Kaip rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime spaudai, kol kas Kauno rajono savivaldybė yra suteikusi patalpas saviizoliacijai dviem asmenims, juos globoja seniūnija ir savivaldybės paskirtas asmuo.

Trečiadienį meras kartu su administracijos direktoriumi Šarūnu Šukevičiumi, jo pavaduotoju Mantu Rikteriu, savivaldybės gydytoja Milda Labašauskaite ir Kauno rajono GMPS direktore Nelita Gudžiūnaite-Bybartiene apžiūrėjo ir įvertino apgyvendinimo resursus.

„Patalpas parinkome įvairiose seniūnijose, kad būtų patogiau izoliuotiesiems ir jų artimiesiems, taip pat galėtume geriau užtikrinti pagalbą ir karantino kontrolę“, – aiškino Š. Šukevičius.

Saviizoliacijai pritaikytuose pastatuose galės gyventi vidutiniškai nuo 6 iki 20 žmonių. Savivaldybės vadovai apžiūrėjo ir naujas, neįgaliesiems bei senyvo amžiaus žmonėms pritaikytas patalpas su 30 šiuolaikiškai įrengtų vietų.

M. Labašauskaitė pabrėžė, kad visi, grįžusieji iš užsienio, privalo izoliuotis 14-ai parų namuose arba kitoje saviizoliacijai keliamus reikalavimus atitinkančioje vietoje. Neturintiems tokių galimybių, patalpas suteiks savivaldybė.

„Esant saviizoliacijai svarbu griežtai laikytis taisyklių, higienos normų, niekur neiti“ , – kalbėjo gydytoja.

Pasitarimo dalyviai aptarė ir saviizoliacijoje esančių asmenų maitinimo galimybes. V. Makūnas sakė, kad jau sutarta su maitinimo paslaugas teikiančia įmone, kuri, asmenims pageidaujant, galės atvežti šilto maisto visai dienai. Tokia paslauga jiems kainuotų 6-10 eurų.

Nelita Gudžiūnaitė-Bybartienė tvirtino, kad Kauno rajono GMPS komandai atlieka tenka didžiuliai krūviai. „Kol kas mums netrūksta apsaugos priemonių. Stengiamės, kad darbuotojai būtų saugūs, o kiekvieną pacientą vežame pagal visus reikalavimus“, – sakė direktorė.

Kauno rajono GPMS turi specialią transporto priemonę, pritaikytą pervežti iš užsienio grįžusius asmenis į saviizoliacijos vietą. Šio automobilio vairuotojas aprūpintas dezinfekcijos ir kitomis saugumo priemonėmis. Pervežimo paslauga teikiama tik tiems asmenims, kurie neturi kur saviizoliuotis.

N. Gudžiūnaitė-Bybartienė prašė sergančių lėtinėmis ligomis gyventojų palaikyti glaudų ryšį su savo šeimos gydytojais ir nuotoliniu būdu spręsti problemas, nekviečiant greitosios pagalbos.

Brigados galės greičiau atvykti į avarijas, pas susirgusius ūmiomis ligomis, įtariamus užsikrėtus COVID-19 virusu, kitais būtinais atvejais.

V. Makūnas trečiadienį taip pat kalbėjosi su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga apie galimybę Kauno oro uoste, Karmėlavoje, įrengti pacientų testavimo punktą. „Tai patogi vieta visiems Kauno apskrities gyventojams“, – tvirtino meras.