukna.

Dovanojo kėdes

Tuo tarpu vakar socialiniame tinkle „Facebook“, kino centro „Garsas“ paskyroje, pasirodė žinia, jog yra dovanojamos kino salės kėdes.

„1968 metais pagamintas kėdės Panevėžio miesto savivaldybė leido dovanoti. Jų – apie 400 vnt. Manau, kad dovanoti kėdes yra kur kas geriau nei jas sunaikinti. Tai ir morališkai ir humaniškai – teisingiau. Dovanojame tik kėdes, kitų daiktų dovanoti neplanuojame“, – aiškino kino centro „Garsas“ vadovė Genė Pučinskienė.

Beje, skelbimas apie dovanojamas kėdes pasirodė pirmadienį po pietų, tačiau jau darbo dienos pabaigoje „Garsas“ kėdžių nebeturėjo. Susidomėjimas jomis buvo toks didelis, jog kėdės buvo išgraibstytos.

Uždaro automobilių stovėjimo aikštelę

Kad prasidės „Garso“ griovimo darbai jau galima matyti ir dabar. Nuo praėjusios savaitės kino centras aptvertas tvora, o Panevėžio miesto savivaldybė pranešė, kad nuo trečiadienio iki 2020 m. sausio 11-osios, dėl statybų darbų Respublikos g. 40, uždaromas automobilių parkavimas aikštelėje prie Valstybinės darbo inspekcijos pastato ir kavinės „Kavalierius“.

Pranešama, kad taip pat bus ribojamas pėsčiųjų eismas šalia rekonstruojamo „Garso“ pastato.

Priešinasi visuomenininkai

Priminsime, kad Panevėžio miesto savivaldybės iniciatyvai per kelerius metus vietoje „Garso“ pastatyti menų centrą priešinasi kai kurie visuomenininkai, raginantys išsaugoti senąjį pastatą. Valstybinė kultūros paveldo komisija taip pat pasisakė prieš kino teatro pastato griovimą.

Taip pat savivaldybė buvo įsivėlusi į teisinius ginčus su Statybų inspekcija, galiausiai sudaryta taikos sutartis, o pats menininkas rugpjūtį viešai pareiškė ketinimų perduoti kolekciją atsisakantis.

Pasak Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus T. Juknos, šiuo metu teisinių ir kitų kliūčių centrui neliko, o pokalbiai su S. Eidrigevičiumi, įsitraukus ir kultūros ministrui Simonui Kairiui, „vyksta pakankamai pozityviai“.

Rado laikinas patalpas

Panevėžio savivaldybės atstovai tvirtina, kad laikinos patalpos kinui M. Rimkevičaitės profesiniame rengimo centre rastos konsultuojantis su kino centro „Garsas“ atstovais. Už kelių šimtų metrų čia įsikūręs ir kitas, komercinis kino teatras.

„Garsas“ kelerius metus taip pat planuoja kino seansus rodyti parkuose ir kitose atvirose, atnaujintose erdvėse.

„Mūsų biudžetinė įstaiga išsinuomojo apie tūkstantį kvadratinių metrų erdvės, ten yra ir amfiteatrinė salė, kur bus įrengta apie šimtas vietų žiūrovams. Patalpos bus pritaikytos kinui rodyti, stengiamės į tai minimaliai investuoti. Manau, tai truks iki balandžio-gegužės, tada turėtų jau atsirasti galimybė žiūrėti filmus. Tik neaišku, ar mūsų padėtis dėl pandemijos tai leis“, – sakė T. Jukna.

Nekomercinis kinas grįš

Anot Panevėžio miesto savivaldybės direktoriaus, baigus SEMC statybas, nekomercinis kinas vėl turėtų grįžti į miesto centrą.

Nauja kino salė numatyta atskirame komplekse šalia Menų centro korpuso. Čia vienu metu nekomercinį kiną stebėti galės apie 80 žiūrovų. Premjerų ir kitų renginių, kuriems bus reikalingos didesnės patalpos, metu kino industrijos atstovai galės pasinaudoti multifunkcine sale. Ji taip pat bus pritaikyta ir kino filmams rodyti.

Rekonstruos per 20 mėnesių

3,7 tūkst. kvadratinių metrų ploto dabartinio kino centro „Garsas“ pastatą Respublikos gatvėje PST įsipareigojo už daugiau kaip 9 mln. eurų rekonstruoti per 20 mėnesių, vėliausiai darbai gali būti baigti 2023-iųjų pavasarį.

Pastate planuojama įkurti muziejų, ekspozicijų sales, transformuojamas edukacijų erdves, atsiras ir holai, infocentras, meno knygynas, mediateka, vėliau – antstatas su stogu, pritaikytas apžvalgos aikštelei, ekspozicijoms ir kameriniams renginiams.

Sutarta, kad muziejaus nuolatinės ekspozicijos pagrindą sudarys menininko multifunkcionalisto S. Eidrigevičiaus darbų kolekcija. Taip pat bus pristatomi Panevėžyje vykstančių meno bienalių, simpoziumų metu sukurti profesionaliojo meno kūriniai.

Naujienų portalas „Jūsų Panevėžys“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(20 žmonių įvertino)
3.1500

Dėl nuluptų kino centro „Garsas“ plytelių užvirė detektyvas (11)

Dar nė neprasidėjusi kino teatro „Garsas“ pastato rekonstrukcija į menų centrą pavirto kone...

Panevėžiečiams trūko kantrybė: pažadėtų įvažų laukia dešimtmetį, o paklotas asfaltas grasina ištrupėti (10)

Rožyno mikrorajone, Saulės alėjoje gyvenantys panevėžiečiai prieš dešimtmetį sulaukę asfalto...

Panevėžyje pradedamas kino centro „Garsas“ griovimas Savivaldybė: tebevyksta perkėlimo darbai (54)

Pirmadienį skelbta, jog pradedami Panevėžio „Garso“ kino teatro pastato griovimo darbai...

Panevėžiečius pribloškė neįprastas reiškinys: kiemus nukloję pelenai krito tiesiog gabalais (32)

Pušaloto gatvės gyventojai ironizuoja galėję lipdyti originalius sniego senius – jie būtų ne...

Panevėžio šaligatviai ilgisi kelininkų: juokauja, kad keliauti automobiliu čia jau saugiau nei pėsčiomis (36)

Panevėžyje pastaraisiais metais įsisiūbavus gatvių remontams, miestas atsikratė duobių...

Top naujienos

Keliauti norintys lietuviai tapo COVID-19 testų įkaitais: kainas privačiose laboratorijose vadina lupikavimu, o nemokami testai nepriklauso (592)

Pasaulyje vis garsiau kalbant apie skiepų paso ar imuniteto dokumentų pasiskiepijusiems idėją, jos...

Vytautė Merkytė | D+

Ilgai neviešinta JAV paslaptis: amerikiečių karys spjovė į viską ir dezertyravo į Šiaurės Korėją (3)

Tai – Jungtinių Amerikos Valstijų gėda. Nors ji prasidėjo 1962 metų rugpjūčio 15 dieną, apie...

Atkeliauja šaltesnių orų laikotarpis: temperatūra kris, snigs ir siautės stiprus vėjas (1)

Penktadienio dieną dangumi plauks tai tankesni, tai retesni debesys, bet ir saulė dažnai pasirodys.

Eurolygoje – visiškas CSKA gvardijos krachas: Stambule pralaimėjo 30 taškų skirtumu „Real“ atsilaikė Sankt Peterburge (51)

Eurolygos 28-asis turas prasidėjo dviejų Rusijos komandų – Maskvos CSKA (18/9) ir Sankt...

Po draudimo rūkyti balkonuose daugiabučiuose kaimynai atviri: jau geriau rūkytų ten (501)

Įstatyme atsivėrė labai nelogiškų spragų: rūkyti savo buto balkone – draudžiama, o štai...

Įspėja dėl grandiozinio italų mafijos plano: bandys susigriebti viską (19)

Nusikalstamos iniciatyvos – lygiai kaip ir teisėtos – nukentėjo nuo ekonominės krizės, kurią...

Austrijoje nėra lietuvio, kuris nepažinotų klaipėdietės Angelikos: neįprasta veikla pavertė pavyzdžiu kiekvienam emigrantui (30)

Austrijos sostinėje Vienoje, o ir visoje šalyje sudėtinga rasti lietuvį, negirdėjusį šios...

Nereguliarios mėnesinės gali byloti ir apie pavojingas ligas: išvardijo dažniausias priežastis ir būdus, kaip sureguliuoti (12)

Netikėtai prasidėjusios mėnesinės gali tapti keblumu arba pokštu, o vėluojančios – sukelti...

Pas užsienietį mylimąjį lietuvė išskrido be abejonių – tik po 3 metų pastebėjo tai, dėl ko kartu būti neįmanoma (73)

Visada buvau įsitikinusi, kad mano vyras bus lietuvis. Tiesiog neturėjau kitos minties, be to, buvau...

Šimonytės patarėja: tikėkimės, kad vasarą bus galima grįžti į normalų gyvenimą (291)

Karantinas Lietuvoje sugriežtintas dar gruodžio mėnesio viduryje, dabar situacija leidžia...