aA
Atbundantį ir vis gražėjantį Kauno Naujamiesčio rajoną traukos tašku paverčia ne tik tokie visuomeninės paskirties objektai kaip, kad šalyje lygių neturinti Kauno autobusų stotis. Naujam gyvenimui prikėlę tarpukario įvykius menantį legendinės spaustuvės „Aušra“ pastatą, nekilnojamojo turto vystytojai sako, jog pagrindinis jų tikslas kuriant verslo parką „Aušra“ buvo pasiūlyti kauniečiams modernų ir patogų pastatų kompleksą, išsaugant šios vietos istoriją bei autentiką.
Vietoje legendinės Kauno spaustuvės atidarytas multifunkcis verslo parkas
© Organizatorių nuotr.

„Kaip rodo pasaulinė patirtis, šalia centrinių miesto stočių verslo rajonai paprastai nesikuria, tačiau čia yra neišsemiamos galimybės multifunkcinės paskirties objektams – būtent tokiu ir yra tapęs „Aušra“ verslo parkas“ – aiškina kompleksą pačioje Kauno širdyje vystančio UAB „Polonezas“ nekilnojamojo turto skyriaus vadovas Marius Anglickas.

Trūkumą pavertė stiprybe

Vystytojas nepabijo iššūkio ir projekto lokaciją pavertė privalumu – verslo parko duris atvėrė įvairiems verslams ir pavertė jį šiuolaikišku tiek verslo paslaugų, tiek laisvalaikio užsiėmimų epicentru Kaune.

„Šalia yra stotys ir su tuo susijusi infrastruktūra (viešbučiai, transporto paslaugos, maitinimo įstaigos). Tuo pačiu – vos per kelias minutes pėsčiomis pasiekiamas miesto centras. Esame tarsi kryžkelėje, nuolatiniame judesyje ir žmonių srautuose“ – sako M. Anglickas.

Jis išduoda, jog galimybė savo verslus įkurti Vytauto prospekto ir Šiaulių gatvių sandūroje išsidėsčiusiame verslo parke verslininkams pasirodė itin patraukli.

Šiuo metu šešiuose parko pastatuose, kurių bendras plotas yra 13 tūkstančių kv. m. jaukiai įsikūrė ir savo sėkmę kuria modernūs biurai, visą parą veikiantis sporto klubas, meno galerija ir SPA centras.

Kurorto vertos SPA erdvės miesto širdyje

Kiekvienam kauniečiui ši, netoli autobusų stoties įsikūrusi, vieta turėtų tapti nauju maloniu atradimu dar ir dėl kitos priežasties. Birštono bei Druskininkų poilsio centruose mėgstantiems lankytis miestiečiams vandens malonumai tapo lengviau pasiekiami, nes verslo parke įsikūrusi baseino ir pirčių erdvė „Aušra“ SPA siūlo po darbų pailsėti neišvykus iš miesto.

Subtili ir raminanti aplinka, nuovargį šalin nuvejantys masažo ir plaukimo baseinai, jėgas atgauti padedančios pirtys bei mankštos kvies kauniečius vandens pramogas patirti kasdien.

Erdvės sumanytojai tikisi, jog SPA centras taps aktyvaus ir kokybiško kauniečių poilsio vieta pačiame miesto šurmulio sūkuryje ir bus užpildytas kasdieniniams sveikatingumo poreikiams pritaikytų vandens zonų stygius Kaune, rašoma „Aušra“ verslo parko pranešime spaudai.

Vieta kur modernumas sutinka istoriją

Verslo parko „Aušra“ sėkmės formulėje yra ir dar keli svarbūs dėmenys – tai pagarba istorijai bei dėmesys ilgalaikiškumui. Tarpukarį menanti buvusios spaustuvės dvasia atkuriama autentiškais konstruktyvinio betono liejiniais, turėklais ir daugeliu kitų detalių, kurios verslo parko interjere kuria aliuziją į Kauno „aukso amžių“, o taip pat – į miesto atgimimą.

Anot verslo parko nekilnojamojo turto skyriaus vadovo, deramas dėmesys kuriant pastato architektūrą buvo skirtas ir inovacijoms, pavyzdžiui, pastatui šildyti ir vėsinti suprojektuota geoterminė šildymo bei vėsinimo sistema. Verslo parkas buvo kuriamas laikantis principo, jog inovacijos taikomos šių laikų pastatuose nėra vien tik estetika, taip sukuriama vertė, kurią pritaikius galima įgyti konkurencinį pranašumą.

„Mėgstu sakyti – nedarykime projektų šiandienai. Žvelkime toliau, bent penkerius metus į priekį. – atskleidžia M. Anglickas – Būtent tokio principo laikėmės ir dirbdami prie šio objekto, kuris iš dabarčiai nebeaktualios paskirties buvo prikeltas ir pritaikytas visiškai kitai, aktualiai paskirčiai. Štai ką galima vadinti sėkmingos konversijos pavyzdžiu“, – sakė jis.

Verslo pakas „Aušra“ – pilnai renovuotos erdvės, įsikūrusios pačiame Kauno miesto centre – Vytauto prospekte, pritaikytos šiuolaikinio biuro poreikiams – produktyviam darbui, laisvalaikiui ir edukacijai.

Kas vyksta Kaune
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
3.0000

Bando kovoti su gatvių duobėmis: Kėdainiuose pavojingiausias išdaužas užpildo skalda arba frezuotu asfaltu

Nutirpus sniegui ir besikeičiant oro sąlygoms kraštiečiai pastebėjo, kad miesto gatvėse...

Į Kėdainių Birutės gatvę sugrįžo sunkioji technika: atnaujinami šaligatviai, pėsčiųjų takai

Po priverstinių žiemos atostogų, kuomet žemės darbai tiesiog negalėjo būti vykdomi, į...

Čia nemokamai rasite ir vaikiškių prekių, ir langų, ir gitarų: geri žmonės į atiduotuvę atneša tai, kas pravers kitiems

Pavasarį bus metai, kai Kėdainiuose ėmė veikti atiduotuvė. Į ją gyventojai gali atvežti jiems...

Geros žinios kėdainiečiams: savivaldybėje įrengs vaikų kambarį

Jau nuo šių metų pradžios įsigaliojo nutarimas, kad valstybės įstaigose, kuriose dirba 100 ir...

Dar neatėjo pavasaris, o Kėdainiuose skęsta sodai: užlieti nameliai, daržai, keliai

Neeilinė situacija susidarė Kėdainių miesto seniūnijai priklausančiame Justinavos kaime – čia...

Top naujienos

Įtaria klastą: kodėl po skandalinga iniciatyva tokie keisti parašai (16)

Grupė Seimo narių, daugiausia iš konservatorių frakcijos, pasiūlė neberiboti valstybės ir...

Verslas PliusRaminta Rakauskė

Vilniaus „Kempinski“ savininkas Jakulis Jason apie planuojamą naują viešbutį ir keliones troleibusu: man nesvarbu pasirodyti, kad turiu pinigų (5)

„Aš pats turiu tik porą porų batų, man daug nereikia. Ir mašinos neturiu, jos brango. Šiandien...

Karas Ukrainoje. Ukraina: Maskva per tarpininkus ėmė „maldauti“ derybų ekspertas: ukrainiečiams būtų naudingiau palaukti rusų puolimo

JAV karinio jūrų laivyno analizės centro ekspertas Michaelas Kofmanas teigė, kad Rusijos...

Diplomatas Januška: „džiaugėmės“ sankcijomis, kurios parklupdys Putiną, – ir štai kokie rezultatai (4)

Lietuvos diplomatas, Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras Albinas Januška...

Vakarų ir Ukrainos žvalgybos prognozuoja, kaip vyks naujas Rusijos puolimas

Vakarų ir Ukrainos žvalgybų teigimu Rusija gali per artimiausias 10 dienų pradėti naują...

Ukrainoje nukautas rusų generolas (1)

Ukrainoje naktį iš vasario 4-os į vasario 5-ą šalies ginkluotosios pajėgos nukovė generolą...

Šalį sujaudinusi Milanos istorija turės gražią pabaigą: mergaitė pirmoji Lietuvoje gaus tokius vaistus

Kiek verta gyvybė ir ką daryti jeigu gydymas kainuoja kelis milijonus eurų? Su tokia drama...

Atlanto vidurio link irkluojantis Aurimas Valujavičius: bangos kyla iki 3 metrų

Irkline valtimi per Atlantą plaukiantis lietuvis Aurimas Valujavičius pasidalijo nauju vaizdo...