Ji supažindina su Kauno rajono dvarais, bažnyčiomis, piliakalniais, paminklais, kitais lankytinais objektais bei su žinomais čia gyvenusiais žmonėmis.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė, viena iš programėlės kūrėjų Virginija Tamašauskienė portalui „Kas vyksta Kaune“ pasakojo, kad programėle norima paraginti ne tik kauniečius, bet ir miesto svečius geriau pažinti Kauno rajoną.

„Nežinant istorijos – nėra lengva atsakyti į pateiktus klausimus, nors visi 50 objektų yra lankomi turistų. Apie 1,5 val. trunkantis žaidimas yra informatyvus, įtraukiantis, tad daug sužinosite apie Kauno rajoną, o ir laikas neprailgs“, – įsitikinusi V. Tamašauskienė.

Žaidime po Kauno rajoną keliauja išgalvota veikėja – trečiosios kartos lietuvė Rūta Sakalas. Tai Didžiojoje Britanijoje esą gyvenanti emigrantė, kurios šeima kilusi iš Kauno apylinkių. Vieną dieną mergina nusprendžia pakeliauti prosenelės užrašuose, fotografijose ir piešiniuose pažymėtais keliais, taip ji susipažįsta su Kauno rajono istorijos, kultūros ir gamtos objektais. Kadangi personažė Rūta yra fotografė, keliautoja ir tinklaraštininkė, žaidime klausimai pateikiami tinklaraščio stiliumi.

Žaidime istorinė informacija papildoma muzika, animacija, stilizuotomis nuotraukomis, garsiniais pasakojimais. Žaidimą sudaro trys skyriai (lygiai), juos įveiksite atsakę į 50 klausimų. Pagal teisingai atsakytų klausimų skaičių pabaigoje įteikiami virtualūs medaliai: bronzos, sidabro ar net aukso.

V. Tamašauskienė pasakojo, kad programėlės naudotojai sužinos daug įdomybių apie Kauno rajoną. „Ne visi yra girdėję, kad Kačerginės kurorte tarpukariu gyveno ir kūrė žymūs Lietuvos rašytojai, tokie kaip Jonas Biliūnas, Pranas Mašiotas, Vincas Mykolaitis-Putinas ar, kad Ražiškių kaime, ant vietinių vadinamo Čigonkalnio, gyveno rašytojas Kazys Boruta ir rašė čia „Baltaragio malūną“. Žaidime paaiškės, kad Paštuvos dvarą valdė dvarininkas Ignas Karpis, apie kurio tariamą kapą sklando įvairios legendos“, – intrigavo pašnekovė.

Programėlėje pateikta daugybė įdomių faktų, tarkim, kad netoli Čekiškės gyveno Nepriklausomybės akto signataras Pranas Dovydaitis, Vilkijoje veikia autentiškas Antano ir Jono Juškų muziejus, šalia Kauno miesto, visai prieš Neries upę stūkso Lentainių piliakalnis,o kairiajame Nemuno krante, netoli Nevėžio žiočių – Pyplių piliakalnis. Nuo kito – Piepalių piliakalnio atsiveria nuostabus vaizdas į Žemaitkiemio dvarą, paminklą S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui paminėti.

„Pasibaigus karantino ribojimams, bus galima pakeliauti po Kauno rajoną ir gyvai, tam pasitarnaus su lankytinais objektais supažindinanti ši mobilioji programėlė“, – sakė V. Tamašauskienė.

Žaidimą nemokamai atsisiųsti galima čia.

Virtualų gidą, pagal kurį buvo kuriamas žaidimas aplankyti galima čia.