aA
Elektrinių paspirtukų daugėja ne tik sostinėje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Ne išimtis ir Klaipėda. Vien praėjusiais metais į šalį buvo importuota daugiau nei 8 tūkst. šių transporto priemonių.
© DELFI / Domantas Pipas

Pasitaiko atvejų, kai pradedantieji elektrinių paspirtukų vairuotojai dažnai pamiršta, kuria kelio dalimi jie gali važiuoti. Elektrinis paspirtukas yra priskiriamas elektriniams dviračiams ir turi būti naudojamas analogiškai - galima važiuoti dviračių taku ar dviračių juosta. Kai nėra ženklais pažymėto dviračių tako ar dešinėje kelio pusėje - dviračių juostos, kelkraščio, leidžiama važiuoti šaligatviu.

Būta incidentų

Uostamiestyje taip pat netrūksta elektrinių paspirtukų ir pėsčiųjų susidūrimų. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių eismo policijos tarnybos viršininko Mindaugo Džermeikos teigimu, dažniausiai susidūrimai įvyksta „Kar kar“ nuotykių parke ir dviračių take už Vasaros estrados. Neretai paspirtukininkams pritrūksta atidumo - pasitaiko ir susidūrimų su aplinkoje esančiais daiktais, pavyzdžiui, tvoromis.

„Svarbu nepamiršti, kad paspirtukininkai, važiuodami pėsčiųjų taku, turi laikytis nuo 3 iki 7 kilometrų per valandą greičio“, - Kelių eismo taisykles primena M. Džermeika.

Klaipėdos policininkai taip pat ragina nepamiršti, kad keliuose esame ne vieni ir todėl turime gerbti vienas kitą.

Galvos skausmas - Herkaus Manto gatvė

Herkaus Manto gatvėje iš buvusio dviračių tako padarytas pėsčiųjų takas, kuriuo dviračiai ir panašios transporto priemonės važiuoti nebegali. Dviračių takas perkeltas į važiuojamąją kelio dalį, autobusų juostą.

„Piliečiai, ypač tėvai su mažamečiais vaikais, skundžiasi, kad jie autobusų juostoje jaučiasi nesaugiai, nes juos lenkia dideli autobusai“, - pasakoja M. Džermeika.

Kelių eismo policijos tarnybos viršininkas teigia, kad Klaipėdos policininkai palaiko piliečių norą dviračių taką sugrąžinti į šaligatvio zoną. Taip sumažėtų ne tik nusiskundimų, bet ir kelių eismo nelaimių šioje gatvėje.

Sulaukė draudimų

Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, nuo šių metų birželio 1-osios draudžiama važiuoti dviračiais bei elektriniais dviračiais, kuriems priskiriami ir elektriniai paspirtukai. Važinėti dviračiais draudžiama ir Birutės parke bei ant Palangos tilto, kur draudimas įvestas jau seniau. Šis sprendimas priimtas po to, kai žmonės su išsinuomotais paspirtukais neatidžiai važinėdami užgaudavo ir lengvai sužalodavo kitus.

Sostinėje išleista „Tikro Vilniaus paspirtukininko biblija“, kurioje išdėstyti patarimai paspirtukų vairuotojams. Joje raginama važiuojant nesinaudoti telefonu, nesiklausyti muzikos, važiuoti dviračių taku, nepamiršti, kad šaligatviuose pirmumas - pėstiesiems.

Palangoje sužalojimų sumažėjo

Klaipėdiečiai, papuolę į incidentą su elektriniais paspirtukais, smarkiai nesusižeidžia. Klaipėdos vaikų ligoninės medikų duomenimis, 15 proc. traumų patiriama važiuojant paspirtukais, tačiau tik keletu atvejų - elektriniais.

Vyriausiojo gydytojo Virginijaus Žalimo pavaduotojos gydymui Dianos Vaitkevičiūtės teigimu, traumų dėl važiavimo paspirtukais sumažėjo, kai Palangos J. Basanavičiaus gatvėje buvo uždrausta važinėtis dviračiais bei elektrinius variklius turinčiomis transporto priemonėmis.

Iš viso Lietuvoje šiais metais elektrinių paspirtukų vairuotojai pateko į maždaug 30 eismo nelaimių, kas sudaro apie 2 procentus visų šalies eismo įvykių.

Paspirtukus išbandyti gali visi

Lietuvoje yra galimybė paspirtuką išsinuomoti. Vilniuje ir Kaune tokią galimybę suteikiančios vienos įmonės atstovai pasakojo, kad pradėti kelionę elektriniu paspirtuku paprasta - tereikia nuskenuoti ant jo esantį QR kodą.

Naudotojai paspirtukų lokaciją ir baterijos įkrovimo lygį mato toje pačioje programėlėje, kuri naudojama nuomojamiems automobiliams rezervuoti.

Visuose paspirtukuose yra įmontuota speciali įranga, kuri leidžia matyti el. paspirtuko buvimo vietą ir važiavimo greitį. Paspirtuku pasinaudoti be rezervacijos neįmanoma, nes sistema iš karto blokuoja ratus.

Tiesa, naudotis elektriniais paspirtukais gali tik asmenys nuo 18 metų. Šios įmonės paspirtuką išsinuomoti galima už 50 centų starto mokestį ir mokant po dešimt euro centų už minutę.

Paspirtukus nuomoja ir Klaipėdos bei Palangos verslininkai, kurie jais papildė dviračių gretas. Taip pat Klaipėdoje atsirado ir tik elektrinių paspirtukų nuomos punktų. Įprastą elektrinį paspirtuką valandai Klaipėdoje išsinuomoti galima už 7 eurus, Palangoje už 12 eurų.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, vien per 2018 metų pirmąjį pusmetį į šalį buvo importuota daugiau nei 8 tūkst. su elektriniu varomuoju varikliu dviračių priemonių.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
2.0000

Saugomiems Klaipėdos pastatams – 200 tūkst. eurų

200 tūkst. eurų - tiek Klaipėdos miesto savivaldybė planuoja išleisti saugomiems miesto...

Įstrigęs gatvės remontas šilutiškius varo į neviltį

Jau ketvirtą mėnesį vyksta Cintjoniškių gatvės dalies - nuo Gluosnių gatvės iki Pramonės g. -...

Klaipėdoje apleistų pastatų sąrašas sutrumpėjo kone perpus (2)

Politikams kaip ir kasmet teikiamas patvirtinti Klaipėdoje esančių apleistų arba netvarkomų...

Audringa jūra savaitgalį traukė klaipėdiečius: kas ieškoti gintarų, kas gaudyti bangų

Subjuręs oras sekmadienį prie jūros viliojo ekstremalaus sporto entuziastus ir smalsuolius.

Perkeliamas Klaipėdos centrinis paštas (31)

Įvertinus Klaipėdos centrinio pašto būklę bei galimybes jame teikti šiuolaikiškas pašto...

Top naujienos

Po sumaišties dėl vaikų palikimo seneliams pateikė tikslų paaiškinimą: tėvai panikuoja be reikalo (35)

Ketvirtadienį Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba išplatino pranešimą, kad vaikai...

Į laisvę lygtinai paleistas garsus nusikaltėlis paspruko iš Lietuvos: gražuolės žudiko ieško jau kaip dingusio be žinios (122)

Dėl grožio konkurso nugalėtojos nužudymo ir milijonais eurų įvertintų 70 kg narkotinių...

Tarp valdančiųjų – užuominos apie naujus mokesčius: įkvėpė Lenkijos pavyzdys (221)

Artėjant biudžeto svarstymo metui tarp valdančiųjų pasigirdo užuominų apie svarstymus...

Auditorė: mažose kaimo mokyklose auga išmokų gavėjų dinastijos (60)

Valstybės kontrolė perspėja, kad vaikų ugdymas mažose kaimų mokyklose valstybei kainuoja vis...

Žvejų ir valdininkų rietenos atskleidė chaosą: žvejai ir institucijos vadovaujasi skirtingais įstatymais (1)

Šiuo metu lašišoms yra ypatingas laikas: jos migruoja ir ieško nerštaviečių. Sėkmingai ir...

3 nematyti būdai, kaip dėvėti klasikinius baltus marškinius

Klasikiniai marškiniai – drabužis be kurio neapsieina nei viena spinta. Jie patogūs, tinkantys...

Vilniui pabodo „A“ juostas užėmę „nelegalai“: rado sprendimą, kurį pamatysime jau spalį (86)

Viešajam transportui skirtas eismo juostas okupavę automobilių vairuotojai ne juokais pykdo ir...

Ukraina: vakar „Normandijos formato“ susitikimas neįvyko dėl Rusijos kaltės papildyta (162)

Ukrainos užsienio reikalų ministro Vadimo Pristaiko teigimu, prezidentas Volodymyras Zelenskis...

Už Lietuvai itin svarbaus sprendimo kyšo Europos galingųjų ausys: milijardus kainuosiantis įstatymas vėl pajudėjo DELFI iš Briuselio (176)

Dar viena galimybė sustabdyti Lietuvos vežėjus ypač bauginantį ir šalies ekonomikai neabejotinai...

Originalu: kaimo Kėdainių rajone gyventojai važinės karieta (3)

Ir kas pasakys, kad Kėdainių rajono žmonės neišradingi. Štai Pelėdnagių seniūnijos...